1 ZENDIUM: Skandinávská novinka pro krásné a hlavně zdravé zuby a dásně

Radek  |  7. 5. 2016  |  Přidat komentář

zubní péče Zendium

Věděli jste, že vaše ústa jsou domovem pro více než jednu miliardu bakterií? Jsou to bakterie, které v našich ústech tvoří tzv. mikroflóru a pomáhají nám udržovat naše zuby a dásně zdravé. Jedná se vlastně o propracovaný systém enzymů a proteinů, které našim ústům takovou přirozenou ochranu poskytují. Proto, když jsem narazil na novinku ze Skandinávie jménem Zendium, která tento systém věrně napodobuje, tak jsem neváhal a rozhodl jsem se ji také vyzkoušet. Naštěstí nejsem jeden z těch 65 % Čechů, kteří jsou podle průzkumů věrni jen jedné značce zubní pasty, a jsem za to rád. Protože nevyzkoušet tuto pastu by byl hřích. Nejenže napomáhá našemu organizmu ještě lépe se bránit různým infekcím v ústech, ochránit naše zuby před zubním plakem a zabránit tvorbě kazů, ale má i spoustu dalších vlastností, které jsem i jiných past hledal marně. A to, že je tato značka ústní hygieny ve Skandinávii ta vůbec nejprodávanější asi mluví samo za sebe.

Scandinavian Bio-Science

Pod tímto označením se schovávají tři enzymy, tři proteiny a fluorid, které společně chrání naši ústní dutinu a pomáhají nám tak udržet si svěží a krásný úsměv. Enzymy působí postupně a posilují přirozené antibakteriální prostředí v ústech. K enzymům se přidávají aktivní proteiny a společně zabraňují množení bakterií a fluorid slouží k posílení zubní skloviny a zároveň jako ochrana proti zubnímu kazu.

Proč pasta nepění?

Jste zvyklí na to, že na kartáček dáte pastu, která se poté ve vašich ústech promění v moře pěny a v lepším případě ji máte po celém obličeji a v tom horším na vašem pyžamu nebo na tričku? Se zubními pastami Zendium vám to nehrozí, protože ta pěnivé složky neobsahuje. Konkrétně jde o SLS (Sodium Lauryl Sulphate), pěnicí složku, o které je známo, že může ovlivnit vaši chuť a to určitě nechcete. Pasty jsou navíc velmi šetrné, a tudíž jsou vhodné i pro ta nejcitlivější ústa.

Zendium Complete Protection ústní voda bez alkoholu

Čištění zubů napomáhá odstranit plak ze zubů, ale ten se samozřejmě usazuje i mimo ně a nejlepším způsobem jak ho z dásní, jazyku a vlastně celé dutiny ústní odstranit je použití ústní vody. Ústní voda Zendium stejně jako zubní pasty obsahuje komplex enzymů a proteinů pro posílení obranyschopnosti ve vašich ústech a navíc neobsahuje alkohol, což ocení především ti, co mají citlivé dásně, často trpí například na afty nebo jim dásně krvácí. Tahle voda má příjemnou, nijak přehnaně svěží chuť a cítíte ji i docela dlouho po vypláchnutí úst. Za mě určitě palec nahoru.

Zendium Complete Protection

Tato zubní pasta je speciálně vyvinuta tak, aby pečovala nejen o naše zuby, ale o celou dutinu ústní. To znamená, že pečuje i o dásně, dezinfikuje dutinu ústní a je výbornou volbou, pokud vás trápí třeba afty. Jak jsem už psal, neobsahuje pěnicí složku SLS, proto pokud od zubní pasty očekáváte plnou pusu pěny, můžete být lehce zklamaní. Mně to naopak vyhovuje. Co mně dál vyhovuje je to, že pasta nemá přehnaně výraznou příchuť, takže čištění zubů je opravdu příjemné a nemusíte se „mučit“ extra mentolovou pálivostí. Přitom ale pasta zanechá svěží dech ještě dlouho použití.

Zendium Sensitive

Pro mě ještě lepší než Zendium Complete Protection je pasta Zendium Sensitive. Mám poměrně dost citlivé zuby, proto jsem byl zvědavý na účinky této pasty. Běžně si pasty na citlivé zuby kupuji, takže už mám celkem dobré zkušenosti a mohu srovnávat. Musím říct, že tato patří rozhodně k těm nejlepším, které jsem kdy vyzkoušel. Po asi 14 dnech pravidelného používání jsem cítil, že zuby jsou jakoby pevnější a hlavně zmizela jejich citlivost, která se projevovala občasným trnutím nebo bolestí. Takže já u této pasty určitě zůstanu i nadále a doufám, že mě nezklame. Ale myslím, že ne.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Monulka  |  31. 10. 2017 20:52:14
Mám to šťastie že som sa dostala do projektu trdn a mám možnosť vyskúšať Zendium BIOGUM.Veru nepení ,nemení chuť jedla,ale hlavne by mi mala pomôcť s mojimi citlivý ďasnami(často mi krvácajú) a zatiaľ sa zdá že pomáha.Vrele odporúčam
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Aloe vera: TOP ingredience (nejen) pro vaši pleť

Aloe vera: TOP ingredience (nejen) pro vaši pleť

Máte aloe vera u okna mezi svými oblíbenými rostlinkami? Teď přišel čas udělat jí místo i na poličce v koupelně. Jen v trochu jiné podobě. Aloe vera ...

Celý příspěvek

Den otců: Dárky pro tátu nemusí být jen ponožky

Den otců: Dárky pro tátu nemusí být jen ponožky

Na Den matek si určitě každý rok vzpomenete, ale nezapomínáte trochu na svého tátu? Už teď si raději někam poznamenejte, že Den otců letos připadá na ...

Celý příspěvek