Zdravá ústa. Zdravé tělo. Blíží se Světový den ústního zdraví!

parfums.cz  |  3. 3. 2016  |  Přidat komentář

Philips Sonicare

Začíná to špatnou péčí o zuby, dásně a mezizubní prostory, pokračuje neléčeným zánětem dásní a končí třeba onemocněním kardiovaskulárního systému či dýchacích cest. Spojitostí dutiny ústní a celkového zdravotního stavu lidského organismu se zabývá mnoho odborníků po celém světě. I letos se Česká stomatologická komora připojí 20. března ke Světovému dni ústního zdraví a bude šířit osvětu na téma Zdravá ústa. Zdravé tělo. Zuby a dásně jsou totiž propojené s celým tělem víc, než si uvědomujeme.

Pokud se lidé nedostatečně starají o čistotu chrupu, neodstraněný plak plný baterií způsobuje zánětlivé stavy dásní, parodontitidu, zubní kazy a jejich závažné komplikace.

V případě, že se imunitní systém člověka oslabí, uvolněné mikroorganismy nebo jejich produkty putují do krevního oběhu. Míří tedy do celého těla. Krevní cestou mohou být roznášeny i do vzdálených orgánů, například do srdečních chlopní, do stěny cév a do dalších orgánů. Zvyšuje se nebezpečí např. infarktu myokardu, stejně tak nebezpečí mozkové mrtvice! Lidé trpící cukrovkou by měli úzkostně dbát na pravidelné návštěvy u zubního lékaře, stejně tak jako u dentální hygienistky a domácí ústní hygieně by měli věnovat zvýšenou pozornost. Se zanedbaným chrupem se pojí i komplikace během těhotenství, kde zapříčiní například předčasný porod spojený s nízkou porodní váhou dítěte. Kromě neléčené parodontitidy bývají nejčastějšími zdroji infekce šířící se dále do organismu takzvané mrtvé zuby.

 

 

 

 

 

 

 

 

Za špatný chrup si většinou můžeme sami

Odborníci zdůrazňují, že čistý zub se v drtivé většině případů sám nezkazí a zubní kaz jako nemoc tedy nejde zdědit, stejně jako problémy s dásněmi a závěsným aparátem zubu. Tato onemocnění nesmíme vnímat jako ohraničený problém pouze na naše ústa!

Výběr správných pomůcek a techniky čištění zubů je zásadní. Stále větší oblibě se těší moderní elektrické kartáčky na bázi sonické technologie, které fungují na principu stíravé čistící metody. Vysokou frekvencí 31 000 stěrů za minutu rozruší a setřou zubní plak podél linie dásní, tím zajišťují šetrné a efektivní vyčištění od bakterií. Velkým benefitem je masírování dásní a jejich oxidace způsobené dynamickou vlnou, která při čištění vzniká z pasty, vody a slin. Dynamická vlna účinkuje podél linie dásní v dásňovém žlábku a dostává se i do mezizubních prostor. Samotnou péči o mezizubní prostory však nenahradí.

S manuálním zubním kartáčkem by pečlivé pročištění celého chrupu mělo trvat 15-20 minut. Sonický zubní kartáček Philips Sonicare má mnohonásobně vyšší účinnost v porovnání s manuálním zubním kartáčkem, tuto dřinu za vás vykoná za pouhé dvě minuty a navíc vás zbaví tmavých pigmentací, způsobených například konzumací kávy, čaje, červeného vína či tabáku.

Oproti rotačním nebo oscilačním kartáčkům, má unikátní sonická technologie, navržená samotnými zubními speciality, pozitivní účinky na hojení a obnovu měkkých tkáních a celkového zpevnění dásní.

Vždy by měla následovat péče o samotné mezizubní prostory minimálně jedenkrát denně, a to večer. S přístrojem Philips Sonicare AirFloss Ultra to bude pro vás hračka!

Může sonický kartáček používat každý?

Philips Sonicare klade důraz nejen na propracovaný design, ale především na efektivní a šetrnou péči o zuby a dásně, proto jej může používat každý. Dokonce i děti, pacienti s rovnátky, korunkami, můstky i implantáty a pacienti s onemocněním parodontu. Ale aby uživateli prokázal nejlepší službu, měl by být dostatečně nainstruován, jak se sonickým kartáčkem správně manipulovat. S tím vám nejlépe poradí zkušená dentální hygienistka.

Philips Sonicare přichází s celou řadou unikátní péče o zuby a dásně.

Oslňte svým úsměvem!

DiamondClean

Nejmodernější design a oslnivé výsledky! S pomocí 5 režimů čištění dosáhnete zářivějšího úsměvu a efektivní a šetrné péče o zdravější zuby a dásně. Speciálně navržená kartáčková hlavice DiamondClean má jemná vlákna uspořádaná do tvaru diamantového brusu pro docílení světlejšího odstínu povrchu zubní skloviny. Součástí balení je stylová dobíjecí sklenice a nabíjecí pouzdro na cesty.

HealthyWhite Pink

Elegantní sonický kartáček pro přirozeně bělejší zuby. Při pravidelném používání režimu Clean&White prokazatelně odstraní většinu denních skvrn od kávy, čaje či tabáku z povrchu zubů již během 2 týdnů.

Sonicare for Kids

Sonický zubní kartáček vyvinutý ve spolupráci s odborníky přímo na míru dětí. Podporuje výuku správné techniky čištění zubů a ukotvení návyku čištění zubů již od raného dětství. Kartáček Sonicare for Kids přichází s řešením, které kombinuje unikátní sonickou technologii s poznatky v oblasti chování a dovedností dětí. Disponuje ergonomickou pogumovanou rukojetí - tvarovanou pro lehký úchop dětské dlaně, dvěma nastavitelnými režimy dle věku dětí od 4 a 7 let, dvouminutovým časovačem, veselou melodií, která zaznívá v 30vteřinových intervalech, a motivačními výměnnými samolepkami pro vytvoření vlastního hravého designu.

 

 

  

 

 

 

 

 

EasyClean 

Jednoduchý, přesto elegantní kartáček s efektivním režimem Clean pro dosažení šetrného odstranění plaku a péče o dásně.

AirFloss Ultra

Zjednoduší a zefektivní každodenní mezizubní hygienu. Věděli jste, že 40 % obvodu zubu je v mezizubí? Díky inovativní technologii trojího prostřiku směsi vzduchu a mikro-kapiček vody dochází k efektivnímu a šetrnému odstraňování z mezizubních prostorů a zubního plaku podél linie dásní. Jednoduše přístroj naplníte antimikrobiální vodou, namíříte a vyčistíte! Mezizubní hygiena Vám nyní s přístrojem AirFloss Ultra zabere pouhých 60 vteřin.

 

Bc. Jana Křepelková, dentální hygienistka
bc jana krepelkova

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: