2 CALVIN KLEIN: Obsessed (SOUTĚŽ)

Bára  |  4. 9. 2017  |  Přidat komentář

Iconic. Contemporary. Authentic.

“I remember your touch, your skin, your scent. At the heart of OBSESSED is the memory of a past

love, triggered by the scent of another on the skin.”

Těmito slovy uvádí Calvin Klein svoji novou vůni OBSESSED, která je k mání v ženské i mužské verzi, a otevírá nám tak nový, tajuplný svět ikonické nostalgie provoněné touhou. Vůně byla vytvořena speciálně k dvacátému pátému výročí spolupráce britské modelky Kate Moss a italského fotografa Maria Sorrentiho na legendární kampani pro vůni Obsession, která byla uvedena na trh již v roce 1985.

Lovestory v novém kabátě

Pro ikonickou vůni Obsession se symbolem stala romantická a mladá láska Kate a Maria, zachycená objektivem na Virgin Islands. Fotografova fascinace modelkou jako subjektem a zároveň nástrojem inspirovala kreativního ředitele společnosti Calvin Klein, Rafa Simonse. Rafovým cílem bylo znovuobjevení minulosti jedinečnou reformulací vůní plnou protikladů a smyslnosti. OBSESSED evokuje vzpomínky spojené s vůní a pracuje s dualitou; mužský a ženský princip, minulost a přítomnost, hořkosladká nostalgie a šílenství vášně. Mario Sorrenti otevírá své zápisky z Virgin Islands spolu s nezveřejněnými záběry z focení a odkrývá nám vrstvy intimity, snění, hloubky a vřelé srdečnosti.

Krása flakonu a design

I flakon je minimalistický a nevinně průzračný. Jeho čirá, černobílá jednoduchost lehce připomíná design Obsession. Raf Simons z původního flakonu nechává jen základní prvky jako poctu klasice, ovšem dává mu nádech nového začátku, což je znatelné i na jeho poněkud zaoblenějším tvaru.

Jedinečná kompozice vonných ingrediencí

Tvůrci ženské vůně, Annick Menardo a Honorine Blanc, vložili do jejího srdce můžné Fougére, neboli kapradinu, kterou reprezentují listy fialky, bílá levandule a šalvěj. Ženský kontrast vůni dodává pižmo, které kompozici zjemňuje. Aromatická hlava vůně obsahující citrus, neroli a pryskyřici, do harmonické rovnováhy vnáší kapku napětí.

Naopak, tvůrci mužské vůně, Ilias Ermenidis and Christophe Raynaud, do jejího srdce vložili žensky něžnou černou vanilku. Ta v kombinaci s dřevitými tony podtrhuje dualitu mezi mužnou sílou a ženskou melodičností. Do této kompozice se elegantně vkládá ambrox, který jí propůjčuje nádech současnosti. V hlavě OBSESSED for Him můžeme cítit i černý kardamon a grep.

Calvin Klein nám nabízí vůni stejně působivou, jako onen moment Kate Moss a fotografa Sorrentiho na opuštěné pláži Virgin Islands v roce 1993. Naivní, průzračnou a výbušnou vášeň, bezstarostnou radost. OBSESSED svoji jedinečnou kompozicí dokáže vyvolat silné emoce a bezpochyby si ji zamilujete na první ovonění.

Zamilujte se taky!

tlac 1

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 2 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Miri  |  13. 9. 2017 13:30:56
Informativní článek. Dobrý. Já vůni vnímám takto: Krásná, teple sálající krémovokvětinově pudrová vůně s lehoulinkým dotekem něžného pižma objímajícího křehké snítky bylinek, nasláde čistá. Heboučká krémově proslazená levandule s éterickými lístky fialek, dešťové kapky ukryté v pružných mýdlových bublinách vznášejících se ve slunečních paprscích. Jemná a přitom plná vůně. Teplá kříšťálovka do bílé košile a k vlasům poletujícím v čerstvém vzduchu... Líbí se mi hodně.
odpovědět
Notino  |  27. 9. 2017 10:44:25
Vůně je spíše silnější, takže si najde příznivce i ty, na které bude "až moc výrazná". Jsme rádi, že Vám voní. Přejeme provoněný den! ;)
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

CK EVERYONE: čistá jedinečnost

CK EVERYONE: čistá jedinečnost

Calvin Klein představuje CK EVERYONE: svou první čistou, rodově nezávislou vůni šetrnou k životnímu prostředí.  Časy se mění a nová generace světu ...

Celý příspěvek

Nejlepší parfémy pro rok 2019

Nejlepší parfémy pro rok 2019

Pokud se jen trochu pohybujete ve světě vůní, víte, že nový rok odstartoval opravdu omamnou sezónu. Ano, i parfémy mají své trendy, a ty letošní vás ...

Celý příspěvek