1 ROZHOVOR: Miss Earth Tereza Fajksová exkluzivně pro blog parfums.cz

Martina  |  9. 1. 2015  |  Přidat komentář

rozhovory fajksova

První modelka, která nám poskytla rozhovor pro náš blog, je rovnou Miss Earth Tereza Fajksová. Tereza nám prozradila své tajné tipy na to, jak vypadat skvěle, i to, co by si na sobě přála vylepšit, jak to chodí na soutěžích krásy a co si s sebou vezla v kufru na Miss Earth. A ještě mnohem víc…

Terezo, jste první modelka, se kterou děláme na náš blog rozhovor, což je trochu paradox vzhledem k tomu, že prodáváme kosmetiku a parfémy. Být krásná a upravená je v popisu Vaší práce, což mě přímo vybízí k otázce – kolik času denně strávíte péčí o sebe sama a co je pro Vás v tomto ohledu naprostou samozřejmostí?

Mezi mé denní rituály patří ranní hygiena, u které strávím přibližně 30 minut. Ven nevyjdu bez bio krému na obličej, který se rychle vstřebává a zanechává pokožku hladkou. Rituál končím večer, kdy si potírám celé tělo kokosovým olejem, který ne, že jen krásně voní, ale cítíte se po něm velmi hydratovaní. Navíc ho můžete použít i na vaření (úsměv).  Obličej si potřu nočním krémem a odcházím spát.

Máte nějaký kosmetický rituál, který děláte pravidelně a bez něhož byste se už neobešla?

Krémy si dávám do ledničky, mám ráda po ránu pocit studena na obličeji. Okamžitě mě to probudí a navíc se vám rychleji stáhnou póry. Snažím se nejít spát bez očního krému kvůli vráskám. Ale holt se to někdy nepovede.

Podle mě jsou korunou krásy každé ženy zdravé vlasy a pleť? Vidíte to stejně? A jak Vy o svoje vlasy a pleť pečujete? Ať už doma, nebo v kosmetickém salonu…

Ještě bych k tomu přidala zdravé a upravované nehty (smích). Popravdě moje pokožka nesnese peeling. Pokaždé se po něm osypu jako pubescentní jedinec, proto ho ze zásady vynechávám. Zdravou pleť mám naštěstí v genech, i když ne vždy je to procházka růžovým sadem. Díky mé práci dostávám na obličej nejrůznější make upy z celého světa, sahá se na mě rukama, štětcema, rukavicema a kdo ví čím ještě. Samozřejmě všechny vizážistické potřeby již byly používány a ne vždy řádně umyty. Takže nastane situace, kdy se vám udělá opar či akné. Nicméně vím, že jsou na tom lidé mnohem hůř než já, takže si nebudu stěžovat. Kde ale Pánbůh moc nenadělil, jsou vlasy. Mám je sice zdravé, což je záhada, jelikož mám blond barvu, dennodenně se tupírují, češou, gumičkují, žehlí nebo kulmují, nicméně jsou velmi jemné a tím pádem nedostatečně bohaté na objem. Chodím do salonu Franck de Paris, kde se mi o ně starají a já jsem velmi vděčná, že se mohu svěřit do rukou odborníků.

Měla byste pro naše čtenářky nějaký „tajný“ tip na to, jak vypadat skvěle? Nějaký zázračný přípravek, o němž víte, že dokáže divy?

Používám nejrůznější krémy, které nejsou testovány na zvířatech a jsou označeny „bio“. Zatím se mi velmi osvědčily a já mám ještě k tomu dobrý pocit, že kvůli mým potřebám netrpělo nějaké bezbranné zvířátko. Vím, že je to naivní, ale i psychický stav přispívá k blahodárným účinkům. A já mám z toho radost.

Přestože vypadáte výborně, tak každá žena na sobě vždy objeví něco, s čím není spokojená – máte i Vy něco, co byste si přála vylepšit?

Samozřejmě. Jelikož každým dnem stárneme, tak se mění i fyzická struktura našeho těla. Já na sobě nejvíce pozoruji objevující se vrásky v oblasti očí, nosu a čela. Ale mojí největší starostí jsou zadní partie, které jaksi klesají směrem dolů a objevující se náznaky křečových žil. Ale to je normální. Kdybych nestárla, nebyla bych člověk. Stále čekám na ten zázračný elixír mládí, který byl původně pro Rudolfa ll. (smích).

Ale i tak jste vyhrála titul královny krásy. Myslíte si, že být krásná je vždy výhodou, nebo naopak existují situace, kdy to rozhodně není ku prospěchu? Setkala jste se i Vy osobně někdy s takovou situací?

Z vlastní zkušenosti musím říci, že být krásná má své výhody i nevýhody. Výhody spočívají v tom, že máte vetší pocit sebevědomí, síly, bezprostřednosti, dominantnosti a vnitřní rovnováhy. Bohužel nevýhody jsou v tom, že když se vám něco povede, i když z vlastní iniciativy, talentu, píle a snahy, tak se vždy najdou lidé, kteří vám úspěch nepřejí jen z toho důvodu, jaký máte zevnějšek. Ale to by bylo na dlouhé povídání.

Kromě kosmetiky se vždy při rozhovorech ptám i na oblíbené vůně. Vás se ale zeptám trošku jinak – jaký typ vůně máte ráda na mužích a proč?

To je poměrně těžká otázka, jelikož nelze soudit jen parfém muže, nýbrž určitého jedince celkově.

Já mám v paměti uloženo, že parfém muže je vždy odrazem jeho charakteru. Mohu dát příklad. Když mám dobrou náladu, svítí sluníčko, je krásný den a já vyrážím do ulic, navoním se Escadou, což je pro mě svěží a letní parfém. Na druhou stranu, když má role vyžaduje elegantnost, kultivovanost a sofistikovanost, tak se navoním parfémem od Gucciho, nebo Tresorem od Lancôme. Poměrně často své vůně měním, abych nepřešla do stereotypu.

Avšak pokud bych si měla vybrat vůni pro muže, mám ráda Hugo Boss Boss No.6 Bottled nebo Dolce&Gabbana Light Blue Pour Homme. Jak říkám, ono je to komplikovanější. Záleží na situaci a hlavně na osobě.

Jakou vůni jste naposledy koupila jako dárek? Líbila se i Vám, respektive, koupila byste jako dárek vůni, která Vám vyloženě nesedí, kdyby si ji dotyčná osoba přála?

Asi ano, pokud by to nebyl můj přítel. Vůně je pro mě jakési afrodiziakum, které působí na moje vjemy. Když muž či žena krásně voní, je to v mých očích velké plus. Jinak jako dárek jsem naposledy koupila mamince vůni Green Tea.

Vy jste historicky první českou Miss Earth. Tento titul jste získala v roce 2012, proto se musím dotknout i tohoto tématu. Vzpomenete si ještě, jakou kosmetickou výbavu jste si vezla s sebou v kufru na finále této soutěže?

Na světové finále jsem si sebou vezla kosmetiku převážně od Yves Rocher, potom od Macu a Yves Saint Laurenta.

Většina finalistek soutěží krásy v nás pěstuje představu, že během těchto soutěží neexistuje žádná rivalita, že všechny finalistky jsou navzájem kamarádky, které přejí výhru jedna druhé. Upřímně – je to opravdu tak ideální? Podle mě to totiž musí být docela vyhrocená situace taková soutěž na světové úrovni…

Haha, ono záleží na situaci. Asi napíšu knihu (smích). Nicméně je pravda, že jsme většinou kamarádky. Na světových soutěžích je něco kolem 100 dívek, které usilují o jeden titul, ale asi jen 40, které si pro ten titul opravdu přijely. Většina z nás to brala jako zkušenost poznat novou zem, novou kulturu, jídla, lidi, poznat nové přátele. Nicméně když vás vychovávají k tomu stát se královnou krásy již od malička, tak potom chápu to velké zklamání, nebo snahu získat „cenný kov“. Jsou tam dívky, které čtyři roky navštěvovaly školu Miss a potom neuspěly. To máte to samé, jako když sportovec trénuje na Olympiádu, někteří jsou šťastní, že jen mají tu možnost reprezentovat svoji zemi a jiní prostě přijeli pro medaili. Tak asi takhle bych to srovnala. Zkuste se jich zeptat, jestli si lámou brusle, nebo propíchávají balony - to by mě jako sportovkyni zajímalo (smích).

Soutěž Miss Earth je spjata s ekologickou tematikou? Jak jste na tom s ekologií Vy osobně?

Dva roky jsem byla v kontaktu s vědci, profesory z Harvardu a nejrůznějšími ekologickými aktivisty. Tento rok jsem začala studovat Mendlovu univerzitu obor mezinárodní teritoriální studia, kde máme předměty zaměřené environmentálním směrem. Takže něco málo jsem pochytila. Jinak se snažím samozřejmě chránit naši planetu. Recykluji, pokud můžu, chodím pěšky, vypínám věci z elektriky a spoustu jiných věcí. 

Veškerou garderobu na Miss Earth Vám navrhovala návrhářka Miriam Janásová? Jak probíhal výběr nejprve návrhářky a potom jednotlivých šatů? Nechala jste to spíše na odbornici, nebo máte tendenci do takovýchto věcí mluvit?

Miriamka byla pro mě skoro jasná volba. Její práce se mi moc líbily, tak jsem si řekla, že to bude právě ona. Naštěstí souhlasila a společnými silami jsme vytvořily překrásné garderoby na finále. Poměrně hodně jsem ji do toho „šťourala“, ale jen z toho důvodu, abych si byla stoprocentně jistá jejich efektem. Měla jsem za sebou již dvě zahraniční soutěže krásy a už jsem věděla, co přesně potřebuji. Jinak samozřejmě většina byla práce Miriam, já jsem byla ten „šťourač“.

Zůstaňme na chvíli u šatů – vzpomenete si, jaký nejzajímavější model jste kdy předváděla? A líbily se Vám někdy šaty, které jste měla na molu na sobě, že jste si je musela koupit?

Nejraději předvádím svatební šaty, u kterých si připadáte jako princezna. Asi před pěti lety jsem vynesla překrásnou robu pana Pierra Cardina v Karlových Varech a tento rok oceněné šaty jako „Nejkrásnější svatební šaty roku 2014“, které právě navrhla Miriam Janásová společně s Kateřinou Jílkovou. Jinak se mi moc líbí extravagantní móda paní Liběny Rochové, vlající kousky Petra Kaloudy, moderní šaty Beaty Rajské či Ivety Řádkové, společenské „koktejlky“ Mirka Knota a královské šaty Blanky Matragi.

A naopak – je nějaký model, ve kterém jste se vyloženě necítila a už byste znovu do jeho předvádění nikdy nešla?

Jsem hrozný stydlín, takže nemám ráda průhledné věci. V těch se opravdu necítím.

A co make up? Na molo Vás připravují profesionální vizážisté – stalo se někdy, že jste vyloženě nebyla spokojená s výsledným stylingem? Že jste měla pocit, že Vám to moc nesluší? Pokud ano, jak se taková situace řeší?

To je skoro pokaždé, jelikož každý návrhář si navrhne  make up a vlasy, aby vynikly co nejvíce šaty. Já, jako modelka, samozřejmě odvedu svoji práci, ale nastávají situace, kdy máte potom strach jít domů, aby se vás někdo nelekl. Ale na jejich obranu, v Čechách máme jedny z nejvíce talentovaných vizážistů.

Sledujete módní trendy a řídíte se jimi? Co z toho, co je teď in, se Vám opravdu hodně líbí?

Módní trendy zase až tak nesleduji. Samozřejmě čtu noviny, časopisy a tam je pokaždé nějaký článek s módou. Potom už se nechávám inspirovat jen svojí hlavou, a když se mi něco líbí, koupím to, nebo ne. Naštěstí mám spoustu sponzorů na oblečení - viz  Maison Espin či Replay, u kterých mám velký výběr překrásných modelů.

A klasická otázka na závěr – připravujete nějaké projekty, které myslíte, že by mohly naše čtenáře zajímat?

Já jsem „zaprojektovaná“ neustále. Tento rok jsem začala úzce spolupracovat s nadací Život s demencí, kdy pomáháme seniorům s Alzheimerovou chorobou. Takže kdybyste někdo měl zájem s námi spolupracovat, budeme rádi. Jinak celý můj život se objevuje na oficiálních facebookových stránkách Tereza Fajksová, kde se dozvíte všechny detaily o budoucích projektech.

foto do clanku fajksovaTereza Fajksová (nar. 17. 5. 1989 v Ivančicích) je česká modelka, Česká Miss (3. místo) a historicky první česká výherkyně celosvětové soutěže Miss Earth 2012, která patří do Top 3 soutěží krásy na světě. Kromě modelingu vystudovala Veřejně správní akademii  a momentálně studuje na Mendelově Univerzitě obor Mezinárodní teritoriální studia v Brně. Věnuje se sportu, konkrétně volejbalu. Ten hrála dříve i profesionálně, její tým získal čtyři zlaté medaile v české extralize. Kvůli zdravotním problémům však musela profesionálního hraní nechat. Kromě sportu má Tereza ráda přírodu – nejvíce moře, čokoládu, pohádky, koně a amerického komika Jima Carreyho.

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
jakub  |  18. 5. 2015 16:53:43
ahoj terko to jsem ja kuba z albertu asi nevis o koho jde mas fb muj mobil 732436784 a jak te mam oreklamovat vůbec nevim kuba vcelak tak jsem na fb ahoj
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

Seznamte se, Ed Skrein. Hvězda filmů jako jsou Deadpool, Zloba: Královna všeho zla nebo seriálu Hra o trůny je tváří elektrizujících vůní Bad Boy z ...

Celý příspěvek

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

Značka Hugo se vrací ke kořenům a skrz jednu ze svých klasických pánských vůní vstupuje do nové éry. Hned na začátku roku přichází s designem své ...

Celý příspěvek