ROZHOVOR: Mahulena Bočanová exkluzivně pro blog parfums.cz

Martina  |  22. 1. 2016  |  Přidat komentář

Mahulena Bočanová

Možná vás to překvapí, ale herečka Mahulena Bočanová se v soukromí moc nelíčí, používá stále jeden parfém a jeden jediný krém. Přesto vypadá úžasně. Zjistěte, čím to je!

Mahuleno, namluvila jste pro notino.cz rádiový spot v naší poslední kampani. Proto by mě zajímalo, jestli máte pro parfémy a kosmetiku slabost nebo je to pro Vás jen spotřební zboží jako každé jiné?

Pro parfémy slabost mám, pro kosmetiku už tolik ne, v civilu se tolik nemaluji a spotřební zboží to pro mě není, jelikož jsem věrná jedné vůni a té se dlouho držím.

A jaký je Váš vztah k nakupování obecně? Jste typická žena v tom, že je nakupování Váš koníček nebo že při nákupech dokonce relaxujete?

Nakupuji jenom v depresi… takže často (smích) – vždycky když si chci udělat radost, ale pak si koupím spoustu nesmyslů, které ani nepoužiju, takže je třeba rozdám kamarádkám.

Používáte k nákupům internet, nebo raději nakupujete v kamenných obchodech? 

Prakticky jenom v kamenných obchodech, jednou jsem nakoupila po internetu v Tescu a pak mi přišlo asi 700 kilo salátu a spousta řízků, protože jsem neuměla vyplnit kolonky – nejsem moc technický typ.

Nakupujete raději v zahraničí nebo v Česku a proč?

V zahraničí, v česku už to mám omrknuté, a v zahraničí mě vždycky něco překvapí – je to větší zábava, někdy až dobrodružství.

Vraťme se ke kosmetice a parfémům. Jste spíše konzervativní a používáte už osvědčené produkty, nebo raději experimentujete a zkoušíte novinky?

Jsem spíše konzervativní, kdysi jsem používala Issey Miyake a posledních deset let používám parfém od Hermès. A kosmetiku moc nepoužívám, takže tam to tolik neřeším.

Přesto - je nějaká novinka ze světa parfémů a kosmetiky, která Vás v poslední době nadchla?

Jak jsem říkala, jsem spíše konzervativní, mám svůj Hermès a si s ním i umřu (smích).

Máte nějaký parfémový sen? Nějaký parfém, který byste si ráda dopřála, ale zatím pro něho nenastal ten správný čas?

Těžko říct, ale jsem momentálně spokojená, ale třeba mě jednou nějaká vůně natolik zaujme, že ji vyměním za svou současnou, ale rozhodně to neplánuji.

foto mahulena bocanova fotograf lenka hatasova

A v obecnější rovině, napadá Vás něco opravdu luxusního a drahého, po čem třeba delší dobu toužíte, ale zatím jste se z nějakého důvodu neodhodlala si tuto věc pořídit?

Když mi bylo asi deset, tak jsem viděla film Rapa Nui, který se odehrával na Bora Bora a od té doby je můj sen si tam tak na měsíc nebo na dva podívat a odpočinout. A dokonce mi jedna kartářka řekla, že až mi bude padesát, tak se tam vdám, tak by to mohlo vyjít.

Máte oblíbeného návrháře nebo značku?

Taťánu Kovaříkovou a Dolce & Gabbana.

Střídáte parfémy podle ročního období? Pokud ano, tak jaký je Váš tip na léto?

Nestřídám, používám celý rok tu samou vůni.

Vraťme se ještě k péči o Váš vzhled - máte nějaké osvědčené kosmetické tipy nebo tajné rady (například od Vaší maminky, babičky atd.)?

Indulona, modrá (smích) – nějak se povedlo, že nikdo nemáme v rodině vrásky a maminka se celý život mazala Indulonou a tvrdila, že je to díky tomu. No a já to dělám taky, moje sestra taktéž a je pravda, že nikdo u nás nevypadá na svůj věk.

Bez jakého kosmetického produktu, kromě indulobny, byste se neobešla?

Zubní pasta (smích).

Jednou z věcí, kterou upoutáte na první pohled, jsou Vaše vlasy? Mohla byste nám prozradit, jak se o ně staráte?

Už několik let chodím ke kadeřníkovi Tomášovi Kotlárovi, který se o mě jednou za měsíc perfektně postará a jinak doma nic speciálního nemám a přiznám se, že bych na to ani neměla pořádně čas na nějakou speciální péči.

Kdybyste měla srovnat to, jak o svůj vzhled pečujete nyní a jak jste o svůj vzhled pečovala, když Vám bylo 20 let? Změnilo se něco? 

(chvíli přemýšlí)… já se obávám, že se nezměnilo vůbec nic... teda začala jsem chodit k tomu kadeřníkovi. Já jsem na tohle nikdy moc nebyla a přiznám se, že jsem to ani nikdy moc nepotřebovala.

Měla jste v minulosti nějakou filmovou nebo divadelní roli, kvůli které jste musela hodně řešit svůj vzhled? Nebo taková role má teprve přijít?

Když mi bylo asi 15 let, tak mi nabídli „Jak se točí rozmarýny“, kde mě chtěli ostříhat dohola, ale to jsem nakonec odmítla, protože to bylo na mě moc silné sousto. Nakonec to točila Pavlína Mourková, kterou jsem za to obdivovala. Podobně, i když je ve filmu nějaké svlíkání, tak tomu se vyhýbám.

Kdybyste měla projít výraznou proměnou (třeba právě kvůli nějaké roli), komu byste se s klidným pocitem svěřila do péče? 

V rámci civilního života se přiznám, že mě žádná výrazná proměna neláká a nikdy jsem o tom ani tak nepřemýšlela. Co se týká změn kvůli nějakým rolím, tak to nechávám na profesionálech, kteří jsou, ať už na natáčení nebo v divadle, k dispozici a záleží, podle toho co je potřeba, jestli je to stylista, kadeřník nebo návrhář.

Na závěr pojďme trošku generalizovat: Myslíte si, v obecné rovině, že je vzhled hodně důležitý? Dáte při setkání na první pohled hodně na to, jak dotyčná vypadá? A liší se podle Vás vnímání vzhledu nebo pohled na to, jak je vzhled důležitý, u mužů a u žen?

U chlapů to asi tak důležité není, ti musí být vtipní a inteligentní, u holky je to samozřejmě plus, ale když je pěkná a hloupá, tak stejně mají ty chytré větší šanci.

foto do clanku

Mahulena Bočanová (nar. 18. března 1967 v Praze) je česká herečka a moderátorka. Od dětství hraje v televizi a mohli jste ji vidět i v několika reklamách. Divadlo hraje od svých 18 let, už během studií hrála v Národním divadle, kde vydržela dva roky. Poté působila v několika pražských divadlech, například v Činoherním klubu, nyní ji můžete pravidelně vidět například v soukromém divadelním souboru Háta (zde hraje mimo jiné v představeních Světáci nebo Vztahy na úrovni). Ztvárnila i několik výrazných televizních a filmových rolí. Svůj hlas propůjčila i zvukovému logu ČRo. S podnikatelem Viktorem Mrázem má dceru Marinu.

 

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

Seznamte se, Ed Skrein. Hvězda filmů jako jsou Deadpool, Zloba: Královna všeho zla nebo seriálu Hra o trůny je tváří elektrizujících vůní Bad Boy z ...

Celý příspěvek

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

Značka Hugo se vrací ke kořenům a skrz jednu ze svých klasických pánských vůní vstupuje do nové éry. Hned na začátku roku přichází s designem své ...

Celý příspěvek