Anthelios – sluneční ochrana č.1 určená i pro tu nejcitlivější pokožku

Radek  |  27. 4. 2016  |  Přidat komentář

sluneční ochrana

Možná to v posledních dnech příliš nevypadá, ale slunce nám dělá společníka den ode dne déle a s každým dnem roste i jeho síla. Určitě jste slyšeli o tom, že se opalujeme, i když je takzvaně pod mrakem. A ano, je to pravda. Každý dermatolog vám to potvrdí a doporučí se proti slunci chránit i v těchto zamračených dnech. A pokud se dermatologa zeptáte, jakou sluneční ochranu použít pro pleť citlivou nebo trpící sluneční alergií, tak to bude pravděpodobně jeden z výrobků řady Anthelios značky La Roche-Posay. Je to totiž dermatology nejdoporučovanější značka fotoprotekce v České republice. Chcete se o ní, o jejích novinkách pro rok 2016 a vůbec o chybách, které často děláme při opalování dozvědět více? Čtěte dál!

Co je to UVA/UVB?

Tuto kombinaci písmen najdeme nejen na opalovacích krémech, ale i na slunečních brýlích. Víme, že jde o jakési sluneční záření. Ale víte, které je vlastně které a co způsobuje? Obě záření jsou části ultrafialového záření (UV) o jiné vlnové délce. Záření UVA téměř celé dopadá na zemský povrch, část záření UVB je naše atmosféra a její ozonová vrstva schopna odfiltrovat. A co tato záření způsobují naší pokožce, kromě toho, že ji opalují? Na to existuje dobrá pomůcka k zapamatování:

  • UVA (Age – věk) je to záření, které prostupuje hlouběji do naší pokožky a způsobuje její stárnutí. Jeho hodnota je víceméně konstantní a během dne se významněji nemění.
  • UVB (Burn – popálenina) je záření, které působí na svrchní část pokožky a je zodpovědné za to, že se naše pokožka spálí, pokud ji dostatečně nechráníme. V průběhu roku i dne se mění. Mezi 11. a 15. hodinou, kdy je jeho hodnota nejvyšší, bychom se měli přímému pobytu na slunci vyhnout úplně.

A jak je to s ochranným faktorem? Ten nejnižší, který naši pokožku začíná chránit, je číslo 6. Čím je faktor vyšší, tím je ochrana lepší. Už jste od někoho slyšeli, že s faktorem 50 se nedá opálit? Není to pravda. Opálíte se i s takto vysokým faktorem, i když to možná bude trvat déle, ale určitě předejdete spáleninám a slunečním alergiím a hlavně vaše opálení bude přirozenější a rozhodně vám po návratu z dovolené vydrží déle.

Anthelios

Jak jsem již napsal v úvodu, řada Anthelios od La Roche-Posay je určena především pro pokožku velmi citlivou nebo dokonce se sluneční alergií. Jde o velmi vysokou širokospektrální ochranu před UVA/UVB zářením, která poskytuje buněčnou ochranu díky termální vodě. Ta má antioxidační účinky, obsahuje kromě mnoha patentovaných účinných látek i vitamín E a baikalin. V řadě Anthelios najdete přípravky určené pro ochranu těla, obličeje a samozřejmě i pokožky těch nejmenších. Při výběru toho správného výrobku je důležitá i jeho konzistence, takže pokud máte pleť spíše sušší, určitě sáhněte po krému. Pro pleť mastnou je ideální fluidum, které takovou pleť příliš nezatěžuje (nezapomínejte na to, že fluidum musíte vždy důkladně protřepat). Pro pleť normální či smíšenou je dobré zvolit gel-krém.

 

Novinek pro rok 2016 je samozřejmě několik, my jsme pro vás vyzkoušeli dvě následující a myslíme, že hned ta první má šanci stát se vaším opalovacím „must have“:

La Roche-Posay Anthelios XL zabarvený gel-krém SPF 50+

Používáte, především na dovolené u moře, klasický opalovací krém i na obličej, protože se prostě nechcete spálit? Potom se ale lesknete, máte mastnou pleť a více nedokonalostí. Nevypadáte tak upraveně jako make upem (ten ale přece u moře používat nebudete) a kvůli tomu se necítíte dobře. Odborníci z La Roche-Posay tento problém vyřešili. Zabarvený gel-krém na obličej má kromě vysokého stupně ochrany (SPF 30 a 50+) i nemastné složení, je vysoce voděodolný a má hypoalergenní parfemaci. Co to znamená pro vás? Je to jakoby jste aplikovaly BB krém, který vás zároveň ochrání před slunečním zářením.  Krytí je celkem slušné (zmizí drobné nedostatky a pleť je sjednocená), rychle se vstřebává, má skvělé matující schopnosti, takže pleť se vůbec neleskne. Tomuhle říkám opravdu dokonalý produkt 2v1 – vaše pleť bude ochráněná před škodlivým slunečním zářením a vy ještě k tomu budete vypadat upraveně. Velkým plus je i nová aplikační pumpička, díky níž už nemusíte tubu různě natáčet, prostě v jakékoliv poloze funguje tak jak má.

la roche posay anthelios xs color cream

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

La Roche-Posay Anthelios XL ultra lehký sprej SPF 50+

Tento sprej je samozřejmě pro citlivou pokožku a pokožku se sluneční alergií, ale také ho použijete všude v extrémních podmínkách, kde prostě potřebujete solární ochranu aplikovat komfortně a taky rychle. Aplikace a textura, to jsou hlavní plusy toho výrobku. Textura je lehká a aplikace velmi snadná. Možná budete mít pocit, že sprej je příliš lehký a že nemůže tak dobře chránit jako třeba krém. Ale opak je pravdou. Jeho voděodolnost je doopravdy zarážející. To ale neznamená, že stačí aplikovat jen jednou a pak se jen koupat a opalovat. Přeci jde jen o ochranu ve spreji a zde opět ctěte pravidlo dvou hodin. Prostě aplikaci opakujte každé dvě hodiny bez ohledu na to, jak dlouho jste pobývali ve vodě nebo na slunci. Moc času vás to díky tomuto spreji stát nebude a vaše pokožka si to zaslouží!

la roche posay anthelios spray

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co jste možná nevěděli…

  • Je důležité aplikovat jakoukoliv sluneční ochranu minimálně půlhodiny před sluneční expozicí. Ať jde o krém či fluidum, účinné látky potřebují určitou dobu k tomu, aby se dostaly přesně tam, kam je potřeba a vaši pokožku tak doopravdy účinně ochránily.
  • Sluneční záření proniká i přes sklo a to až do vzdálenosti 40 cm. Takže pokud jste profesionální řidič, nebo máte před sebou dlouhou cestu v autobusu a rádi sedíte u okna, vždy svou pokožku chraňte.
  • Jedete na dovolenou hlavně šnorchlovat a mazat se je tedy úplně zbytečné? Stejně jako u skla, ani voda není schopna sluneční záření odfiltrovat a to až do vzdálenosti až 80 cm.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: