Zatočte s atopií a vysušenou pokožkou!

Martina  |  13. 1. 2016  |  Přidat komentář

atopie

Atopický ekzém, neboli atopická dermatitida, je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Pokožka atopických pacientů má nízký obsah lipidů, proto vykazuje nepříjemné svědění a výskyt červených skvrn. Pokud chceme toto kožní onemocnění zmírnit a zklidnit svědění pokožky, je potřeba obnovit funkci kožní bariéry, která je narušena.

Věděli jste, že…

  • 50 milionů Evropanů trpí atopickou dermatitidou.
  • Výskyt tohoto onemocnění se v průběhu 50 let v západních zemích zdvojnásobil.
  • 70 % pacientů má toto onemocnění v rodině.
  • Atopický ekzém trápí 2 z 10 dětí.
  • Onemocnění se objevuje po třetím měsíci věku dítěte a přetrvává několik let, někdy až do dospělosti.
  • 85 % případů se projeví před 5. Rokem života.
  • 58 % dětí s atopií trpí narušeným spánkem.

Co atopickou dermatitidu způsobuje?

Atopická dermatitida je následkem porušení kožní bariéry, kvůli kterému pronikají dráždivé látky a alergeny do pokožky.  To se projevuje výrazným vysušováním pokožky. Suchá pokožka se poté olupuje, což vede ke svědění a následnému škrábání. A škrabání zase vede k narušení kožní bariéry. Tomuto „začarovanému kruhu“ se říká tzv. atopický koloběh, který nikdy nekončí, pokud o svoji pokožku řádně nepečujeme.

Má atopická dermatitida stále stejný průběh?

Ne, intenzita nemoci se mění. Rozlišujeme dvě fáze: akutní vzplanutí a období klidu. Fáze akutního vzplanutí vyúsťuje v zánět, svědění, hnisání, strupy, apod. Pro období klidu je charakteristická extrémní suchost pleti. Ta je sice také velmi nepříjemná, ale pořád lepší než první fáze.

Co vede k akutnímu vzplanutí ekzému?

Akutnímu vzplanutí ekzému způsobují vnější faktory, jako jsou například prach, pily, prací prostředky a velmi suchý vzduch.

Jak atopickou dermatitidu léčit?

Je potřeba především odstranit hlavní příčinu – tedy porušení kožní bariéry, které vede k omezení její ochranné funkce. A také redukce svědění a tím prolomení tzv. atopického koloběhu.

Toho lze docílit každodenním užitím vhodných produktů s účinkem proti podráždění.  Zklidnění lze docílit používáním koupelového oleje na tělo, který chrání pokožku proti vysušujícím účinkům tvrdé vody společně s užitím zvláčňujících přípravků, které bojují proti vysušování pokožky, zklidňují ji, redukují tak zmíněné svědění a zároveň pomáhají obnovit hydrolipidní film, který omezí penetraci dráždicích látek. Tato každodenní rutina je doporučována celoročně – tedy nejen při fázích akutního vzplanutí, ale také během období klidu.  

Mikrobiom – nepostradatelný „partner“ pro naši kůži

Víte o tom, že bacily a bakterie nejsou pro naši pokožku vždy škodlivé, jsou totiž nedílnou součástí její ochrany. Tato přírodní mikroflóra – známá jako mikrobiomchrání naši pokožku před vnějším poškozením a tím zamezuje zánětům kůže a vzplanutím, jako je například atopická dermatitida.

Důležité zjištění laboratoří La Roche-Posay je: Mikrobiom je spoluzodpovědný za atopii, stejně jako kožní bariéra. Pro dlouhodobou léčbu atopie je tedy potřeba nejen obnovit kožní bariéru, ale i vyvážit mikrobiom . A dobrá zpráva je, že na rozdíl od genetického dědictví může být mikrobiom modifikován. To otevírá nový pohled na léčbu atopie, který značka La Roche-Posay reflektuje při vývoji svých produktů pro extrémně suchou až atopickou pleť řady Lipikar.

Inovace La Roche-Posay pro pokožku se sklonem k atopii

Pro péči o pokožku se sklonem k atopii je určena speciální řada La Roche Posay Lipikar. Lipikar je řada přípravků péče a hygieny, která je určena nejen pro dospělé, ale také pro děti i miminka. Tato řada nabízí řešení pro normální, suchou, velmi suchou až atopickou pokožku. 20leté zkušenosti v péči o tělo i v léčbě atopické kůže prokázaly svou účinnost v řadě klinických studií. Přípravky Lipikar jsou známé pro svou optimální toleranci díky minimalistickému složení s neutrálním pH, bez parfemace, parabenů, barviv a mýdla.

Suchá pokožka – děti a dospělí

Hygiena

LIPIKAR SURGRAS - Krémový sprchový gel proti vysoušení kůže, bez mýdla. Jemný čisticí přípravek bez mýdla a bez parabenů. Pomáhá obnovovat kožní bariéru a dodává kůži lipidy během sprchování. Lze použít i do koupele. Obohacený o 10% relipidační koncentrát a Niacinamid, napomáhá obnovit kožní bariéru a doplnit lipidy během sprchování.

Velmi suchá až atopická pokožka – miminka, děti a dospělí

Hygiena

LIPIKAR SYNDET - Krémový čisticí gel proti vysoušení kůže. Fyziologické pH. Jemný čisticí přípravek bez mýdla, bez parabenů, bez parfému. Obnovuje kožní bariéru, neutralizuje vysušující účinky vápenité vody. Lze použít i do koupele. Obohacený o 10% relipidační koncentrát a Niacinamid, napomáhá obnovit kožní bariéru a doplnit lipidy během sprchování.

Péče

LIPIKAR BAUME AP+ - Inovace v podobě nově patentované aktivní látky Aqua Posae Filiformis přináší dvojí účinek působení na dva určující faktory pokožky se sklonem k atopii:

  1. na povrchu – vyrovnává mikrobiom, čímž pozastavuje stav akutního vzplanutí a stabilizuje pokožku v období klidu
  2. zevnitř pokožky – dlouhodobě obnovuje funkci kožní bariéry a zklidňuje podráždění.

Výsledky jsou zřejmé již po 1 měsíci používání: vysušování a svědění pokožky je účinně minimalizováno, fáze akutního vzplanutí oddálena a období klidu obnovené. Unikátní složení obsahuje 50 % zklidňující termální vody z La Roche-Posay a vysokou koncentraci dvou aktivních látek: 4 % niacinamidu pro okamžité zklidnění a 20 % karitového másla pro intenzivní výživu. Díky této inovativní textuře je přípravek účinný jako balzám a zároveň lehký jako mléko.

Doplňková péče

LIPIKAR HUILE - Zvláčňující relipidační koupelový a sprchový olej, proti podráždění, bez parabenů. Chrání kůži před vysušením způsobeným tvrdou vodou. Dodává pokožce lipidy potřebné pro obnovu kožní bariéry. Čisticí složky vybrané pro optimální toleranci. Neutrální pH. Bez mýdla. Bez alkoholu. Bez barviv. Bez parabenů. S Niacinamidem pro obnovu kožní bariéry a zmírnění pocitu pnutí a s máslem z karité pro intenzivní relipidaci kůže. Při sprchování naneste pár kapek přípravku do dlaně a aplikujte na vlhkou kůži. Při napouštění vany přidejte do vody 2 až 3 víčka přípravku. Jemně opláchněte. Osušte se bez tření kůže.

Nyní máme super akci s řadou LIPIKAR! Nakupte alespoň za 399 Kč a dostanete 100 Kč slevu! Více informací ZDE

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nejlepší kosmetika pro těhotné? Víme, co vaší pleti prospěje

Nejlepší kosmetika pro těhotné? Víme, co vaší pleti prospěje

Zhoršení pleti v těhotenství není nic neobvyklého. Když máte ale po ruce kvalitní pěsticí přípravky a specializovanou těhotenskou kosmetiku, ...

Celý příspěvek

SÍLA ŽENY: Péče o pleť a láska k nedokonalostem

SÍLA ŽENY: Péče o pleť a láska k nedokonalostem

Ráda byste žila spokojenější a šťastnější život? Chcete zdokonalit své tělo i mysl a podpořit sebedůvěru? Tak to jste na správném místě :) Stačí si ...

Celý příspěvek