NOVINKA: Majda Bekkali vytváří parfémová umělecká díla

parfums.cz  |  5. 8. 2016  |  Přidat komentář

Majda Bekkali

Majda Bekkali v parfemářském průmyslu známé jméno. Podílela na mnoha luxusních parfumérských projektech. Postupem času ji však začala práce v mainstreamovém parfumářství malinko svazovat a proto se rozhodla vytvořit vlastní značku, kde by mohla popustit uzdu své fantazii a vytvářet parfémy spíše jako umělecká díla, než jako spotřební produkty.

Vzhledem k tomu, že vize její značky byla od počátku hodně umělecká, nejprve se upínala na zámožné sběratele vůní a vytvářela opravdu raritní kousky. Dámská i pánská varianta jejího prvního parfému J´ai fait un reve byly uvedeny na trh v křišťálových splash flakonech, které vytvořila francouzská sochařka Claude Justamon. Na každý flakon je posazena jemně vypracovaná křišťálová socha a odtud také pochází název značky Majdy Bekkali – SCULPTURES OLFACTIVES.

Sama autorka o své značce řekla toto: „Chtěla jsem objevovat nové možnosti, pracovat s luxusními esencemi a jedinečným designem. Prostě nechat vzlétnout svoji kreativitu. A výsledek je značka Sculptures Olfactive.“

Stejně jako ostatní niche parfuméři, i Majda klade důraz na dokonalé zpracování vůně, kvalitu ingrediencí a samozřejmě i na výběr parfuméra. Sama totiž parfumérkou není a spojuje proto své síly s předními špičkami v oboru. Pracovali pro ni například Bertrand Duchaufour, Célice Zarokain či Delphine Thierry. Díky tomu jsou Majdiny vůně uměleckými díly nejen formou, ale i obsahem.

Po několika letech fungování značky se Majda rozhodla rozšířit okruh zákazníků nejen o sběratele, ale i o běžné zájemce a milovníky parfémů. Změnila design flakónů, takže nyní lze vůně zakoupit i v jednodušších skleněných obalech s dřevěnými víčky, které jsou výrazně levnější, ale stále nádherné a na exkluzivitě jim to rozhodně nic neubírá. Mně osobně se líbí dokonce více než původní křišťálové sochy, neboť tvorba paní Justamové mi příliš blízká není. Zato nezdobené flakony jsou esencí jednoduché elegance a ozdobou každé parfémové poličky.

Vůně lze zakoupit v objemech 120 ml a v rozkošných 50ml oblázcích, které se snadno schovají v dlani i v kabelce. Portfolio doposud tvoří devět vůní, z nich většinu z nich nově najdete i v nabídce notino.cz.

Nejnovější je exotická Tulaytulah z roku 2015, která má představovat vůni slavného města Toleda v dobách, kdy se v něm mísily orientální, evropské, islámské i křesťanské vlivy. Je to pudrová vůně sladkých mandlí, vanilky, koření a květin, která vás v zimě zahalí jako hřejivý pléd a v létě vás zanese do exotického Španěska.

Pokud nejste fanoušky vanilkovo-mandlových vůní (uznávám, že Tulaytulah může být v určitých okamžicích dusivá), vyzkoušejte například něžnou J´ai fait un reve, připomínající šustivé růžové hedvábí, či osudovou Mon Nom Est Rouge, v níž dominuje růže, koření a dřevo a nikoho nenechá na pochybách, že vy jste tu ta femme fatale.

Tento článek pro vás napsala naše produktová specialistka Petra Babuláková. 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Abychom mohli každý den fungovat, aniž by trpělo naše okolí i vlastní sebevědomí, je potřeba se pořádně vybavit proti potu. Zatímco žena si vybírá ...

Celý příspěvek