ROZHOVOR: Lucie Černíková exkluzivně pro blog parfums.cz

parfums.cz  |  2. 9. 2015  |  Přidat komentář

rozhovory cernikova

S herečkou Lucií Černíkovou jsme si povídaly nejen o parfémech a kosmetice, ale také o tom, jak se jí líbí v legendárním divadle Semafor, kde již několik let působí, o její pěvecké kariéře a samozřejmě i o účinkování v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě. 

Nedávno jste se stala maminkou, což je určitě velká životní změna - máte i v této nové roli čas na péči o sebe sama nebo jste tohle musela trošku upozadit?

Je pravda, že v období šestinedělí jsem se musela upozadit ne trošku, ale totálně. Najednou na žádné kosmetické rituály nezbyl absolutně čas ani energie. Postupně se ale situace stabilizovala a vše se vrátilo do starých kolejí, dokonce jsem už absolvovala návštěvu kadeřnice, což považuji za velký úspěch. 

Na co si ale vždycky uděláte čas? Máte nějaké svoje „kosmetické rituály“ nebo oblíbené produkty, bez kterých „nemůžete žít“?

Večer se vždy odlíčím a namažu krémem stejně jako ráno. Kromě běžných produktů (jako je řasenka, pudr, tvářenka a rtěnka) jsem si oblíbila bázi pod make-up. Ten pak totiž krásně přilne, nedělá skvrny a celé nalíčení vydrží mnohem déle. Když chci zrelaxovat, dám si koupel s levandulovou solí.

V poslední době je stále více populární přírodní a biokosmetika – dotkl se tento trend i Vás? Vyzkoušela jste nějaký zajímavý přírodní produkt?

Ano, když jsem byla těhotná, používala jsem s ohledem na vývoj miminka výhradně biokosmetiku. Ať už to byla pleťová, vlasová i dekorativní kosmetika, olejíčky na bříško a stehna proti striím. Manžel mi masíroval záda a oteklé nohy bio kokosovým olejem, který krásně promaže pokožku a prohřeje. V používání biokosmetiky hodlám pokračovat, i když ne třeba tak důsledně.

Velmi účinné jsou pleťové krémy se zvířecími extrakty, údajně dokáží divy. Použila byste na svoji pleť kosmetiku, která obsahuje hadí a včelí jed nebo šnečí sliz, nebo byste s tím měla problém?

O tom jsem se dočetla nedávno a zrovna jsem přemýšlela, jakým způsobem se tyto látky k výrobě získávají a jestli bych do toho šla. Upřímně, ta představa se mi moc nezamlouvá a tak zatím zůstanu radši u rostlinné kosmetiky.

Přírodní kosmetika je vhodná i pro miminka, jakou kosmetiku používá Vaše dcera Sofinka?

Nechci to s tou péčí odmalinka moc přehánět. Kůžičku má Sofinka naštěstí pěknou, a tak toho moc nepotřebuje. Na koupání máme dětské přírodní mýdlo a občas ji namažu olejíčkem s výtažky z bio mandle.

Kouzlo přírodní kosmetiky tkví především v jejím složení, které zcela vynechává syntetické látky. Naopak je postaveno na těch přírodních, například výtažcích z květin. Jaké květiny nebo vůně máte v kosmetických přípravcích nejraději?

Mám ráda růži, levanduli, verbenu, mandlové mléko, kokos, zelený čaj...

A jaké vůně parfémů se Vám líbí? Řídíte se klasifikací vůní na dřevité, orientální, květinové, citrusové, atd., nebo si vybíráte parfémy spíše instinktivně, tedy podle toho, jak na Vás konkrétní vůně působí v daný okamžik?

Preferuji svěžejší květinově-citrusové vůně, ale je pravda, že v zimě nepohrdnu třeba nějakou orientálnější opojnější vůní.

A řídíte se při výběru parfémů také značkou? Máte nějakou svoji oblíbenou?

Ne, nemám žádnou značku, kterou bych si kupovala pořád dokola. Na trhu je tolik pěkných vůní, že si pokaždé ráda vyzkouším nějakou novou. Momentálně používám Lanvin Eclat D’Arpege a jsem s ní moc spokojená. Můj muž je z ní nadšený. 

Máte nějakého oblíbeného módního návrháře, nebo nějakou osobnost, která je pro Vás módní ikonou a která Vás třeba v tomto směru i ovlivňuje?

Mě asi nejvíc ovlivňuje moje maminka. Opravdu, má mě v oku. Řekne, v tamtom obchodě mají šaty, ty by byly přesně pro tebe. Tak tam jdu a je to tak.

lucie cernikova 2015

Sledujete módní trendy? Pokud ano, tak jak, respektive odkud čerpáte inspiraci?

Většinou z časopisů a pak rovnou v obchodech, kde na ty trendy narazím osobně.

Je nějaká věc (ať už v kosmetice nebo parfémech), u níž jste si jistá, že i kdyby byla právě nejvíc trendy, tak byste si ji nikdy nepořídila? Něco, k čemu máte určitou averzi?

Nevím o ničem takovém.

Hrajete v divadle, v televizi, zpíváte swing s bigbandy. V divadle a televizi se o Vás starají maskéři a vizážisti. Jak se upravujete na koncerty? Přece jenom je to jiné - na koncertním pódiu jste sama za sebe. Líčíte, češete se a oblékáte se na koncerty stejně jako ve svém soukromí?

V podstatě ano. Jak správně podotýkáte, jsem tam sama za sebe a tak se chci cítit dobře, to znamená přirozeně. Při líčení akorát trochu přitlačím, vlasy nechávám volně rozpuštěné a obléknu si některé ze svých mnoha šatiček. Někdy se stylizuji do období hlavního rozkvětu swingu, to jest do třicátých až padesátých let.

Bavme se chvíli o legendárním divadle Semafor, kde hrajete. Jaký vztah máte s panem Jiřím Suchým, který je ředitelem divadla a velká osobnost české hudebně-dramatické scény. Platí v divadle za velkou autoritu?

Máme moc hezký vztah, ostatně 14 společně strávených sezón o tom svědčí. Myslím, že je pro nás všechny velkou poctou mít tu možnost spolupráce s touto žijící legendou. Setkání s ním se vždy nese v přátelském duchu, dokonce všem svým mladším kolegům navrhl, aby mu tykali.

Když se v Semaforu připravuje a zkouší nějaká hra, do jak velké míry je to dialog mezi herci a režisérem? Máte možnost nějak výrazně ovlivnit výslednou podobu hry, nebo režisérova vize je předem jasná a neměnná a vy (herci) ji následujete?

Posledních pár let se osoba režiséra ztotožnila s osobou autora, zřejmě právě proto, aby výsledná podoba hry byla podle Jirkova gusta. Toto divadlo je ale instituce demokratická, a tak si každý může říct svůj názor nebo nabídnout nějaký nápad a je-li dobrý, tak se do hry použije.

Co pro Vás divadlo Semafor znamená? Nejen teď, když jste jeho součástí, ale určitě jste ho znala a vnímala už mnohem dřív, třeba jako dítě, ale i později v pubertě atd. Jak se proměňoval Váš vztah k tomuto fenoménu?

Semafor a jeho humor jsem znala už od dětství hlavně díky gramofonovým nahrávkám, které jsme doma měli. V pubertě se moje zájmy obrátily trochu jinam, aby se posléze v 16-ti letech vrátily opět k Semaforu. V tu dobu jsem se na jedné pěvecké soutěži seznámila s mladými lidmi, kteří tam tenkrát účinkovali. Mně se pak v hlavě zrodil nápad napsat panu Suchému dopis, zda mě tam nepotřebují. Představte si, že mi osobně odpověděl, že momentálně ne, ale až budou chystat něco nového, tak možná. Po třech letech mě pozvali na konkurz do připravované hry Pokušení svatého Antonína a já ho vyhrála. I když jsem prošla i jinými scénami, do Semaforu se vždy ráda vracím.

Kromě divadla Vás diváci znají především z nováckého seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jak vnímáte jako herečka působení v seriálech – představují pro Vás především zdroj výdělku, nebo v nich přece jenom hledáte jistý druh umění?

Pro mě jako pro herečku je to v první řadě dobrá zkušenost s prací před kamerou, dlouhodobá role je určitě dobrým zdrojem výdělku a spíš je beru jako jistý druh zábavy. I když není seriál jako seriál.

Jako vždy obecnější otázka na závěr – na co se teď nejvíc těšíte?

Pracovně se těším na novou hru v divadle Semafor s názvem Nejveselejší tragédie v Česku a v soukromí se těším na každý okamžik strávený s mojí dcerkou. Být mámou je úžasný pocit.

foto do clanku cernikovaLucie Černíková (nar. 19. 12. 1981 v Rakovníku) je česká herečka a zpěvačka. Vystudovala gymnázium v Rakovníku a poté studovala na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka obor zpěv u profesorky Virginie Walterové.  Přestože je velmi mladá, má za sebou řadu významných muzikálových rolí. Zahrála si například hlavní roli Marii v Muzikálu West Side Story, ztvárnila postavu Cosette v muzikálu Les Misérables – Bídníci nebo Mandalénku v muzikálu Michala Davida Kat Mydlář. Již patnáctou sezónu působí v legendárním divadle Semafor. Diváci jí však znají především z televize, zahrála si v řadě televizních filmů a seriálů, nejvíce ji proslavil asi seriál TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde hraje barmanku Dorku. Kromě herectví se věnuje i zpěvu, jejím oblíbeným žánrem je swing, proto pravidelně koncertu s několika bigbandovými tělesy. Je vdaná a má malou dceru Sofii. 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

Značka Hugo se vrací ke kořenům a skrz jednu ze svých klasických pánských vůní vstupuje do nové éry. Hned na začátku roku přichází s designem své ...

Celý příspěvek

Nejlepší sonický zubní kartáček: vybrali jsme pro vás TOP 5!

Nejlepší sonický zubní kartáček: vybrali jsme pro vás TOP 5!

Řekněme si to upřímně: péče o zuby je nezáživná rutina. Že se s tím nedá nic dělat? Zkuste sonický kartáček na zuby – sami uvidíte, že čištění s ním ...

Celý příspěvek