ROZHOVOR: Martin Dejdar pro parfums.cz nejen o svém parfému

Martina  |  19. 4. 2016  |  Přidat komentář

parfemovaná voda Day Dee

Herec Martin Dejdar před nedávnem uvedl na trh svůj parfém DayDee, který seženete exkluzivně u nás na notino.cz. A tak se doslova nabízelo udělat s Martinem rozhovor a zeptat se, čí to byl nápad a jak vůně vznikala. Samozřejmě jsme se museli zeptat i na jeho role v seriálech Zdivočelá země, Comeback a Přístav, kterou roli by si rád prožil v reálném životě a jestli bude jeho „kariéra parfuméra“ pokračovat.

Už nějakou dobu prodáváme Váš parfém DayDee, který jste si „nadělil“ k 50. narozeninám. Kdy se poprvé objevila myšlenka na jeho vznik? A proč zrovna parfém?

Je to zhruba rok a půl. Bylo mi nabídnuto, jestli nechci zkusit mít vlastní parfém. Nejdřív jsem tu nabídku odmítl, protože jsem nevěřil, že by se mohlo podařit v té gigantické nabídce světových značek vůbec nějak uspět. A proč parfém, to opravdu nevím, protože to nebyl můj nápad.

Jak znělo zadání na tuto vůni? A pocházelo od vás, nebo jste si nechal poradit?

No, to právě vychází z toho, že jsem celému tomu projektu moc nevěřil. Řekl jsem si, že buďto to bude skutečně tak, jak chci já, nebo to nebude vůbec. A zadání znělo jasně. A světe div se, ono se to povedlo, a ta vůně, kterou jsme nechali namíchat, skutečně byla na 88 % podle mých zadání a mých představ.

foto akce 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak byste charakterizoval muže, pro kterého je Váš parfém určený?

Jako muže, který chce příjemně vonět, ale chce zůstat mužem.

A tímto parfémem končíte, nebo máte v plánu ještě pokračovat? Po parfému obvykle přichází vlastní kolekce oblečení a ...

Hahaha!! To určitě! Vlastně, jak to víte??? Dělám si srandu. Ale pravda je, že pochopitelně nechceme zůstat jen u jednoho dD parfému. Navíc když má úspěch. Je to český výrobek a výborně konkuruje všem ostatním světovým značkám. Takže pochopitelně vymýšlíme spoustu nových věcí, které budeme postupně škrtat, až z té euforie zůstane něco, co bude opět reálné. Snad...

Podle čeho si vůně vybíráte? Záleží Vám na značce, výdrži, popularitě, nebo prostě hledáte jen to, co Vám opravdu voní?

Ano. Hledám, co mi skutečně voní.

Vy sám svůj parfém používáte?

Věřte nebo ne, ale denně.

Ale určitě používáte i jiné parfémy – jaké jsou Vaše nejoblíbenější a byly nějaké, kterým jste se chtěl svým parfémem přiblížit?

Věřte, nebo ne, ale vážně nepoužívám. Co mám Day Deeho, voním se výhradně tím. A pokud ho nemám po ruce, sáhnu po tom, co je nejblíž. Ale v podstatě nejsem bez něj nikdy tak dlouho, aby vyprchal...

A co vzory v herecké branži – máte nějaké herce, ke kterým v uvozovkách „vzhlížíte“?

V mém věku? To už vážně ne.

Věnujete se divadlu, filmu, seriálům, dabingu, moderování, hokeji a teď jste dokonce vstoupil i do světa parfémů. Je něco, co byste si chtě ještě vyzkoušet?

Pořád je co zkoušet. V naší branži zkoušíte neustále. V podstatě denně. Ať je to na divadle, ve filmu, nebo v televizi. Vždycky se zkouší, nikdy nejedete na "první dobrou".

V jednom rozhovoru jste prohlásil, že role Antonína Maděry v seriálu Zdivočelá země je Vaše životní. Platí to pořád? 

Víte, to se tak říká. Zejména o roli, která vás nějak ovlivnila. A tahle role mě vážně ovlivnila. Profesně i lidsky. Navíc natáčení seriálu trvalo průběžně 17 let... To už ve vás něco zanechá. Ale doufám, že ještě nějaké ty "životní" role přijdou.

Podle mě Vaše další mimořádně povedené role byly v Šakalích létech, Americe a samozřejmě v Učiteli tance – která z těchto postav je Vám charakterově nejbližší?

Já nevím, jestli by role měla být herci charakterově blízká. Já myslím, že by právě měla být odlišná, aby herec vůbec měl co hrát. Já rozhodně nechci hrát sebe. Chci hrát tak, aby byl divák překvapován.

Tak se zeptám trochu jinak - hrál jste někdy postavu, jejíž osud nebo zážitky byste chtěl taky zažít i v reálném životě?

Počkejte, musím chvíli přemýšlet… Jo, Barta Simpsona!

foto akce 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martin Dejdar představil svůj parfém v naší pražské prodejně ve Šterboholech. 

Dokážete přesvědčivě zahrát těžké dramatické role (třeba právě roli tanečního mistra Mayera, za kterou jste dostal Českého lva), ale i vyloženě komediální role – třeba hodně populárního Ozáka. Co je pro Vás těžší? Vypadá to, že hrát takového Ozáka musí být pro herce zábava a odreagování. Je to skutečně tak, nebo zdání klame?

Víte, mezi herci se říká, že je daleko jednodušší diváka rozplakat, než rozesmát. A z vlastní mnohaleté zkušenosti potvrzuji, že je to tak. Samozřejmě, že to herce musí bavit. Ale není to tak, že se sejde partička kámošů, daj si nějaký to pivko, pobaví se, zasmějou, odreagují se a potom se to vysílá. Taková je asi představa diváka. Což je  na druhou stranu dobře, protože nemyslím si, že by se měl divák dívat na to, jak herec trpí a úpí a snaží se, prostě trhá kulisy, aby bylo vidět, že hraje. Ale v žádném případě to není odreagování a pouze zábava. Ba naopak. Maximální soustředění mnoho hodin denně, zkoušení, hledání, opakování,... prostě, žádná zábava.

Teď Vás asi hodně zaměstnává role v seriálu Přístav a zdá se, že Vás to hodně baví. Je to tím, že Vám role sedí, tím že máte rád vodu, nebo se sešla na natáčení hodně dobrá parta?

V podstatě všechno dohromady. Mým cílem je vždycky snažit se hrát tak, aby mi divák uvěřil, že jsem ta postava, kterou hraju. Pokud mi teď věří, že jsem Marek Skala, je to dobře.

Vaše postava Marek se rozhodne přestěhovat z města, aby si uspořádala v hlavě, co dál se životem. Lákalo i Vás někdy opustit město a jít někam za klidem?

Ne, nikdy mě to nelákalo.

Už hodně dlouhou dobu hrajete ve studiu Ypsilon. Jak moc jsou pro Vás jako pro herce důležití kolegové? Myslím tím, jestli se Vám hraje jinak s kolegy, na které jste léta zvyklý a jste „sehraní“ a jinak s těmi, se kterými spolupracujete poprvé? 

Máte naprostou pravdu. V podstatě k tomu nemám víc co říct. Kolegové jsou nejpodstatnější část naší práce.

Máte v Ypsilonce nějaké představení, na které se těšíte vždycky, když ho máte znovu hrát? A proč?

Proč? No protože přece máte radost, když vás práce baví, ne?? A pochopitelně, že taková představení mám. Třeba Pánská šatna, Škaredá středa, Praha stověžatá, Rusalka, Svatá rodina,......

A obecně – máte divadlo rád? Chodí vůbec herci do divadla na svoje kolegy, nebo když mají volno, tak jsou rádi, že můžou od divadla utéct?

Myslíte si, že kdybych neměl rád divadlo, že ho budu už skoro 30 let hrát? To vážně ne. A pokud mám teď někdy volný večer, trávím ho jinde, než v divadle.

Na závěr rozhovoru se vraťme zase k parfémům – jaké vůně máte rád na ženách? A neuvažujete o tom, že byste uvedl na trh i dámskou variantu Vašeho parfému?

Neumím to popsat. Vůně vám prostě musí příjemně vonět. To je přece rozhodující. Neviděl jsem nikoho, kdo by si koupil parfém, aniž by si k němu přivoněl. A prozradím,  že pro ženy něco chystám...

 

foto do clanku

Martin Dejdar je čeký herec a moderátor. Narodil se ve Vysokém Mýtě. Vystudoval pražskou DAMU a hned po studiích nastoupil do pražského studia Ypsilon, kde působí dodnes. Proslavil ho nespočet filmových a televizních rolí, z nichž k nejvýznamnějším patří hlavní role ve filmech Šakalí léta, Amerika a Učitel tance. Za roli v posledním zmiňovaném filmu získal Martin Dejdar Českého lva za mužský herecký výkon v hlavní roli. Ale i jeho seriálové role jsou legendární – Mojmír Maděra ve Zdivočelé zemi, Ozák v Comebacku a nesmíme zapomenout ani na dabing Barta Simpsona.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

Seznamte se, Ed Skrein. Hvězda filmů jako jsou Deadpool, Zloba: Královna všeho zla nebo seriálu Hra o trůny je tváří elektrizujících vůní Bad Boy z ...

Celý příspěvek

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

Značka Hugo se vrací ke kořenům a skrz jednu ze svých klasických pánských vůní vstupuje do nové éry. Hned na začátku roku přichází s designem své ...

Celý příspěvek