1 ROZHOVOR: Heidi Janků exkluzivně pro blog parfums.cz

Martina  |  16. 3. 2015  |  Přidat komentář

rozhovory janku

Zpěvačce Heidi Janků by rozhodně nikdo nehádal věk přes 50 let. Tvrdí, že za to, jak skvěle vypadá, můžou geny a taky její povaha a přístup k životu. Přesto nám ale prozradila pár tipů, jak se udržuje v kondici a bavily jsme se i o její práci, o talentových soutěžích nebo o tom, jak zvládá roli moderátorky.

Heidi, zdá se, že umíte zastavit čas – vypadáte už několik let pořád stejně, jako byste vůbec nestárla. Máte na to nějaký zázračný recept nebo trik, který byste nám prozradila?

Ani recept, ani trik asi neexistuje. Kdyby ano, určitě by se už někde na internetu objevil a já bych taky znala a používala. Za to, že vypadám tak, jak vypadám, můžou asi nejvíce geny a potom asi i má povaha a přístup k životu. Dětství jsem neměla zrovna idylické a tak si teď užívám každého dne a nenechám si kazit náladu blbostma a věcma, které stejně nevyřeším. Jsem optimista a tak i žiju. A možná právě proto, že svůj věk moc neřeším, je to vidět i jinak. Ale upřímně, kdybych se nečančala, tak by to byla katastrofa (smích).

Právě proto, jak výborně vypadáte, bude naše čtenářky určitě zajímat, jak pečujete o svoji pleť? Jakou kosmetiku používáte?

Pro mě ani tak není důležité, jakou kosmetiku, ale jak často. V mládí jsem mockrát šla spát po flámu neodlíčená. Dnes nejen že neflámuju, ale neexistuje, abych se neodlíčila. K tomu používám micelární vodu od L'OREAL - ta mi dělá moc dobře a odlíčí vše, co na obličeji nemám být. A pak je v mém věku důležité promazávat - teda obličej a dekolt. Nedávno jsem dostala na vyzkoušení krémy s kolagenem a hadím jedem od českého výrobce IVEN COSMETICS  a jsem s nimi strašně spokojená. Do té doby jsem ale používala normálně dostupné krémy buď v drogerii nebo v lékárně.

Cítíte se i Vy sama pořád stejně, nebo na sobě nějaké ty známky stárnutí přece jenom pozorujete?

V 52 letech nejde přehlédnout stárnutí. Samozřejmě, že mě po pracovním víkendu všechno bolí a do zrcadla se raději nekoukám, ale naštěstí si můžu pak udělat program tak, že si dám jeden den volno, dobře se vyspat a jedu nanovo. Je ale pravda, že poslední dobou hůř spím a mnohdy ten jeden den volna nestačí.

A jak si hlídáte postavu, kterou by Vám mohla závidět kdejaká dvacítka – četla jsem někde, že moc nejíte, je to pravda?

Kdysi jsem měla dobré spalování a i na jevišti jsem běhala, takže jsem mohla sníst, co jsem chtěla a nepřibírala. S přibývajícím věkem na jevišti už tolik neběhám a metabolismus je taky pomalejší, no a hlavně se ten tuk ukládá na místech, kde nechci (smích). U mě to jsou břišní partie. Takže jsem omezila jídlo - končím obědem, který je ale takzvaně pozdní, mnohdy obědváme až kolem 15 hodiny. A když ani toto nestačí, vypouštím přílohy nebo si dávám jen poloviční porce - to na mě docela zabírá!

Taky to ale bude chtít určitě nějaký pohyb…

Ano, už došlo i na mě (smích). Jsem velký nepřítel cvičení, jsem na to líná, ale známá mi doporučila cvičení podle Jillian Michaels, tak jsem to zkusila a fakt to funguje - už po týdnu jsem v zrcadle viděla svůj pas (a nemyslím cestovní doklad - smích) a to je cvičení jen na 30 minut denně. Je pravda, že u toho prostě nevydržím dlouho, takže cvičím tak 14 dní a pak si říkám, že už je to fajn a skončím, jenže ta postava se bez cvičení prostě udržet v mém věku už nedá, tak se k tomu zase třeba po měsíci vrátím - jsem hrozná!!!

Ke krásné ženě bezesporu patří i krásná vůně. Jaká vůně je pro Vás nejvíce sexy? A co je pro Vás při výběru vůně stěžejní?

Neustále se vracím k jedné jediné J'adore od Diora, ta je pro mě prostě nejvíc. Občas mám chuť si koupit nějakou jinou vůni, ale k této se vždycky vrátím. Teď momentálně mám na poličce s parfémy ještě Tresore od Lancôme a Acqua di Gioia od Armaniho.

A jaká vůně Vám připadá nejvíce sexy na mužích?

Jakákoli, hlavně, že chlap voní! Nemám ráda ty odéry potu, kouře apod. Je ale pravda, že kdysi mi voněli chlapi, kteří byli navonění a k tomu si zapálili cigaretu - jen jednu!!! Vůně parfému smíchaná s jemnou vůní kouře byla pro mě kdysi hodně sexy!

Když už mluvíme o mužích, myslíte si, že ženy se o sebe starají a chtějí vypadat dobře především kvůli tomu, aby se líbily mužům?

Určitě ano, i když v poslední době je trend být sám neboli singl. To pak si myslím, že ženy chtějí vypadat dobře ne proto, že chtějí udělat dojem na muže, aby je sbalily, ale hlavně proto, že jsou sebevědomé a chtějí takové být a k tomu ta bezchybná image patří!

foto do clanku

Porotcujete v soutěži amatérských zpěváků Zpívá celá rodina, která navazuje na úspěšnou soutěž ze 70. let minulého století, jež byla první televizní talentovou reality show v Československu. Jak se díváte na současné pěvecké reality shows, které hledají profesionální zpěváky? Myslíte si, že je tento formát pro hledání talentů dobrý?

Je to dobrý formát tak akorát pro televize, protože mají co vysílat, ale pro ty lidi to dobré moc není. I když pravda - právě zmíněný pořad Zpívá celá rodina je fajn. Ti lidi tam většinou nejdou s vidinou toho, že z nich během pár týdnů bude megastar, ale jdou ukázat, jak se u nás v rodinách zpívá a muzicíruje - to je moc prima. Nicméně ty reality shows typu Česko hledá Superstar, nebo X Faktor jsou opravdu jen programový tah různých televizí. Vždyť i ti vítězové, teda kromě Anety Langerové, zapadli a není o nich nikde slyšet. A je to hlavně proto, že u nás chybí producenti, kteří by se těmto talentům věnovali. Mě je spíš těch lidí, co se do takových soutěží přihlásí a dostanou se do finále, naopak líto, protože chvíli jsou opravdu supertstar, ale jen do skončení soutěže, pak už se o ně nikdo nestará a to je škoda, protože se tam občas objeví fakt výborní zpěváci. Mnozí z nich se pak uklidí do muzikálu, aby alespoň takto o sobě dali vědět, ale žádná velká kariéra je nečeká.

A myslíte si, že tyhle soutěže někdy našly alespoň nějaký opravdový talent?

U nás to byla opravdu jen Aneta, která si jde svou cestou. Není to zrovna můj šálek kávy, ale já nejsem směrodatná. Ve světě je vidět, že když už někdo zvítězí a chytne se ho producent, tak prostě jede, co je příklad třeba Kelly Clarkson.

Vaše pěvecká kariéra byla nastartována přirozeným způsobem – studentské kapely, potom profesionální kapely, sólová dráha. Kdyby ale dříve byly talentové reality shows populární tak jako dnes, šla byste do toho?

Sama nevím, asi ne. Už dlouho vím, že jsou u nás mnohem lepší zpěvačky, než jsem já. Ale zase na druhou stranu, můj manžel vždycky říká, že jen ve zpěvu to prostě není! Musíte mít i něco navíc, co publikum přitahuje. Byla jsem v mládí dost drzá a divoká, takže bych to možná zkusila. Navíc jsem třeba vítězka Porubského zlatého klíče, když mi bylo nějakých 12 let (smích) a v 80. letech jsem už jakožto profesionál zvítězila v Intertalentu, se zahraniční konkurencí. I v zahraničí jsem v soutěžích měla docela úspěch - 1. místo v pěvecké a písničkové soutěži na Maltě a 3. místo v soutěži v Irském Cavanu - takže i já zkušenosti ze soutěží mám, ale reality show je prostě jiná disciplína, tak fakt nevím - no v mém věku už bych určitě nikam nešla soutěžit (smích).

Sama říkáte, že jen o zpěvu to není. Na kolik si myslíte, že Vám při budování Vaší kariéry pomohl vzhled? Přece jenom v showbyznysu je asi hodně podstatné i to, jak člověk vypadá, nejen to, jaký má talent.

Moje nohy a to, že jsem byla hodně hubená a pohybově nadaná mi samozřejmě pomohlo. Nicméně já jsem se sama sobě nikdy moc nelíbila, takže to nemůžu moc hodnotit. Ale spíš mi pomohlo, že jsem byla jiná - zpívala jsem, běhala jsem po jevišti, chodila v kraťasech - prostě jsme vymysleli image, která tady nebyla, a to mi určitě pomohlo. Ale bylo to za socialismu, to tady nebylo vůbec nic, takže já jsem byla pro tehdejší mládež takové malé zjevení, které alespoň trochu vypadalo, že přijelo ze západu - ale já jezdila jen z Ostravy (smích).

Poslední dobou se kromě zpěvu věnujete i moderování – na televizi Barrandov momentálně moderujete dva pořady. Co Vás na moderování baví?

Jako každá ženská i já ráda mluvím, takže je to taková přirozená věc. Dříve jsem moderovala různé večírky a akce. Televizní moderování je úplně jiná disciplína a já se ji stále učím. Pořad Intim je už zajetý a myslím, že tam už žádný zásadní problém s mou moderací není (tedy kromě občasného moravizmu - smích). Ale přiznám se, že tu správnou moderátorskou polohu stále hledám v pořadu Barrandovská Sedmička. To mi dá ještě asi zabrat.

Právě Barrandovská Sedmička je společenský pořad o slavných osobnostech a jejich životech. Hranice mezi společenským pořadem a bulvárem je ale hodně tenká – dáváte si na tohle pozor?

Já nejsem dramaturgem, tím je Kateřina Gregorová, která je ale skvělá v tom, že má jasnou představu o tom, jak by reportáže měly vypadat. A já jsem moc ráda, že se to zatím daří udržet opravdu v tom společenském prostředí a bulvár necháváme jiným televizím!

Tento pořad se natáčí v nádherném prostředí Halvovy vily. Tohle místo musí být až magické, vzhledem k tomu, že sem chodily na večírky opravdové ikony jako Adina Mandlová, Lída Baarová nebo třeba Oldřich Nový. Kdo je nebo byl pro Vás největší kulturní ikona?

Možná i proto jsem pořád taková svázaná a hledám tu správnou atmosféru moderování, protože mám velký respekt k těm, co se tam procházeli přede mnou. Nechci nikoho upozadit, takže budu diplomat a jméno nevyslovím. Ale právě Miloš Havel, který vilu nechal postavit a založil i barrandovské ateliéry, si o to tak trochu říká. Je jich ale docela dost, kteří by se o ten titul zasloužili.

Další pořad, který moderujete, je eroticky laděný Intim Night. Neměla jste zpočátku problém mluvit veřejně o lechtivých tématech? Zvažovala jste přijetí nabídky na jeho moderování, nebo jste měla jasno hned?

Hned jsem jasno neměla, protože dost často zpívám pro děti a měla jsem strach, že o to přijdu. Naštěstí stačila jedna schůzka, kde jsme si s vedením televize řekli, jak moc odvážný pořad bude a protože tam probíráme nejen erotiku, ale taky vztahy a zdravotní problémy, žádný zásadní problém s mými dalšími aktivitami nebyl.

Vzpomenete si na nějaké téma nebo reportáž, které Vás zaskočily nebo třeba až šokovaly?

Máme rubriku SEXUÁLNÍ ÚCHYLKY tak tam se občas dozvídám věci, o kterých jsem nikdy neslyšela - to mám pak trochu problém je i ve studiu přečíst (smích).

Koho byste ráda do svých pořadů pozvala jako hosta – kdybyste měla neomezený výběr?

Měli jsme tam už hodně lidí a je to trochu problém, protože jsou lidé, se kterými se báječně povídá, ale o erotice se jim mluvit nechce a to ani v té obecné poloze. Mě by možná bavilo popovídat si s Coco Chanel, protože o ní kolují zvláštní erotikou protkané příběhy.

A naopak, šla byste Vy ráda do nějakého pořadu jako host? Do jakého?

Jako host chodím do různých pořadů hodně často, takže pokud jsem pozvaná, tak jdu.

Zpíváte, moderujete, porotcujete, hrála jste i v muzikálu – co Vás ještě láká? Je něco, co byste ráda v budoucnu vyzkoušela? Něco, čím byste mohla svoje fanoušky ještě překvapit?

Teď už zbývá asi jen film, ale žádná nabídka zatím nepřišla (smích).

 

foto do clanku janku

Heidi Janků (nar. 23. listopadu 1962 v Ostravě) je česká zpěvačka, muzikálová herečka a moderátorka. Narodila se do hudební rodiny, takže zpěvu se věnuje od malička. Už v dětství začala chodit na sborový i sólový zpěv, klavír a pohybovou výchovu a sama tvrdí, že všechno, co dnes umí, ji naučila paní učitelka Klausová v lidové škole umění. Modernímu zpěvu se začala věnovat na gymnáziu, kde působila v několika studentských kapelách, poté vystupovala se skupinou Proměny. Její profesionální zpívání začalo s kapelou Proto, kde ji pro dráhu sólové zpěvačky objevil Ivo Pavlík – dnes její manžel. V letech 1982 – 1990 měli vlastní kapelu Supernova. Za svoji kariéru natočila Heidi Janků více než 10 alb, vydala několik kompilací, mezi její bezpochyby největší hit patří píseň Když se načančám, se kterou sklízí úspěchy na koncertech dodnes. Kromě zpívání hrála v muzikálech a v současné době moderuje na televizi Barrandov pořady Intim Night a Barrandovská Sedmička.

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
eva  |  1. 4. 2015 20:46:00
Super člověk a krasavice :-)
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

Seznamte se, Ed Skrein. Hvězda filmů jako jsou Deadpool, Zloba: Královna všeho zla nebo seriálu Hra o trůny je tváří elektrizujících vůní Bad Boy z ...

Celý příspěvek

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

Značka Hugo se vrací ke kořenům a skrz jednu ze svých klasických pánských vůní vstupuje do nové éry. Hned na začátku roku přichází s designem své ...

Celý příspěvek