2 CALVIN KLEIN: Obsessed (SOUTĚŽ)

Bára  |  4. 9. 2017  |  Přidat komentář

Iconic. Contemporary. Authentic.

“I remember your touch, your skin, your scent. At the heart of OBSESSED is the memory of a past

love, triggered by the scent of another on the skin.”

Těmito slovy uvádí Calvin Klein svoji novou vůni OBSESSED, která je k mání v ženské i mužské verzi, a otevírá nám tak nový, tajuplný svět ikonické nostalgie provoněné touhou. Vůně byla vytvořena speciálně k dvacátému pátému výročí spolupráce britské modelky Kate Moss a italského fotografa Maria Sorrentiho na legendární kampani pro vůni Obsession, která byla uvedena na trh již v roce 1985.

Lovestory v novém kabátě

Pro ikonickou vůni Obsession se symbolem stala romantická a mladá láska Kate a Maria, zachycená objektivem na Virgin Islands. Fotografova fascinace modelkou jako subjektem a zároveň nástrojem inspirovala kreativního ředitele společnosti Calvin Klein, Rafa Simonse. Rafovým cílem bylo znovuobjevení minulosti jedinečnou reformulací vůní plnou protikladů a smyslnosti. OBSESSED evokuje vzpomínky spojené s vůní a pracuje s dualitou; mužský a ženský princip, minulost a přítomnost, hořkosladká nostalgie a šílenství vášně. Mario Sorrenti otevírá své zápisky z Virgin Islands spolu s nezveřejněnými záběry z focení a odkrývá nám vrstvy intimity, snění, hloubky a vřelé srdečnosti.

Krása flakonu a design

I flakon je minimalistický a nevinně průzračný. Jeho čirá, černobílá jednoduchost lehce připomíná design Obsession. Raf Simons z původního flakonu nechává jen základní prvky jako poctu klasice, ovšem dává mu nádech nového začátku, což je znatelné i na jeho poněkud zaoblenějším tvaru.

Jedinečná kompozice vonných ingrediencí

Tvůrci ženské vůně, Annick Menardo a Honorine Blanc, vložili do jejího srdce můžné Fougére, neboli kapradinu, kterou reprezentují listy fialky, bílá levandule a šalvěj. Ženský kontrast vůni dodává pižmo, které kompozici zjemňuje. Aromatická hlava vůně obsahující citrus, neroli a pryskyřici, do harmonické rovnováhy vnáší kapku napětí.

Naopak, tvůrci mužské vůně, Ilias Ermenidis and Christophe Raynaud, do jejího srdce vložili žensky něžnou černou vanilku. Ta v kombinaci s dřevitými tony podtrhuje dualitu mezi mužnou sílou a ženskou melodičností. Do této kompozice se elegantně vkládá ambrox, který jí propůjčuje nádech současnosti. V hlavě OBSESSED for Him můžeme cítit i černý kardamon a grep.

Calvin Klein nám nabízí vůni stejně působivou, jako onen moment Kate Moss a fotografa Sorrentiho na opuštěné pláži Virgin Islands v roce 1993. Naivní, průzračnou a výbušnou vášeň, bezstarostnou radost. OBSESSED svoji jedinečnou kompozicí dokáže vyvolat silné emoce a bezpochyby si ji zamilujete na první ovonění.

Zamilujte se taky!

tlac 1

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 2 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Miri  |  13. 9. 2017 13:30:56
Informativní článek. Dobrý. Já vůni vnímám takto: Krásná, teple sálající krémovokvětinově pudrová vůně s lehoulinkým dotekem něžného pižma objímajícího křehké snítky bylinek, nasláde čistá. Heboučká krémově proslazená levandule s éterickými lístky fialek, dešťové kapky ukryté v pružných mýdlových bublinách vznášejících se ve slunečních paprscích. Jemná a přitom plná vůně. Teplá kříšťálovka do bílé košile a k vlasům poletujícím v čerstvém vzduchu... Líbí se mi hodně.
odpovědět
Notino  |  27. 9. 2017 10:44:25
Vůně je spíše silnější, takže si najde příznivce i ty, na které bude "až moc výrazná". Jsme rádi, že Vám voní. Přejeme provoněný den! ;)
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nejlepší parfémy roku 2020

Nejlepší parfémy roku 2020

Rok 2020 je v mnoha směrech plný změn a nových příležitostí a je to ideální rok pro hledání pozitivních emocí. A protože vůně dokáže ovlivnit, jak se ...

Celý příspěvek

Takhle voní léto: Nejoblíbenější letní parfémy

Takhle voní léto: Nejoblíbenější letní parfémy

Svět parfémů je nekonečný příběh rafinovaných vonných kompozic a jiskřivých nót. Připravili jsme pro vás přehled svěžích letních parfémů, s nimiž se ...

Celý příspěvek