ROZHOVOR: Tereze Kerndlová exkluzivně pro blog parfums.cz

Martina  |  18. 2. 2015  |  Přidat komentář

rozhovory kerndlova

Tereza Kerndlová patří k nejkrásnějším českým zpěvačkám a tak mě zajímalo, jak o svůj vzhled pečuje. Proto jsme si povídaly o kosmetice, vůních, cvičení, nákupech, ale i o její nové kapele.

Terezo, prozraďte nám, jaký parfém nebo kosmetiku jste si koupila naposledy?

Naposledy jsem si koupila vůni Sporty Citrus od Michaela Korse. Moc mě oslovila a hned jsem ji musela mít. Nosím ji přes den i na večerní příležitosti a myslím, že u ní ještě chvíli zůstanu i přes to, že ráda vůně měním. Jen tak se mi neomrzí.

A jak nakupujete? Čím dál tím více lidí dnes především kvůli časové úspoře nakupuje online? Nakupujete online i Vy, nebo máte raději kamenné obchody?

Miluju nakupování online. Především oblečení.  Oblíbila jsem si nákupy na internetu už před mnoha lety. Hlavně britské e-shopy, které nabízí skvělé trendy kousky. Pokud už máte nějaké zkušenosti a víte, jak takové nákupy přes internet probíhají a máte kontrolu nad tím, které webové stránky jsou bezpečné, pak se není čeho obávat. Baví mě si postupně vybírat, přidávat je do mého virtuálního košíku a to vše pohodlně z domova a bez stresu. Pak jen čekám, až vám u dveří během pár dní zazvoní kurýr a přinese balíček. Každé otevírání je jako takové menší Vánoce. Pravdou ale je, že i kamenné obchody mají něco do sebe. Když se hned můžete na věci podívat a vyzkoušet si je. Nakupuji pochopitelně i v kamenných obchodech a to především dekorativní kosmetiku.

Hraje u Vás roli při nákupech i cena? Například pokud stejná věc stojí někde míň, ovlivní tento fakt Vaši volbu, kde věc nakoupit?

Když nakupuji, dělá mi radost, že pořídím hezké věci za velice dobrou cenu. Nepotrpím si například na drahé značky oblečení. Mám ráda zajímavé a dobře sedící kousky, které ale nejsou příliš drahé.  Co se týká nákupu stejné věci za tu nejlepší cenu, tak upřímně řečeno přespříliš nesleduji cenové rozdíly stejného produktu. Mám už své oblíbené obchody, kde nakupuji a ráda tam chodím pro mé oblíbené přípravky, ke kterým se vracím stále dokola. 

Velké množství žen má problém s výběrem parfémů, protože je těžké vnímat více vůní najednou a dojem je tak zkreslený. Máte Vy nějaký tip na to, jak si tu pravou vůni vybrat?

Ráda vůně střídám a většinou byste v mé koupelně našli minimálně tři různé vůně. Jiné se vám hodí na večer, jiné zase ráda používám přes den. Podobné je to i v případě, zda je léto nebo zima. Většinou pokaždé, když navštívím nějakou parfumerii, kvůli nákupům mých oblíbených produktů na pleť nebo tělo, přivoním k aktuálním novinkám a vždy dávám na první dojem. Je pravda, že mohu přičichnout jen tak k pěti vůním a potom už začínám být zmatená. Musí mě tedy zaujmout některá z nich. Pokud se tak stane, vyzkouším ji i na své kůži a když po chvíli stále trvá mé nadšení k novému parfému, prostě si ho koupím. Pokud ne, nehledám dál. Nechám to zase na příště a především na náhodě mého výběru. Podle mého názoru si musíte být od prvního okamžiku jistá, že tahle vůně vám sedí a ztotožňujete se s ní. Když se tak nestane, je lepší to zkusit zase jindy. Ráda si kupuju malé voňavky, nejlépe ty 30mililitrové. Jednak je mohu mít stále v kabelce při sobě a druhou výhodou je, že si brzy mohu pořídit zase jinou. Tímto systémem se buď vracím k vůním, které jsem již měla a nebo narazím právě na nějakou tu novou.

Necháváte si při nákupech radit od svých přátel a rodiny? Nebo dáte na reklamu a různé články v časopisech?

Myslím, že dávám především sama na sebe. Alespoň, co se týká oblečení nebo doplňků. Sleduju trendy a ráda se inspiruju, ale pak velice záleží na tom, jak dané kousky zkombinujete k sobě a to už je jen vaše volba.  Snažím se nakupovat tak, abych měla možnost nové kousky kombinovat i s těmi oblíbenými, které už ve skříni mám. Rady a tipy na kosmetické produkty nejčastěji sbírám u vizážistek, které mě líčí na focení nebo videoklipy. Vždycky přijdou s nějakými novými vychytávkami, které mě většinou natolik nadchnou, že si je v nejbližší době pořídím. A pravdou je, že sem tam mě zaujme doporučený produkt v některém módním časopise, o který se pak zajímám a chci ho vyzkoušet.

Takže vidím, že čtete ženské módní časopisy - jaký je Váš oblíbený a co Vás v nich nejvíce zajímá?

Mám je ráda. Ráda je pročítám, prohlížím a nejčastěji je to v autě na cestách. Když jezdím po vystoupeních po republice, většinou si vždycky krátím čas u některého dobrého módního časopisu. Mezi mé oblíbené patří InStyle, Joy nebo Elle. Nejvíce mě zajímají módní trendy a kosmetické novinky. Prostě nejspíš to samé jako většinu žen. Všechny hledáme inspiraci, dobré tipy na konkrétní značky a snažíme se zjistit, jak vyřešit nějakou tu vadu na kráse.

Tak nám prosím prozraďte, jaký je Váš nejoblíbenější kosmetický produkt, bez kterého byste „nemohla žít“?

Nejoblíbenější produkt, bez kterého se neobejdu, je černá oční linka Liquid Eyeliner od KANEBO SENSAI. Když se líčím, vždy si dělám oční linku. Někdy méně nápadnou, jindy tu, která vám velice zvýrazní oči, když ji protáhnete více do strany. S touto od značky KANEBO je aplikace ohromně jednoduchá. Linka se nanáší pomocí tenkého štětečku a je naprosto přesná.  Výhodou je, že je navíc na náplň, podobně jako u plnicích per. Zkrátka jen vyměníte bombičku, když vám dojde. Stále mám doma několik náplní, kdyby náhodou…  

Byla jste tváří kosmetiky Maybelline New York. Stala byste se tváří nějaké značky, o které byste nebyla přesvědčená, že je opravdu dobrá?

Myslím, že pokud se spojujete s nějakou značkou, musíte být přesvědčeni o tom, že je dobrá a že se s ní ztotožňujete. Jen pokud používáte její produkty a jste s nimi spokojená, můžete tak zaručit její kvalitu a propůjčit ji svoji tvář. Bez takového přesvědčení bych se s žádnou značkou nespojila. Vždy si musím být jistá skutečnou kvalitou.

A napadá Vás tedy nějaký konkrétní produkt, se kterým byste svoje jméno nikdy nespojila?

Momentálně mě konkrétní produkt nenapadá, ale vždy velice zvažuji nabídky na spojení s mou osobou neboli tváří. A tak vím, že kdybych si myslela, že každý hned pozná, že to nemůžu myslet vážně, tak do toho nejdu a nezaprodám se. A věřte, že takové nabídky tu byly a již jsme jich mnoho odmítla.

Je naopak nějaká značka nebo produkt, které byste tvář dělala ráda? Jaká to je?

Už několik let jsem spojena se značkou BALMAIN PARIS, jako tvář v odvětví prodlužování vlasů. Této značce dělám reklamu velice ráda, protože se jedná o vysoce kvalitní vlasy, šetrnou aplikaci a nenáročnou údržbu. Prodloužené vlasy mám už mnoho let a není to žádné tajemství. Jsem nadmíru spokojená a skutečně je Balmain Hair ne nadarmo jedničkou na trhu. Tím chci říct, že vlastně momentálně není značka ani produkt, kterému bych chtěla dělat reklamu.  

A jak se o své vlasy staráte? Používáte profesionální kosmetiku? Jakou?

To, že mé vlasy jsou prodlužované, o tom už jsem se zmínila, ale péče o ně je věc druhá. Rozhodně si myslím, že bychom neměli šetřit na přípravcích na vlasy a to znamená, že je důležité investovat do profesionální kosmetiky. Šampon a kondicionér se sice od těch běžných liší cenou, ale vaše vlasy vám poděkují. Je to obrovský rozdíl. Já používám značku Alterna. Konkrétně Caviar Volume Shampoo & Conditioner. Od této značky mám ráda i stylingové přípravky. Řada Bamboo má zase vynikající lak na vlasy.

Jak řešíte to, aby Vám dokonale upravené vlasy vydržely co nejdéle? Například během koncertu. Dejte nám nějaký tip.

Dobré je používat přípravky před kulmováním nebo žehlením vlasů, produkty se liší, podle toho jak dále budete s vlasy pracovat. Je mnoho profesionálních značek, které je mají v nabídce. Já mám ráda například ty od značky Redken. Zafixování hotového účesu pak zaručí zmiňovaný lak na vlasy Alterna Bamboo  Anti-Humidity Hair Spray. Účes vydrží a přitom vypadá stále přirozeně.    

Máte dokonalou postavu, což je určitě zásluhou vyváženého jídelníčku i pravidelného pohybu. Jaký je Váš vztah k jídlu a ke cvičení? Co Vás baví víc?

Moc děkuju, má postava není darem přírody, ale je dána pevnou vůlí a pohybem. Geneticky mám spíše sklony k tloustnutí a pokud povolím, začíná to na mě být okamžitě vidět. Mám ráda jídlo a především sladké, což je trošku problém. Nic se nesmí přehánět. Všechno by mělo být v rovnováze. Nedržím žádné diety, spíš je to už takový životní styl. Snažím se jíst zdravě, vícekrát denně a nepřejídat se. Minimálně jím bílé pečivo, česká jídla, jakékoli tučné potraviny nebo kalorické bomby z fasfoodů.  Zkrátka se snažím jíst lehká jídla, netučné maso, ryby nebo mořské plody. Neříkám, že pořád, protože to by byla obrovská nuda, ale převážně ano. Neodpustím si sladké, takže to pak musím vysportovat. Cvičím doma, kde mám cvičící přístroj Power Plate, na kterém vám stačí 30 minut denně párkrát do týdne a výsledky jsou skvělé. Mívám líné období, kdy se mi opravdu nechce cvičit, ale jinak se snažím si minimálně dvakrát v týdnu zacvičit. Pokud na sobě chci zapracovat, pak cvičím častěji. Nemůžu říct, že bych to milovala, ale vím, že s přibývajícím věkem je těžší si udržet štíhlé a pevné křivky. Pokud se pravidelně člověk udržuje v kondici, je to pak jednodušší. To, jak se stravujeme a staráme o své tělo, je spojeno s tím, jak se cítíme. A já se zkrátka cítím mnohem lépe.

Jste ještě mladá, ale přesto – začala jste už přemýšlet nad vráskami – například kupujete si krémy proti prvním vráskám? Nebo Vás tato starost ještě netrápí?

Používám krémy v úrovni vhodné k mému věku a typu pleti. Mám suchou pleť, takže hodně hydratuju a neopomínám ani oční krém. Vrásky zatím moc nevnímám, ale věřím, že vhodnými přípravky se právě stárnutí pleti může oddálit nebo zmírnit. Důležitý je i pitný režim, tam mám pořád rezervy.

Dostáváte ráda parfémy a kosmetiku jako dárky, nebo jste ten typ ženy, která si tyhle věci raději vybírá sama?

Parfémy a kosmetika, to jsou věci, které se těžko odhadují, pokud se jedná o dárek. Alespoň teda v případě, když nejdete na jistotu a nevíte přesně, co se obdarovanému líbí. Takže v případě, že se nejedná o sázku na jistotu, raději si vybírám sama. 

A jaké dárky tedy ráda dostáváte?

Mě potěší maličkosti, nepotřebuju dostávat drahé dárky. Ráda dostávám květiny. Můj muž mě vždy překvapí krásnou, obrovskou kyticí a tou mi vždycky udělá velikou radost.

Máte novou kapelu – jak jste jednotlivé muzikanty vybírala? Rozumíte si i lidsky?

Sestavení kapely měl za úkol jeden z mých blízkých spolupracovníků, který v kapele hraje na klávesy. Dal dohromady skvělé hráče a myslím, že si rozumíme nejen hudebně, ale taky i lidsky. Všichni jsou moc fajn a spolupráce nás vzájemně moc baví. Kapela je taková novinka u mě. Když máme koncert, je to pro mě velký zážitek, je nás dohromady s mými tanečnicemi na pódiu sedm lidí a to už je vážně perfektní pocit. Živá hudba a skladby, které úplně jinak „dýchají“. Moc mě to baví a vždycky se těším, až budeme společně zase hrát.  

Co Vás v poslední době opravdu inspirovalo?

Letos na jaře jsem se svým mužem strávila dovolenou ve Španělsku v Andalusii neboli přímo v Marbelle. V září jsme se tam vrátili i s mými rodiči a pronajali si dům přímo na pláži u moře. Po všech těch hotelech si člověk uvědomí, že dům je zcela něco jiného.  A to mě nejen inspirovalo, ale i utvrdilo v tom, že chci v takovém vlastním domku strávit stáří.

rozhovory kerndlova 2015

Tereza Kerndlová (nar. 6. října 1986 v Brně) je česká zpěvačka, jejímž otcem je jazzový a swingový muzikant Ladislav Kerndl. V dětství závodně stepovala (je šestinásobná mistryně ČR) a pět let zpívala ve sboru Ivy Bittové. V roce 2000 se stala členkou slavné dívčí skupiny Black Milk (společně s Terezou Černochovou a Helenou Zeťovou), která vydala alba Modrej dým a Sedmkrát a získala hudební cenu Český slavík v kategorii Objev roku a cenu Akademie. V roce 2005 se kapela Black Milk rozpadla a Tereza Kerndlová odstartovala sólovou kariéru, během níž doposud vydala čtyři alba. Zároveň natočila celkem 10 alb společně se svým otcem. Za svou sólovou kariéru byla nominovaná na řadu hudebních cen, některé nominace proměnila – například Zpěvačka roku 2012 (cena hudební stanice Óčko) nebo cenu za videoklip roku 2012 – „Tepe Srdce Mý“ (Český slavík). Byla tváří kosmetické značky Maybelline New York a nyní je tváří Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Je vdaná za podnikatele Reného Mayera. 

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

ED SKREIN: ROZHOVOR S FILMOVOU HVĚZDOU A TVÁŘÍ VŮNÍ BAD BOY

Seznamte se, Ed Skrein. Hvězda filmů jako jsou Deadpool, Zloba: Královna všeho zla nebo seriálu Hra o trůny je tváří elektrizujících vůní Bad Boy z ...

Celý příspěvek

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

Značka Hugo se vrací ke kořenům a skrz jednu ze svých klasických pánských vůní vstupuje do nové éry. Hned na začátku roku přichází s designem své ...

Celý příspěvek