1 Zlatá je barva podzimu! Jak se nalíčit v jejích tónech?

Iris  |  20. 9. 2015  |  Přidat komentář

liceni vizaz

Je zažitým stereotypem, že zlatá barva se hodí především k opálené pleti. To je sice pravda, ale hodí se ale i k pleti velmi světlé. Dokážu to na názorné ukázce líčení ve zlatých odstínech na pleti velmi světlé. Zlaté odstíny simulují opálení, rozjasní a dodají krásně svěží letní vzhled.

Základ pro toto líčení jako vždy tvoří dokonalý make up, který sjednotí barvu pleti a zakryje nežádoucí drobné nedostatky. Já jsem použila dlouhotrvající oil free od artdeco. Nejenže dlouho vydrží, ale navíc neobsahuje olej a díky tomu neucpává póry.

Pro precizní nanesení doporučuji použít vhodný štětec, nejčastěji používám ty ploché, které jsou menší, a proto se s nimi lépe pracuje. Navíc díky tomu, že nejsou tak husté jako štětce kulaté, předejdeme zbytečnému plýtvání, ke kterému u make upu s tekutou konzistencí často dochází.

Při nanášení make upu děláme štětcem krátké tahy, kterými jej lépe zapracováváme do pleti. Postupujeme od čela směrem dolů k bradě, s lehkým přechodem přes spodní čelist na krk a do ztracena.

dsc

Na místo fixačního pudru použijeme pudr rozjasňující, který dodá pleti svěží vzhled se třpytivým nádechem. Pudr nanášejte na celý obličej, já jsem použila theBalm Mary - Lou Manizer.

Můj tip: Produkty s pudrovým složením se nejlépe aplikují za pomocí štětců s přírodním vlasem. Čím větší a hebčí štětec budete mít, tím pro vás bude aplikace příjemnější.

Pleť máme dokonalou, můžeme se zaměřit na oči. Jako základ pod oční stíny vždy použijeme podkladovou bázi. Ta slouží jako fixátor a také zajištuje větší sytost barvy. Mou oblíbenou bází je značka artdeco. Bázi rozetřeme po celém horním víčku až k obočí, nejlepší pro aplikaci je použít prst.

Nyní můžeme nanést stín. Nejprve použijeme stín světlý, nanášíme jej směrem od vnitřního koutku oka po celém pohyblivém víčku.

dsc

Pro toto líčení jsem zvolila mastný stín od Artdeco High Performance Eyeshadow Waterproof oční stíny v tužce číslo 28, dá totiž více vyniknout lesku a zlatým tónům našeho líčení.

Nyní následuje stín tmavý. Použila jsem barvu z letní limitované edice Artdeco Sunshine Eyeshadow číslo 15.

dsc

dscPro pohodlnější nanášení tmavého stínu doporučuji použít štětec kulatý do špice. Práce s tímto štětcem bude mnohem preciznější.

Tmavý stín začneme nanášet od vnějšího koutku oka, směrem dovnitř a pozvolna do ztracena po horní linii pohyblivého víčka. U vnějšího koutku stín lehce přetáhneme směrem ven, tím zvětšíme oko a vytvoříme takzvaný kočičí efekt. Nakonec tmavým stínem zvýrazníme spodní řasy, ale pouze v první třetině oka u vnějšího koutku.

dsc 

Pro zvýraznění řas horních použijeme černý stín. Skvěle vypadá například stín z paletky theBalm Nude Dude.

Opět nám pomůže kulatý štětec. Na jeho špičku nabereme černý stín a zkopírujeme jím linii horních řas směrem od vnějšího koutku oka k vnitřnímu a opět do ztracena.

dsc 

Nyní nalíčíme řasy. Doporučuji černou řasenku Dior Diorshow New Look, zamilujete si ji i vy pro její drobný kartáček, který se dostane ke každé řase vašeho oka. Řasy krásně oddělí, čímž bude vypadat celkový vzhled velmi přirozeně.

dsc 

Předposlední částí tohoto líčení je bronzer. Já jsem vybrala velmi třpytivý značky theBalm Betty - Lou Manizer bronzer a stíny v jednom, dodává celému vzhledu efekt opálení a krásný třpyt na tvářích. Bronzerem zvýrazňujeme hlavně lícní kosti, ale lehce jím můžeme poprášit i čelo a nos.

Můj trik: Jak na tváři lépe najít kudy vedou lícní kosti?

Vcucněte tváře dovnitř, jako to dělají malé děti, když napodobují kapra. Na tváři se objeví šikmá linie, po které stín povedete. Následně stín rozetřete do ztracena směrem nahoru, tak aby nikde nevznikal výrazný přechod či barevný skok.

dsc 

Celé líčení je svěží a třpytivé, proto jsem mu přizpůsobila poslední část, líčení rtů. Zvolila jsem lesk Artdeco Sunshine, který obsahuje drobné třpytivé částečky, přesto působí přirozeně a svěže díky velmi jemnému nádechu bordó.

Tímto máme celé líčení hotovo. Použili jsme více rozjasňujících a třpytivých produktů než obvykle, efekt zlatého líčení to ale vyžaduje, právě ony jej dělají tak zářivým.

dscVyzkoušejte toto líčení i vy doma a napište nám, jak se podařilo.

Máte dotazy k tomuto líčení nebo náměty pro další díly? Napište nám do diskuze nebo se zastavte poradit či nechat nalíčit do naší prodejny v Praze v OC Europark

Iris, vizážistka notino.cz - OC Europark, Štěrboholy

Foto: Ondřej Suk

Modelka: Modelingová agentura Fresh Face             

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
RENATA  |  7. 10. 2015 9:03:07
velmi VKUSNÉ LÍČENÍ
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Recenze: Nejlepší fixační spreje na make-up

Recenze: Nejlepší fixační spreje na make-up

Dokonalé líčení nemusí rozpít ranní mlha ani letní dusno. S fixačním sprejem totiž váš make-up vydrží dlouho svěží a odolá i teplotním ...

Celý příspěvek

Recenze: Nejlepší hyaluronová séra, která musíte vyzkoušet!

Recenze: Nejlepší hyaluronová séra, která musíte vyzkoušet!

Kyselina hyaluronová je ve světě pečující kosmetiky jednou z nejpopulárnějších složek vůbec. Vděčí za to svému silně hydratačnímu účinku i faktu, že ...

Celý příspěvek