Zemská znamení (Býk, Panna, Kozoroh) a zdraví

Pavel  |  7. 9. 2016  |  Přidat komentář

znamení horoskopu

Znamení Býka, Panny a Kozoroha patří do živlu země. Proto mají silně vyvinutý smysl pro praktické záležitosti, jakož i vztah k majetku. Dalším plusem je dobrá vytrvalost. Současně jsou méně přizpůsobiví a tento nedostatek se může projevovat i na jejich zdraví. Jaké části těla ovládají, kde jsou jejich slabiny a co můžou udělat pro svoje zdraví?

Býk

Hlubší souvislosti

Býkům bývá v tradiční astrologii přiřazeno klíčové slovo tvrdošíjnost. To někdy může být kladem, ale často to lidem, narozeným v tomto znamení, brání ve schopnosti rychleji reagovat na vývoj situace. Jistá míra „zabejčenosti“ se pak může nepříznivě projevit i ve zdravotní sféře. K dobrému jídlu, pití a milostným aktivitám je potřeba přistupovat s rozumem a s ohledem na duchovní stránku života. Také je nutné si uvědomit, že peníze nejsou všechno.

Fyzické tělo

Pod znamení Býka patří dolní čelist a oblast krku. Právě v oblasti krku najdeme převážnou část zdravotních rizik. Typickým problémem jsou různé druhy krčních zánětů a souvisejících chorob, jako jsou například angíny. Objevovat se můžou i problémy s hlasivkami. Důležitá je krční páteř. Když se u ní objeví potíže, může to mít velké dopady. Od bolestí hlavy až po zablokování toku životní energie. Dále hrozí obtíže se štítnou žlázou.

byk

Vybrané tipy na prevenci zdraví pro znamení Býka

 • Pravidelné odblokování krční páteře – pohyblivá krční páteř bez bloků je základním předpokladem lidského zdraví. Životní energie pak může plynule proudit. K uvolnění je nejvhodnější postup podle reflexní terapie.
 • Ústní hygiena – dobrá ústní hygiena je důležitá nejenom pro zdravé zuby. Zanedbaná ústní dutina je totiž zdrojem bakterií a virů, které při jakémkoliv oslabení imunity můžou způsobit různé problémy. Je vhodné využívat bio výrobky pro péči o ústní dutinu.
 • Pravidelné meditace – jakákoliv forma péče o duši je pro Býky velmi prospěšná. Uvolňuje silnou svázanost s hmotou a současně pomáhá lépe zvládat stres a psychické vypětí. Býci jsou sice schopni tyto situace docela solidně a dlouhodobě zvládat, ale i oni mají určitou hranici. Když je překročena, můžou se „rozjet“ problémy se štítnou žlázou.
 • Pozor na chladné nápoje a zmrzliny – tolik oblíbené chlazené nápoje všeho druhu a zmrzliny nejsou pro Býky dobrou volbou. Jakékoli nepřirozené ochlazení sliznic v oblasti krku totiž zvyšuje pravděpodobnost zánětu krčních mandlí, hlasivek apod.
 • Pohyb – někteří Býci můžou bojovat s nadváhou o něco více, než většina dalších astrologických znamení. Proto jsou důležité každodenní fyzické aktivity a zdravý jídelníček.

 

Speciální tip pro Býky: Zelené potraviny dodají tělu cenné látky, podpoří imunitu a v případě potřeby pomůžou zhubnout.

Panna

Hlubší souvislosti

Panny se obvykle řadí mezi velké puntíčkáře, ale současně často bojují s nižším sebevědomím. Právě nedostatek sebevědomí se může negativně podepisovat na jejich zdraví. Nejinak je tomu u nekonečného analyzování, které jim může bránit v rozletu. Alespoň občas to chce více životního nadhledu. To platí jak směrem k sobě samým, tak k okolí. Nadměrná kritičnost k ostatním lidem vyváženosti energií v organismu totiž také nijak neprospívá.

Fyzické tělo

Se znamením Panny bývá primárně spojována oblast tenkého střeva. U některých jedinců existuje o něco vyšší riziko vzniku zánětu slepého střeva. Velmi důležitým orgánem, spadajícím pod Pannu, je slinivka břišní. Ta je bohužel v prevenci a péči o zdraví neustále podceňována. Zmínit musíme také oblasti dvanáctníku a žlučníku, přestože tyto orgány částečně patří i do jiného znamení, o kterém si budeme povídat příště. Pozor je třeba dávat i na udržení silné imunity.

panna

Vybrané tipy na prevenci zdraví pro znamení Panny

 • Posilování imunitního systému – Panny můžou mít dispozice k oslabenému imunitnímu systému. Důsledky pro organismus potom můžou být různorodé, neboť imunita je klíčem k udržení lidského zdraví. Naštěstí existuje mnoho prostředků na podporu imunity.
 • Očista střev – pro zrozence v tomto znamení je vhodné podporovat očistu střev. K tomu slouží speciální detoxikační kůry, které je nejlepší absolvovat na jaře nebo na podzim. Neuškodí také držení půstu, například 1x za 10 dní.
 • Pozor na jídelníček – zvýšené rizikové dispozice u slinivky, žlučníku a dvanáctníku jsou jasným signálem k dodržování vhodného jídelníčku. Klíčové je vynechání alkoholu, smažených jídel, nadměrně pikantních a tučných jídel. Vhodné je se vyvarovat bílému cukru a přemíře bílé mouky. Nevhodné je červené maso.
 • Afirmace – jak jsme již uvedli, Panny musí pracovat na vyšším sebevědomí, snížení kritičnosti a analyzování všeho do někdy až nesmyslných detailů. K dispozici je mnoho různých postupů, jak to zvládnout. Jedním z nich jsou každodenní afirmace.

 

Speciální tip pro Panny: Sliznicím trávicího traktu může pomoci šťáva z aloe vera, která je vhodná i na detoxikaci a imunitu.

Kozoroh

Hlubší souvislosti

Kombinace cílevědomosti a vytrvalosti je u Kozorohů určitě velkou ctností, ale současně to může znamenat překážku. Někdy je prostě nutné ubrat a přijmout fakt, že vesmír je energie, která je neustále v pohybu.  Kozorozi by se také měli popasovat s větším rozvojem empatie a soucitnosti s druhými lidmi. Občasná přílišná tvrdost a velmi často také zkostnatělost se zcela logicky promítají z duchovní sféry do té fyzické.

Fyzické tělo

Znamení Kozoroha má „v popisu práce“ hned několik důležitých zdravotních okruhů. Jedná se  celkově o kloubní systém a kosti v těle. Dále to jsou lidská kůže, vlasy a nehty. Významnou roli hraje Kozoroh i ve zdraví zubů, ačkoliv současně platí, že horní část zubů ovládá znamení Berana a spodní část zubů znamení Býka.

kozoroh

Vybrané tipy na prevenci zdraví pro znamení Kozoroha

 • Pravidelné cvičení – Kozorozi by neměli podcenit péči o tělesnou schránku. Zejména klouby potřebují vhodný a adekvátní pohyb zaměřený na jejich procvičování. Neměly by být zbytečně přetěžovány nevhodnými aktivitami, ale nedostatek pohybu jim také škodí. Vhodné jsou například jóga nebo taichi.
 • Pomoc druhým – podání pomocné ruky potřebným se může stát důležitým elementem pro rozvoj ducha tohoto znamení. Pomoc bez nároku na odměnu totiž dokáže více rozvinout empatii. Ovšem umí také obrousit hrany a tím pomoci předcházet již zmíněné občasné tvrdosti. To se pozitivně projeví i na zdraví fyzického těla.
 • Kůže – krásná a zdravá kůže si zaslouží pravidelnou péči. Tu můžou podpořit i vhodné přípravky na pleť. Důležité ovšem je mít zdravou slinivku a játra, které stav kůže ovlivňují. Kozorozi by to také neměli přehánět s dlouhým pobytem na přímém Slunci.
 • Dentální hygiena – jestliže má Kozoroh vliv na stav zubů, určitě nikoho nepřekvapí doporučení na správnou a pravidelnou péči o zuby.

Speciální tip pro Kozorohy: Kosti, klouby, zuby, vlasy, nehty i kůže potřebují pravidelně dodávat důležité látky. To lze řešit nejlépe prostřednictvím vhodných potravin, alternativně za pomoci přípravků s vitamíny a minerály.

Na úplný závěr musíme zmínit základní princip přírodní prevence a léčby. Platí, že jednání člověka a stav jeho duše se přímo odrážejí na zdraví fyzického těla. Proto je vhodné si dát pozor na výše zmíněné hlubší souvislosti.

Upozornění: Zde uvedené rady a přírodní postupy nenahrazují klasickou léčbu u lékaře a jejich užití se děje na vlastní odpovědnost čtenáře tohoto článku. Pokud trpíte nějakými zdravotními problémy, před aplikací přírodních postupů se vždy poraďte s vaším lékařem.

 

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: