ROZHOVOR: Jolana Voldánová exkluzivně pro blog parfums.cz

Martina  |  24. 5. 2015  |  Přidat komentář

rozhovory joldanova

Jolana Voldánová patří k nejoblíbenějším moderátorkám v Česku. Zhruba před rokem překvapila širokou veřejnost tím, že v přímém přenosu oznámila, že po letech odchází z pořadu ČT Události. Tohle téma jsme však v rozhovoru vynechaly a povídaly jsme si raději o tom, co zajímavého se událo za poslední rok, o filmech, o tom, jaká kosmetika ji v poslední době zaujala nebo o tom, jak liberální je její vztah k parfémům.   

Paní Voldánová, v jednom rozhovoru jste řekla, že „byste ani o víkendu doma nemohla být tak, jak ráno vstanete“. Jaké jsou Vaše každodenní kosmetické rituály, bez kterých to podle Vás prostě nejde?

Péči o svůj zevnějšek prostě považuji za součást každodenní hygieny. A chci se líbit i svým dětem a manželovi. Nezapomínejte, že mě celý život znají jako ženu dvou tváří: perfektně (skoro až moc) nalíčenou a učesanou z různých televizních i jiných moderátorských projektů a pak tu, kterou mají doma. A já chci být i doma „hezká“. To neznamená, že vždycky perfektně upravená, ale musím mít sama dobrý pocit ze sebe. V době slunečných dnů a alespoň trochu zdravé barvy ve tvářích, jsem klidně jen tak „nude“ jak se říká, ale v zimě vypadám jako nemocná. Tak se snažím, aby na mě byl příjemný pohled i uprostřed třeskuté zimy, kdy má moje pleť podivný olivový nádech. Je třeba jí tedy trochu té zdravé barvy dodat nějakými barvičkami.

Jste v péči o svůj vzhled vždy důsledná, nebo občas uděláte nějaký „prohřešek“?

Jsem opravdu velmi důsledná v odličování a následné péči. To jsem nešidila ani jako mladá ve čtyři ráno po návratu z mejdanu. Mám štěstí, že se z toho stal takový návykový rituál, že jsem ho v životě vynechala opravdu jen párkrát, co si matně vzpomínám. Na prstech jedné ruky by se to dalo spočítat.

Vidím, že se kosmetické péči opravdu věnujete - máte nějaký svůj oblíbený kosmetický produkt nebo značku - něco, co doporučujete i ostatním?

S léty se potřeby pleti mění. Navíc ráda experimentuji a ještě k tomu přidám, že mi péče musí i vonět a být příjemná. Vlastně jsem docela náročná. Můj muž „šílí“, kolik krémů, pro jaké části těla a denní či noční doby používám. V zimním období jsem letos nedala dopustit na komplexní péči od Lancôme, naopak loni v létě mi velmi dobře posloužila skvělá hydratační řada Sensai Kanebo. Uvidíme, co to bude letos! Já totiž ráda značky měním….

A dopřáváte si v péči o svůj zevnějšek nějaký nadstandard – něco, co není možné každý den, ale jednou za čas je to příjemný luxus?

Dobré kosmetické ošetření od skvělé kosmetičky. Našla jsem takovou, která navíc dělá tu nejlepší a nejdelší masáž obličeje na světě. Je to prostě výhra, skoro jako v loterii. Dá totiž docela práci najít takovou kosmetičku, která vám bude stoprocentně vyhovovat.

Necháváte se při výběru kosmetiky ovlivnit reklamou, doporučením známých, nebo věříte nejvíce vlastní intuici?

Věřím hlavně intuici a pak zkušenostem z první ruky. Ale pozor: taky už jsem si ověřila, že to, co vyhovuje kamarádce, u mě třeba nefunguje.

A co módní trendy – třeba v líčení? Jakou největší extravaganci jste kdy vyzkoušela a při jaké příležitosti?

Já jsem typ, který snese výrazné líčení. Mám velké oči i nadočnicové oblouky, takže co se týká očních stínů, tam se vyřádím i já. Mám svoje stálice –paletky Dior a Estée Lauder, ale v poslední době jsem k nim přidala ještě limitované série od Artdeca. Ty jsou fantastické od barev až po konzistence.

A co vůně? Zkoušíte ráda nové vůně, nebo jste konzervativní?

Já a konzervativní? Vůbec…. Většího liberála jste ještě nepotkali. Málokterou vůni mám víckrát než jednou. Miluju vůně a toužím stále po nových a „neokoukaných“.

Když ráda experimentujete - teď jsou hodně populární mimořádně luxusní vůně, tzv. niche parfémy? Vyzkoušela jste nějaký niche parfém?

Upřímně – zatím nevím. Tyhle parfémy jsou zcela výjimečné. A já jsem zatím neměla příležitost se s nějakým konkrétním důkladněji seznámit. Takže ano, vím o nich, rozhodně mě lákají, ale zatím nebyl čas ani příležitost.

Když jste odešla ze zpravodajství ČT, většina lidí se Vás ptala, jestli Vám tato práce nechyběla. Já se Vás zeptám jinak – byla jste si předem opravdu jistá tím, že Vám ta práce nebude chybět?

Ano, opravdu byla. Já nejsem zbrklý, impulsivní člověk. A i když hodně stavím na intuici, musejí ve mně některá zásadní životní rozhodnutí nějakou dobu zrát. Rozhodnutí odejít ze zpravodajství zrálo téměř několik let. Proto se mi odcházelo tak lehce, protože jsem věděla, že to nebude bolet. Spíš naopak – zažila jsem obrovský pocit euforie a uvolnění.

K čemu jste využila ten rok, kdy jste byla mimo televizní obrazovku?

K práci – jak jinak. Někdy je trochu obtížné dobře vybrat z mnoha nabídek, které se na mě teď valí. Zvykám si na novou situaci, že už jen já sama jsem zodpovědná za to, co dělám. A odhadnout dopředu, jestli je práce, kterou přijímám, skutečně ta, kterou opravdu chci, je někdy trochu obtížné. Ale je skvělé, že si svůj život řídím sama. A jsem velmi vděčná za každou hezkou práci, která přijde.

Teď moderujete pořad Sama doma, který je plný tipů pro ženy v domácnosti nebo na mateřské dovolené. Máte Vy nějaký osobní tip, jako trojnásobná matka, jak „přežít“ mateřskou dovolenou s nadhledem?

Já myslím, že jediné možné řešení je nezbláznit se z toho. Nebýt vynervovaná, že jako matka dělám občas chyby, ale kdo ne? Nejdůležitější je být v pohodě. Děti jsou jako barometr: když budete v pohodě vy, budou takové i ony. A že není vždycky všechno tak, jak jste si naplánovala nebo vysnila? No a co! Život je prostě takový.

V čem se moderování Událostí a pořadu Sama doma podle Vás nejvíc liší? Můžete říct, co Vás víc baví, nebo je to z tohoto pohledu nesrovnatelné?

To se snad ani nedá srovnat, to je jako posuzovat kvalitu hrušek a jablek. Shodné je jen to, že v obou případech jde o živé vysílání. Jinak je všechno odlišné. Sama Doma je magazín: témata jsou lehčí, víc přizpůsobená času, kdy se vysílá a tomu, kdo se dívá. Má to být servis pro ty, kdo jsou zrovna doma, ať už na mateřské s dětmi, nebo z jiného důvodu. Pár kamarádek i kamarádů, kteří byli zrovna doma třeba s virózou, my hlásili, že se koukali. Primárně je to ale pro ženy, pro které je to často jakési lano mezi světem dospělých a ostrovem zvaným mateřská dovolená. Inspirativní hosti, témata, která se zrovna mohou hodit, protože je v určitých obdobích života řešíme víc než jindy. Naproti tomu Události jsou čistě zpravodajský pořad: servis základního přehledu o událostech, které se zrovna odehrávají doma a ve světě.

Kdo z hostů, které jste v pořadu Sama doma měla, Vás opravdu hodně zaujal a čím?

Vždycky je fajn, když přijde host, který takzvaně „zazvoní“. Já mám ráda chytré lidi, kteří dodají ještě nějakou přidanou hodnotu k tématu, s kterým do studia přijdou. Jedno ze skvělých setkání tak například byla návštěva dvou skvělých herců Simony Stašové a Michala Dlouhého, kteří přišli pozvat na svoje představení „Vím, že víš, že vím….“.

Když mluvíme o hercích… teď určitě byla zajímavá práce moderování filmového festivalu Febiofest 2015. Máte ráda film, případně jaký žánr? Sama jste chtěla být původně herečkou…

Moderovat zahajovací a závěrečné ceremoniály takového filmového svátku, jakým je Febiofest, je čest a potěšení. Já tomu říkám voňavá práce. A i tady platí, že čím větší a zářivější hvězda světového filmového nebe do Prahy přijede, tím je obvykle skromnější, než by vás vůbec napadlo. A tak jsem si užila na podiu třeba britského herce Alana Rickmana (např. profesor Snape z Harryho Pottera) a jeho nový film, který v předpremiéře v Praze uvedl: Králova zahradnice s Kate Winsletovou v hlavní roli. Vřele doporučuji, pokud jste ještě neviděli.

Máte u nás nějaké oblíbené filmové tvůrce? Jaký český film se Vám v poslední době hodně líbil?

Vždycky se ráda podívám na práci tandemu pánů Svěráků. Takže mě potěšila i jejich zatím poslední: pohádka Tři bratři. Je skvělé, když můžete jít do kina s dětmi a nikdo z vás se nenudí.

Hodně jste mluvila o svém vlastním televizním projektu, jak to vypadá s realizací? Máme se na co těšit?

Těšit se můžete, ale to je zatím tak asi všechno, co se k němu dá říct.

A na co se v nejbližší době těšíte Vy?

Na prázdniny a léto, kdy si do sytosti užiju volna a dětí!!!

foto do clanku jolana

Jolana Voldánová (nar. 16. ledna 1969, Pardubice) je známá česká moderátorka, od prosince 1989 pracovala v Československém rozhlase a od roku 1993 v České televizi, kde moderovala řadu let hlavní zpravodajskou relaci. Po dvaceti letech, v roce 2013, oznámila v přímém přenosu odchod z moderování tohoto pořadu. Získala několik cen televizní ankety TýTý v kategorii Osobnost televizního zpravodajství. Na obrazovku ČT se vrátila a v současné době moderuje pořad Sama doma. Kromě televize se věnuje moderování v Českém rozhlase. Je vdaná za podnikatele Petra Císařovského, se kterým má tři děti.  

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

Značka Hugo se vrací ke kořenům a skrz jednu ze svých klasických pánských vůní vstupuje do nové éry. Hned na začátku roku přichází s designem své ...

Celý příspěvek

Nejlepší sonický zubní kartáček: vybrali jsme pro vás TOP 5!

Nejlepší sonický zubní kartáček: vybrali jsme pro vás TOP 5!

Řekněme si to upřímně: péče o zuby je nezáživná rutina. Že se s tím nedá nic dělat? Zkuste sonický kartáček na zuby – sami uvidíte, že čištění s ním ...

Celý příspěvek