2 Víte, že akné se dá vyléčit i přírodní cestou?

Pavel  |  29. 9. 2015  |  Přidat komentář

akne

Ještě než se podíváme na postupy léčby akné za pomoci přírodních produktů a postupů, měli bychom si něco málo říct o jejích hlubších příčinách. Za tímto problémem nejčastěji stojí nedostatečné sebevědomí, vnitřní řešení nejistot a různých potřeb, které se tlačí ven. Proto je důležité, aby člověk trpící akné stabilizoval svoje životní hodnoty a pohled na život. Získal sebevědomí a víru v sebe sama. K tomu mu může pomoci i jeho okolí, dílčí úspěchy v jeho snažení a také různé drobnosti.

Hlavní příčiny akné z pohledu přírodní léčby

1. Hormonální nerovnováha

Nejde jen o často zmiňovaný testosteron, ale i o všechny související orgány. Tedy slinivku, mozek, štítnou žlázu, příštítná tělíska, nadledvinky, pohlavní žlázy, ledviny a játra. Z alternativní léčby je vhodná hlavně reflexní terapie, kterou se může každý naučit. Každodenní mačkání reflexních plošek na nohou by se mělo stát běžným rituálem všech, kdo trpí akné. Ve stravě je vhodné vynechat zejména alkohol a pálivá jídla.

2. Lymfatický systém

Odvod škodlivin z těla a funkci lymfatického systému podpoří lymfatické masáže.

3. Překyselení organismu

Kyselinotvorná strava přispívá k tvorbě akné, je proto vhodné konzumovat spíše zásadotvornou stravu. Pomoci můžou i doplňky stravy, jmenovat lze např. Spirulinu.

4. Játra

Kdykoliv se objeví kožní potíže, můžeme předpokládat, že játra potřebují pomoc. Játra podpoří Ostropestřec bylinný extrakt nebo je možné koupit jeho semínka a dělat si z nich bylinný čaj.

 

Dále může pomoci zvýšená konzumace potravin s vysokým obsahem zinku, dočasně je možné využít i doplněk stravy zinek Nutristar Health.

Akné a péče o pleť

Jestliže chcete úspěšně bojovat s akné, je nutné se o pleť dobře starat a pomáhat jí. K tomu lze využít kvalitní kosmetické přípravky, založené nejlépe na přírodní bázi, ale i samotné bylinky.

Konopný krém

U konopí již dávno neplatí přívlastek, že ho používají pouze konzumenti psychotropních látek. Konopí má mnoho léčivých účinků a s velkým úspěchem je používáno i při léčbě kožních problémů, akné nevyjímaje. S klidným srdcem je tedy možné doporučit ošetřující krém proti akné Cannaderm Aknea, který léčbu podpoří.

Spojení přírodních sil proti akné

Ačkoliv společné působení několika produktů nemusí být vždy optimální, o spojení aloe very, olivového oleje a černého minerálního bahna z Mrtvého moře to rozhodně neplatí. Toto tuhé mýdlo proti akné Sea of Spa, jenž zmíněné léčivé prostředky obsahuje, velmi dobře čistí pleť a působí antibakteriálně.

Tea tree oil

Tea tree oil má v lidovém léčitelství široké pole působnosti. Jmenovat můžeme nejenom všemožné kožní problémy včetně akné, ale také bolesti kloubů a svalů, revma, vaginální potíže, kašel, bolest v krku a mnoho dalšího. V rámci léčby akné je tedy možné používat též pleťovou vodu pro problematickou pleť Topvet Tea Tree Oil. Tea tree oil lze navíc s úspěchem nakapat i do níže zmíněné parní lázně místo bylinek.

Parní bylinková lázeň

Do 2 l horké vody nasypte 2 polévkové lžíce bylinek, nádobu přikryjte a nechte louhovat nejméně 8 minut, ale je možné až 15 minut. Jakmile bude teplota páry bezpečná (abyste se neopařili a ani nepopálili dýchací cesty), strčte si pod ručník hlavu a nechte několik minut působit páru na obličej.

Dýchejte klidně a pokud možno nosem. Jestliže vás trápí akné na krku, hrudi nebo zádech, je možné parní bylinkovou lázeň rozšířit i na tyto části těla. K tomu poslouží větší ručník a je možné i zvětšit nádobu, obsah vody a bylinek, vše v adekvátním podílu.

Vhodné bylinky jsou např. měsíček lékařský nebo heřmánek pravý.

Upozornění: Zde uvedené přírodní postupy nenahrazují klasickou léčbu u lékaře a jejich užití se děje na vlastní odpovědnost čtenáře tohoto článku. Pokud trpíte nějakými zdravotními problémy, před aplikací přírodních postupů se vždy poraďte s vaším lékařem. 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 2 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Maky  |  22. 5. 2019 14:09:50
Na vine akne, hlavne na zadech a na tvari, muze byt i vysoka hladina testosteronu /proto maji nechutne akne prave ruzni kulturisti a sportovci, keri jsou posedli testosteronem/.. Podrobne zde - https://www.erekce.cz/testosteron-a-akne/
odpovědět
Jana  |  1. 10. 2015 14:27:45
Ano, játra v tom hrají obrovskou roli, vlastní zkušenost :)
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Přírodní oleje: zázračná péče o celé tělo

Přírodní oleje: zázračná péče o celé tělo

Říká se, že v jednoduchosti je krása. A přírodní oleje by mohly vyprávět! Tvořené jedinou ingrediencí se dokážou až zázračně postarat o jemnou pleť, ...

Celý příspěvek

Miss Czech Republic: Andrea doporučuje nejlepší přírodní kosmetiku

Miss Czech Republic: Andrea doporučuje nejlepší přírodní kosmetiku

Krásný den všem, ráda bych vám představila kouzlo přírodní a BIO kosmetiky. V dnešní době je tato kosmetika stále nedoceněna a spousta žen se ji bojí ...

Celý příspěvek