156 Parfém na mně nevydrží. Co s tím? + SOUTĚŽ o niche vůni

Adrián  |  11. 8. 2015  |  Přidat komentář

parfem soutez

Jednou z nejčastějších otázek, které dostáváme, je „jak dlouho vydrží parfém na mojí pokožce?“. Většina lidí očekává, že výdrž parfému je přímo úměrná jeho ceně. Tedy že platí, že čím vyšší cena, tím lepší výdrž. A takové očekávání je celkem logické a na místě. Každý z nás chce najít ten svůj „držák“, který na něm bude vonět celý den. Co ale dělat, když ani dražší a koncentrovanější parfém nevydrží na pokožce dlouho? Jaké jsou důvody? Existují nějaké tipy, jak prodloužit výdrž parfému? V tomto článku se pokusíme shrnout naše zkušenosti i zkušenosti jiných lidí v této problematice. Nenárokujeme si úplnost a konečnost našich odpovědí, ani vědeckou exaktnost - jde spíše o takovou pozvánku na sdílení vašich zkušeností.

Každý, kdo přidá komentář pod článek s nějakou radou ohledně výdrže parfémů, bude automaticky zařazený do soutěže o #niche parfém Odori - Zafferano. Výherce soutěže vylosujeme v pondělí 31. srpna a jeho jméno zveřejníme v tomto článku.

Proč některé parfémy nevydrží na pokožce dlouho a jak to změnit?

Nejčastějším důvodem krátké výdrže parfémů je suchá pokožka. Mastnota přirozeně vytvářená naší pokožkou funguje jako fixátor parfému. Jednoduše řečeno, na suché pokožce nemá parfém „co držet“. Pro ty, kteří mají suchou pokožku nebo pro ty, na kterých parfém prostě nedrží, máme několik tipů.

  1. Molekuly parfému se z naší pokožky uvolňují do prostoru – to je to, co my a naše okolí vnímáme jako vůni. Vůně se do okolí uvolňuje lépe, pokud je „zahřívána“. Toho jste si už možná všimli – jsme v klimatizované místnosti a zdá se nám, že parfém téměř necítíme. Ale jakmile vstoupíme do teplejšího prostředí, vyběhneme schody, nebo jsme po obědě, naše tělo a pokožka se zahřejí a parfém znovu začneme cítit. Takto můžeme parfému „pomoci“ i na naší pokožce – stačí ho aplikovat na přirozeně teplejší místa našeho těla. Těmi jsou pulzní body – zápěstí, předloktí či krk (na boku, pod ušima). Každý si může tyto body nahmatat na těle a ucítí pulz. Tyto místa jsou přirozeně teplejší a proto jsou nejvhodnější pro aplikaci parfémů.
  2. Další možností, jak prodloužit výdrž parfému, je použití neparfemovaného krému právě na pulzní body, který poslouží jako fixátor parfému. Velmi doporučujeme osvědčený Vaseline Original . Zlehka ho vmasírujte na pulzní bod a následně aplikujte parfém. Stačí použít opravdu velmi malé množství, protože krém je hodně mastný.

Dalšími důvody, proč parfém na naší pokožce nevydrží příliš dlouho, mohou být tyto: nacházíme se v místnosti se suchým vzduchem (například klimatizovaná místnost), vykonáváme činnost, při které se výrazně potíme, jsme ve stresu atd. Tyto faktory ne vždy dokážeme ovlivnit, ale i tady nabízíme pár tipů.

  1. Parfém je možné aplikovat ne na pokožku, ale na oblečení. Je pravda, že v tomto případě nebude reagovat s naší pokožkou a nebude tak vytvářet unikátní vůni, bude však držet mnohem déle. Tato aplikace je velmi vhodná především v letních horkých dnech, kdy se více potíme a parfém má tendenci „ztratit se“ z našeho těla velmi rychle. Je potřeba ale dávat pozor na zabarvené parfémy, které můžou na oblečení zanechávat skvrny. Můžete ale parfém stříknout do záhybů oblečení nebo parfém několikrát do prostoru a přejít přes tento jemný oblak vůně. Další možnost, která opravdu funguje, je aplikace parfému do vlasů. Parfém na vlasech opravdu dlouho drží, ale pozor – běžné parfémy obsahují alkohol, který vlasy vysušuje a může je i poškodit. Proto doporučujeme parfém do vlasů aplikovat jen sem tam.
  1. Pokud nepomůžou výše zmíněné tipy, tento určitě zabere. Parfém zkrátka po několika hodinách použijte znovu. Abyste nemuseli nosit celý velký flakon parfému stále při sobě, doporučujeme nosit jen menší odstřik parfému. Na tyto účely je velmi vhodný malý cestovní flakon Travalo, který si můžete vybrat v několika různých barvách.
travalo vaseline

Další drobné rady, které prodlouží výdrž parfému

  1. Neuchovávejte parfém ve vlhkém, teplém prostředí a na přímém slunci. Tyto tři faktory negativně ovlivňují výdrž parfému a jeho původní kvalitu. Takže pokud máte svůj parfém postavený v koupelně, rychle ho přemístěte na tmavé, suché a chladné místo – třeba do skříně.
  2. Velmi častou praktikou je nastříkat si parfém na zápěstí, ty o sebe otřít a potom ještě zápěstí přiložit na krk. Ale pozor – teplo vygenerované třením zápěstí způsobuje, že lehké molekuly v hlavě (začátku) parfému se velmi rychle vypaří a parfém je hned v srdci (střední fáze vůně parfému). Nejenže tak přicházíme o úvod (hlavu) parfému, který je často velmi zajímavý, ale výrazně tímto zkracujeme i životnost parfému na naší pokožce.

Pokud chcete parfém, který na vás vydrží, potom musíte vsadit na kvalitu. Kvalitní parfémy mají zpravidla vyšší koncentraci aromatických olejů a obsahují kvalitnější ingredience. Zaručeně nešlápnete vedle, když si vyberete některý z tzv. niche parfémů. Nejenže jsou tyto vůně originální (nenásledují masové módní trendy), ale i jejich výdrž je perfektní. Vzpomeňme například ománskou značku Amouage nebo francouzské značky Montale a Serge Lutens, které jsou pověstné parfémy s velkou výdrží. Větší náklady jsou u těchnto značek kompenzovány výrazně méně častou aplikací a díky tomu obsah flakonu vydrží déle. A navíc, kdo by nechtěl vonět neopakovatelně a  jedinečně…?

niche

Niche parfém Odori Zafferano vyhrává Edita, která náš článke okomentovala 24. 8. 2015 11:41:53. Gratulujeme a posíláme parfém! 

Komentáře

V diskuzi je 156 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Zlata  |  22. 10. 2015 11:42:41
Já miluji vůně a proto je i dost často střídám :o))) Mám ráda když se vůně za ženou jakoby táhne, takže já to dělám tak, že se stříkám častěji. Používám zápěstí a na vlasy a když mám možnost, tak si od parfému koupím i tělovou kosmetiku, kterou používám po sprchování. Teď právě jsem si zakoupila nový parfém, tak jsem zvědavá na jeho výdrž. Mému manželoviv obchodě voněl a mě taky, tak mi držte palce.
odpovědět
Jindřiška  |  31. 8. 2015 21:50:00
Miluji bulharskou růži, ta má největší výdrž, je dobré ji nakombinovat s jinými oleji. V létě levandulovou a vůni třešňových květů, na podzim hřejivě dřevitou (tu zbožňuji i na mužích, jakmile cítím "sosnu", táhne mi to za nimi jako vosa na lízátko:o)), asi to souvisí s tím, že dědeček byl truhlář a mezi pilinami jsem "vyrostla". Vůni aplikuji všude tam, kde tepe krev včetně výstřihu. A málem jsem zapomněla, jednu velmi osobitou vůni, co jsem měla na večerní příležitosti a do divadla či do tančírny. Muži po ní šílej, voní po vanilce. V současné době mi všechny dochází. Novou vůni uvítám, mám v pátek svátek:o)).Můj email je:
odpovědět
Gábina  |  31. 8. 2015 9:49:51
Dobrý den, já aplikuji parfém na zápěstí, na krk, do vlasů popř. na oblečení. Někdy také na místo, kde ohýbáme končetiny, tedy u loktu a kolenu. Parfém krásně vydrží, minimálně 6 hodin.
odpovědět
Klára  |  31. 8. 2015 9:42:14
aplikovať na bezparfumovaní krém
odpovědět
Rose  |  30. 8. 2015 23:44:53
Parfumy si vždy striekam zásadne na telo tým pádom aj dva rovnake parfumy na každom voňajú inak. Krásne sa rozprudi. A vždy si striekam na zápästia, na krk a samozrejme za uši či skôr na vlasy proste aby ho bolo cítiť.
odpovědět
K.  |  30. 8. 2015 15:25:53
Mě se osvědčilo aplikovat parfém do vlasů a na oblečení, na vlasech mi vůně vydrží klidně až do příštího umytí. Také je dobré vybírat si parfémy, které mají hodně složek s dlouhou výdrží (např. santalové dřevo, oud, pižmo).
odpovědět
Iveta  |  30. 8. 2015 12:58:51
Na osprchované a telovým mliekom natreté miesto nanášam parfém.
odpovědět
Katarína  |  30. 8. 2015 10:48:25
Pred nanesením parfumu si zvlhčím pokožku telovým mliekom. Pri kontakte s pokožkou vôňa prenikne aj na oblečenie a postupne sa uvoľňuje.
odpovědět
Lenkaas  |  30. 8. 2015 9:36:00
Dobrý den, já vybírám vždy vůni, kde je nějaký ,, držák,, v základu. Moje oblíbené jsou cedr a pižmo dále drží ambra, santál, pačuli či cibet. Ale záleží i hodně na kombinaci a kvalitě ingrediencíí ve vůni . A samozřejmě je také rozhodující sladit své očekávání s ohledem na koncentraci obsaženého extraktu. V parfému je koncentrace i pětkrát silnější než v toaletce a podle toho se i odvíjí doba, po kterou je schopen vonět. Takže na nákup toaletka stačí, na celý den, či divokou noc jedině s parfémem! :-)
odpovědět
julias  |  29. 8. 2015 21:03:07
Osvedčila sa mi aplikácia parfému na vlasy a krk. ()
odpovědět
Patrícia  |  29. 8. 2015 21:03:05
Určite nastriekať parfém na miesta, ktoré "odparujú" vôňu a tým pádom to aj viac cítiť, čiže na zápästie, na lakte a kolená - samozrejme z vnútornej strany, na zátypok a krk a veľmi dobrým miestom sú aj vlasy :) Určite vyskúšajte, vôňa Vám zaručene vydrží ;) ()
odpovědět
evagu  |  29. 8. 2015 20:29:21
Určitě aplikuji na spánky...krásně se rozvoní
odpovědět
JanaP  |  29. 8. 2015 17:01:08
a zabudla som mail:
odpovědět
JanaP  |  29. 8. 2015 17:00:33
Parfém skladujem medzi spodným prádlom, a parfém aplikujem na zápästia, lakťové jamky, za ušné laloky, pod kolena ...resp. v skratke tam kde sa telo ohýba :-)
odpovědět
igi  |  29. 8. 2015 15:35:20
striekam parfem na telo aj do vlasov -
odpovědět
Iva  |  28. 8. 2015 21:57:23
Aplikuji na pulzní body, vlasy a ještě stříknu do prostoru a projdu obláčkem, tím se provoní oblečení.
odpovědět
emilia  |  28. 8. 2015 19:05:22
Aplikujem na vlasy
odpovědět
Lenka  |  29. 8. 2015 8:12:52
tak isto aplikujem na vlasy vydrzi dlho
odpovědět
Juliána  |  27. 8. 2015 20:24:41
aby parfem vydrzal na mne co najdlhsie tak po naneseni na zapestie necham tak a nesucham on druhe zapestie aby sa vona pekne pomaly rozvinula, taktiez si zvyknem dat aj do vlasov.
odpovědět
Juliána  |  31. 8. 2015 21:05:15
Zabudla som email -
odpovědět
Maruška  |  27. 8. 2015 17:15:56
Já si svoje voňavky stříkám zásadně na oblečení. Když se vůně přejím, prostě se převleču a všechny vůně, co jsem kdy měla držely a vydržely daleko déle než na kůži.
odpovědět
marifra  |  27. 8. 2015 17:16:47
Pardon, zapomněla jsem na mail:)
odpovědět
Simona  |  27. 8. 2015 14:39:18
Mne sa osvedčilo aplikovať parfém na šatku alebo potom priamo na kožu v oblasti za ušami alebo zápästí.
odpovědět
Marcela  |  27. 8. 2015 14:19:50
S vlasy máte pravdu, mám to taky vyzkoušené, ale co si budeme povídat nejlepší je se pořád umývat aby člověk nesmrděl.
odpovědět
Zuzka  |  27. 8. 2015 13:35:31
musíte si kúpiť parfém, nie parfumovanú vodu, ten vydrží dlhšie :-)
odpovědět
Dagmar  |  27. 8. 2015 13:18:16
Nejlepší zkušenost s parfémem mám tehdy, když se voním stále jedním typem - postupně si provoním oblečení, co nosím a to vydrží nejdéle. Jinak se mi i osvědčilo pokud k parfému používám i se stejnou vůní sprchový gel a tělové mléko.
odpovědět
Petronela  |  27. 8. 2015 12:13:56
Parfém aplikujem na vlasy a na oblečenie - tam vydrží dlhšie
odpovědět
Matej  |  26. 8. 2015 18:45:25
Aby vona dlhsie vydrzala, treba si kupit kvalitny parfem.
odpovědět
Marie  |  26. 8. 2015 17:28:12
Vůně vrstvím - sprcháč, tělové mléko a parfém, většinou pak drží celý den.
odpovědět
Lenka  |  26. 8. 2015 15:14:02
Aby na mě parfém vydržel co nejdéle, tak se snažím pořídit si celou řadu (parfém, tělové mléko a sprchový gel, pokud je samozřejmě prodávají). Zkušeností vím, že na mastné pokožce parfém vydrží déle, takže nejdříve si na místa nanesu např. vaselinu či něco mastného, chvíli nechám vysáknout, pak nanesu parfém. Jinak - mám ještě trik, že dospodu zásuvek s oblečením vložím jemný hedvábný papír, který jsem předtím celý nastříkala parfémem. Takto se mi provoní celé prádlo. A víte, jak ještě oživit parfém během dne? Stačí místa, na která jste nanesli ráno parfém trochu potřít vodou. Vůně se oživí a nemusíte se bát .....parfém obyčejnou vodou nesmyjete. :)
odpovědět
Bolek  |  26. 8. 2015 2:31:02
Vždycky jsem si skladoval svoje oblíbené parfémy v koupelně a potom se divil, že se mi tak rychle kazí. Teď je mám všechny nastrkaný ve skříni, ve tmě a suchu a tím jsem automaticky prodloužil jejich výdrž.
odpovědět
Nika  |  26. 8. 2015 1:57:08
Použiji trochu neparfémovaného tělového oleje a poté nastříkám vůni. Tím, že kůže není suchá, vůně lépe a déle drží.
odpovědět
Viktorie  |  25. 8. 2015 13:16:11
Blanka Matragi ve své knize "Blanka" popisuje své setkání s orientálními parfémy takto: " Bachůr je tak sinou esencí, že princezniny kalhoty, když jsem je vybalila, provoněly i celou bejrútskou dílnu." ... " V paláci (královský palác v Abu Dhabi) když čekají hosty, zapaluje se omamný bachúr, hned za dveřmi paláce stojí žena s nádobou, ve které jsou vzácné kousky tohoto dřeva. Příchozí si stoupnou blízko nádoby a vůně jejich šaty prostoupí". Všimněte si: všichni pak voní stejně, ale žádný osobní pach.
odpovědět
Taťána  |  25. 8. 2015 12:26:37
Mám velký problém vybrat si vůni, i "držáky" po krátké chvíli vyprchají. Před pár lety v Dubaji jsem vyzkoušela vůně Niche. A byla jsem lapena. Pokud máte stejný problém s udržením vůně, i když se voníte dle všech pravidel (čistá pokožka, vlasy, tepny, lem šatů atd.), vyzkoušejte je. Jsou zvláštní, neuchopitelné, na první dojem silné, dechberoucí v dobrém i špatném smyslu.... Ale po pečlivém výběru jsem odměněna - voním, dokonce se vůně trochu mění i během dne, v chladu nebo v teple, ale báječně. Výběr mě baví, okolí marně hádá, čím to tak voním... Nemají šanci :-) A můj tajný tip na výdrž parfému - večer po sprše pák kapiček do zátylku (či jinde dle libosti, ale jemně). Lehounce, ale znatelně provoníte celou postel a partner to ocení i po ranním probuzení -)))
odpovědět
monika  |  24. 8. 2015 23:29:04
Aby mi vona dlhsie vydrzala, dam si trochu na vlasy.
odpovědět
jana.krejcova86  |  24. 8. 2015 20:15:08
Díky za super tipy na výdrž vůně, o některých jsem ještě nikdy neslyšela.
odpovědět
Markéta  |  24. 8. 2015 17:50:56
Já parfémy hodně střídám. Zjistila jsem že po určité době už ho nevnímám , ale moje okolí ano. Stříkám klasicky na zápěstí , do vlasů a někdy i na oblečení. Výdrž je skoro vždy daná i cenou. Dražší co mám mi vydrží déle a tak je střídám s levnějšíma podle toho k jaké příležitosti ho aplikuji.
odpovědět
jackie  |  24. 8. 2015 14:46:40
ja si striekam parfem do vlasov, na zápästie, krk a pod laket bez trenia. vydzi dlho
odpovědět
janka  |  24. 8. 2015 12:44:56
ja si striekam parfem vzdy do vlasov a musim povedat ze mi velmi dlho vona vydrzi
odpovědět
Katka  |  24. 8. 2015 12:13:31
Upřednostňuji parfémované vody, které rozprašují v menším množství kvůli lepší aplikaci na pulzující body. Na vůni si rychle přivykám, proto střídám minimálně dvě.
odpovědět
Edita  |  24. 8. 2015 11:41:53
Parfém používám jak na tělo, tak i na oblečení i vlasy. K parfému si většinou pořizuji i tělový krém. To nejlepší co můžeme udělat aby jsme voněli po celý den, je pořídit si celou sadu. Tak máme zaručené, že vůně vydrží opravdu celý den.
odpovědět
Valerie  |  24. 8. 2015 9:37:10
Kvalitni vune, lehce za usi, do loketnich a podkolennich jamek:)
odpovědět
Katka  |  23. 8. 2015 20:16:01
Na miesto kam nanášam parfém najprv nanesiem neparfumovaný krém. Chvílu počkám a aplikujem parfem.
odpovědět
Eliška  |  23. 8. 2015 16:33:15
vždy po holení podpaždí namažu kokosákčkem (zjemní a nedělají se pupínky), nechám částečně vstřebat, pak aplikuji Bosse a jsem blažena krásnou vůní celý den ;)
odpovědět
Rosie  |  23. 8. 2015 16:24:04
PArfém vydrží najlepšie ked ho strieknete niekde kde si viete namerať tep. (krk, zápästie) :)
odpovědět
tereza.sopko  |  23. 8. 2015 15:21:16
Dobrou radou pre dlhšiu výdrž parfému je nanášať ho na čistú, umytú a vysušenú pokožku. Takisto dlho vydrží vo vlasoch a na oblečení :)
odpovědět
Veronika  |  23. 8. 2015 11:46:56
Ja si potrpím na parfémy čiže musí byť vždy kvalitný.
odpovědět
Renata  |  23. 8. 2015 1:44:30
Stříknu si na krk, za výstřih :-) a do vlasů(z vlasů cítím i po probuzení), ráda nosím šátky tak i na něj,do kabelky házím krém stejné vůně. A samozřejmě nejprve vyzkouším, zda-li na mě parfém drží, teprve pak kupuji.
odpovědět
Martina  |  22. 8. 2015 21:55:16
Recept dle Marilyn Monroe: aplikovat parfém: do vlasů, pak pár kapek za ucho, do loketní jamky, do kolenní jamky, na boky a na pupík. Tak vám vůně vydrží celý den na těle :-)
odpovědět
Renáta  |  22. 8. 2015 19:02:38
Parfum by sa mal nanášať na pulzujúce miesta,ktoré sú na našom tele najlepšie prekrvené.Na zápästia,krk,za uši,do lakťových jamiek,miesto pod kolenami.Výborným miestom pre jeden strek sú čerstvo umyté vlasy,na ktorých vôňa vydrží veľmi dlho.
odpovědět
Silvia  |  22. 8. 2015 16:32:08
Používam vždy parfem keď sa osprchujem vtedy najdlhšie vydrží :)
odpovědět
Jitka  |  22. 8. 2015 9:19:15
Základem je čistota a kvalita. Vůní je plno, člověk si ale musí vybrat ke svému typu a příležitosti. Nejraději mám svěží vůně unisexového typu.
odpovědět
Martin  |  22. 8. 2015 8:20:25
Parfém vybírám tak, aby mi jeho vůně byla příjemná a dlouho byla svěží. Pro každého se hodí jiná vůně a na každém určitá vůně voní různě.
odpovědět
Marian  |  21. 8. 2015 17:56:54
Keď si kupím kvalitný parfém, tak ten mi naozaj vydrží dlho.
odpovědět
Táňa  |  21. 8. 2015 16:17:19
Já si vždycky aplikuji trochu parfému i na vnitřní stranu oblečení. Nejdéle to vydrží na vlně.
odpovědět
Henrieta  |  21. 8. 2015 14:40:37
Kvalitný parfum vydrží celý deň . Vlastná skúsenosť, priateľ sa ma pýta prečo si sa tak navoňala a ja nato zlatko to je vôňa od rána. Čo to znamená ? kúpila som si vôňu ktorú ja necítim ale moje okolie áno :-)na mieru :-)
odpovědět
vlasta.tocekova  |  21. 8. 2015 13:41:48
Kvalitný parfém vydrží, ale někdy stačí i kvalitní toaletní voda
odpovědět
Vlasta  |  21. 8. 2015 13:39:58
Kvalitný parfém vydrží, někdy stačí aj kvalitná toaletná voda
odpovědět
Miriama  |  21. 8. 2015 12:45:27
ja si kupujem predovšetkým kvalitné parfémy - radšej dám viac peňazí, no nech mám kvalitu a nech mi to čo najdlhšie vydrží
odpovědět
VERONIKA  |  21. 8. 2015 12:27:40
Kvalitné parfémy kupujem
odpovědět
Daniela  |  21. 8. 2015 12:12:39
Kupujem si len kvalitné parfémy a aplikujem na zápestie a krk.
odpovědět
Soňa  |  21. 8. 2015 12:07:38
Mne sa osvedčilo, že si parfém nanášam na nakrémovánu pokožku - najmä na zápästie, na krk pod ušné lalôčiky a do čerstvo umytých vlasov! Vyskúšané, už nejeden muž mi povedal, že mi neuveriteľne voňajú vlasy ;)
odpovědět
Šárka  |  21. 8. 2015 11:55:02
Používám pouze kvalitní parfémované vody, aplikuji do vlasů i na oblečení.
odpovědět
Jari  |  21. 8. 2015 11:36:19
Vybírám si pouze parfémové vody.Pokud aplikuji na pulzní body,vlasy a oblečení, vydrží opravdu dlouho. Ideální je pokud mám i sprcový gel stejné značky. Pak je výsledek dokonalý
odpovědět
Deni  |  21. 8. 2015 11:11:21
Keď si kupím kvalitný parfém, tak ten mi naozaj vydrží dlho. A ešte dlhšie mi vydrží vtedy keď si ho nastriekam trošku aj do vlasov :-) Je super ak sú k nemu aj dostupné rôzne telové mlieka a sprchové gély. :-) prajem pekný deň
odpovědět
Květa  |  21. 8. 2015 10:16:11
Jednak koupit velmi kvalitní svěží parfém a v kabelce nosit odstřik v malém flakonku a opakovaně aplikovat se mi osvědčilo.
odpovědět
Irena  |  21. 8. 2015 9:55:31
Snažím se vybírat kvalitní parfémy na olejové bázi,které vydrží déle.Sleduji recenze o výdrži parfému a spíše,než na tělo vůni aplikuji na oblečení a vlasy.A dávám přednost parfémované vodě před toaletní.U kvalitní značky stačí aplikovat opravdu maloučko a vůně vydrží celý den!
odpovědět
runka  |  21. 8. 2015 8:56:52
Vonavé ráno všem, včera, když jsem seděla v čekárně u lékaře, do naprostého ticha mému parfému sekla poklonu krásná starší dáma se slovy: Vy krásně voníte, vlastně ocenila muj parfém,o kterém jsem se domnívala,že zkrátka na mně nevoní. Co dodat, nestříkat zbrkle parfém místo spraye na toaletu. Je mi jasné,že se vuně rozkládá podle mé nálady,pohody či nepohody, tak se chci naučit : hod se, Miruš, do pohody, pak je vuně jasná zpráva. Ahoj a dejme vuním zelenou.
odpovědět
Zlata  |  21. 8. 2015 8:48:32
Upřímně, nezabývám se otázkou jestli nějaký parfém na mně vydrží dlouho, a když ne, tak proč. Rovnou se snažím vyřešit problém, pokud nějaký je. :-) Miluji vůně a kupuji si takové, které ovlivňují moji psychiku pozitivním směrem, cítím pocit pohody, svobody a mám dobrou náladu, to je pro mne nejdůležitější.
odpovědět
zuzana  |  21. 8. 2015 8:32:13
ja hlavne používam guličkové parfémy,ktoré používam na zápästie,na krk a za ušami,tiež mám rada parfumované telové mlieka,ktoré nanášam tesne po sprchovaní a vôňa sa nádherne rozvinie
odpovědět
Soňa  |  21. 8. 2015 8:26:38
100% jistotu mám při zakoupení vzorku parfému. Jen tak opravdu vím , že investice do mého kvalitního parfému se vyplatila! No a nejden jen o výdrž, ale pro mnohé z nás také o zjištění jestli nám parfém během svého rozvíjení se, sedí... Nakonec si koupím i krém s totožnou vůní a celý den, nebo noc si užívám pocitu, že jsem neodolatelná :-) Doporučuji volit i silné (těžké)parfémy! Sice Vás ze začátku zaskočí, ale po chvíli intenzita opadá a začíná tanec, který určitě mile překvapí. No a právě tyto těžší a kořeněné vůně na mě opravdu drží celý den. Mě to ale stejně nestačí a během dne si dopřeju novou dávku, která mé smysly opět nastartuje :-) jsem závislá na vůních... na kvalitních vůních a parfums.cz je absolutní jednička! Vždycky maximální spokojenost. Díky moc :-*
odpovědět
Jana  |  21. 8. 2015 8:26:32
Kvalitný parfém a vhodné skladovanie je základ. Je ale pravda, že rovnaká vôňa na niekom "drží", na niekom nie.
odpovědět
Irča  |  21. 8. 2015 8:25:40
Do vlasů,to funguje.
odpovědět
Mirka  |  21. 8. 2015 8:10:00
Vrstvit, stříkat do vlasů a na oblečení, ale hlavně nekupovat po prvním přičichnutí a počkat si na vývoj parfému a zjistit tak, jestli se po hodině nerozpadne.
odpovědět
Tony  |  21. 8. 2015 8:06:08
Základom je naozaj nešúchať si o seba zápästia :) Aj keď sa stane, že sa na jedno zápästie dostane príliš veľa vône, tak stačí druhé zápästie jemne pritlačiť aby sa aj tam dostala vôňa, rozhodne netreba rozotierať. Rovnako treba postupovať, keď si niekto prenáša vôňu zo zápästia za uši. Na koži sa vôňa rozvinie rýchlejšie ako na šatoch alebo vo vlasoch, ja to zvyknem kombinovať, ale napr. keď idem ráno do práce, tak si aplikujem vôňu viac na šaty a večer keď keď idem von tak viac na kožu, lebo vtedy mi ide o to aby sa vôňa rýchlejšie rozvinula a voňala hneď a nepotrebujem, aby ju bolo cítiť aj po 8 hodinách. Inak výdrž vône veľmi závisí aj od konkrétnej vône - orientálne vydržia vždy dlhšie, pretože ich charakter je daný viac zložkami v základe ako citrusy, ktoré sú zväčša v hlave parfému a vyprchajú rýchlejšie. Samozrejme to platí skôr pre prírodné zložky, je možné synteticky vyrobiť aj citrus, ktorý vydrží dlho. Treba však nosiť to, čo sa nám páči a čo nás robí šťastnými a aj keď naša obľubená vôňa vydrží len dve hodiny, tak si ju znovu aplikujme z prenosného flakónu.
odpovědět
Tereza  |  21. 8. 2015 7:57:44
Mam svoj oblubeny parfem. A vzdy si trochu vone nastriekam aj do vlasov. Vtedy vydrzi vona dost dlho.
odpovědět
Ilona  |  21. 8. 2015 7:41:24
Používám hlavně parfémy, které mají dlouhou výdrž anebo kupuji sady s tělovými mléky, které vůni prodlužují......a pokud ne, prostě používám vůni vícekrát denně.
odpovědět
Dáda  |  21. 8. 2015 7:30:48
Ráda zkouším nové vůně. Ty, které používám delší dobu kombinuji s tělovým mlékem a výdrž vůně prodlužuji. U těch nevyzkoušených - nových je dostříkávám během dne. Jinak parfémy aplikuji na místa, kde pulsuje krev - krk, zápěstí a výdrž je dobrá.
odpovědět
Katako007  |  20. 8. 2015 23:56:44
Používám tuhé parfémy,které jsou koncentrovanější,nebo používám vůni opakovaně během dne.
odpovědět
VIRA  |  20. 8. 2015 23:47:56
PARFEM SI DAVAM ZA UŠI A NA VLASI,A TO OPRAVDU VYDŘŽI DLOUHO!
odpovědět
Peter  |  20. 8. 2015 23:46:52
Ak chcete krasne a dlho voniat, jedna rada na nezaplatenie? Skuste strieknut parfem do vasho bezneho teloveho mlieka, premiesat a natriet sa nim. Verte na mne vydrzi aj do 3 dna?
odpovědět
Zuzana  |  20. 8. 2015 23:20:13
Kvalitný parfém, a ešte k tomu s úžasnou vôňou je príjemné a krásne naštartovanie sa do každého dňa...neviem si predstaviť deň bez svojej obľúbenej vône...:-)
odpovědět
Soňa  |  20. 8. 2015 22:10:06
Mam rada kvalitny parfum, v lete sviezi, v zimnom obdobi aj vyraznejsi. Najcastejsie si ho streknem na vlasy, vtedy viem, ze nezanecha svoje stopy na obleceni a ani na pokozke, pretoze kazda plet moze zreagovat, vlasy su istota. Staci malo. Parfum je najtrvalejsou podobou vone.
odpovědět
Božena  |  20. 8. 2015 22:01:30
Nijak se nesnažím vůni parfému prodloužit, buď prostě vůni aplikuji znovu a nebo hlavně přes zimu používám kvalitní parfémy, parfémové vody nebo vonné oleje, a ty vydrží po celý den, z oblečení a vlasů je cítím ještě druhý den.
odpovědět
Silvia  |  20. 8. 2015 21:22:29
čo sa žien týka,isto na vlásky....a taktiež potrieť pokožku,kde prúdi krv na tele a jeden strek aplikovať
odpovědět
Karolina  |  20. 8. 2015 20:44:30
Nejdéle na mě drží kvalitní parfémy a s výdrží jim pomáhám buďto stříknutím na oblečení nebo se mi osvědčilo nosit látkové náramky na zápěstí na kterém je parfém aplikovaný a při každém pohybu rukou zavane :) výborné když někomu podáváte ruku! ()
odpovědět
Ivana  |  20. 8. 2015 20:26:27
Nejvíc se mě osvědčilo aplikovat vůni do vlasů
odpovědět
Emílie  |  20. 8. 2015 20:21:59
Používám parfémovanou toaletku. Stříkám ho na pulzující místa, na krk a taky na vlhké vlasy.
odpovědět
Doris  |  20. 8. 2015 20:04:16
Parfém výdrží nejde ve vlasech . které jsou čerstve umyte
odpovědět
Hana  |  20. 8. 2015 19:45:30
Za mě bych řekla ,že parfém vydrží o hodně déle pokud používám krém nebo mléko stejné značky.!!!!je to fakt rozdíl.
odpovědět
Dana  |  20. 8. 2015 18:49:27
Pouzivam parfem, pretoze je silnejsi ako toaletna voda, dlhsie vydrzi ak sa aplikuje na zapesie a oblast krku. Par kvapiek treba dat aj na oblecenie. Ak sa parfem pouziva dlhsiu dobu ,treba zmenit a nahradit inym.
odpovědět
Lenka  |  20. 8. 2015 18:21:49
Parfém aplikuji nejčastěji na pulzující místa - na krk nebo zápěstí. Když se chystám někam za večerní zábavou - tak parfémem nešetřím ( ale nepřeháním to! ). Co se týče výdrže tak doporučuji zakoupit celou kosmetickou sadu téže značky ( sprchový gel, těl mléko....deodorant) a samozřejmě parfém nebo EDT. Ale u některých parfému např. Armani Code ( číslo 1 pro mě ) není potřeba žádného fígle, 2 střiky a voníte celý den a noc. Určitě je třeba investovat do kvalitních parfémů.
odpovědět
Lenka  |  20. 8. 2015 18:17:36
Parfém nanáším na krk, na zápěstí a na vlasy. Pokud chci aby parfém vydržel co nejdéle, nastříkám ho trošku na vatičku a vložím do podprsenky. :-D
odpovědět
Denisa  |  20. 8. 2015 17:37:46
Ja napriklad davam parfem i do loketnich jamek a dozadu pod vlasy, mam osvedcene, ze parfem dele vydrzi. Zalezi take na kvalite vune :-)
odpovědět
Eva  |  20. 8. 2015 17:15:41
Moje pleť je trochu sušší. Tak si vypomáhám tím, že pulzní body jemně natřu vazelínou, poté aplikuji parfém. Dle mé zkušenosti vydrží vůně déle.
odpovědět
Silvia  |  20. 8. 2015 16:44:21
Mam svoje oblubene znacky, na ktore nedam dopustit, ale z casu na cas sa objavi i novinka, ktorú vyskusam :-).
odpovědět
Kamil  |  20. 8. 2015 15:01:03
Dle mého je nejdůležitější použivat parfémy do počasí a pro příležitost pro kterou je určen, nebo se předpokláda že bude použiván. Tzn orientálky v zimě, svěží citrusy na léto. Sportovní vůně pro sport. Pak odpadnou nadměrné očekávaní, že musí vůně vonět vždy a vždy intenzivně. Někdy to totiž ani není žádané, tím mám na mysli vůni do práce, těžké vůně v létě atd... Třeba u sportovních vůní jsem rád za výdrž 2-4 hodiny, protože po skončení sportování jdu stejně do sprchy a po sprše chci vonět jinak.
odpovědět
Alena  |  20. 8. 2015 16:06:20
Ja mám osvedčené používať z jednej rady viac výrobkov napr. Parfém a deodorant, alebo sprchový gel/telové mlieko tej istej značky, čo umocní vôňu počas dlhšej doby. Pri aplikácii parfému na tzv. pulzné miesta (napr. zápästie, na krku za uchom) ešte na záver streknem ako keby spŕšku na telo.
odpovědět
Gabriela  |  20. 8. 2015 14:32:18
Já si myslím, že vůni je dobré aplikovat na více místech např. na krku, na gumičce do vlasů a na místo kde máme tep.
odpovědět
Alena  |  20. 8. 2015 14:31:07
Určitě záleží na typu pokožky, záleží dokonce i na tom, zda sedíte na zadečku nebo chodíte po městě, vůni prý ovlivňuje i snědené jídlo. Já nosím parfém v kabelce a když si nevoním, tak ho znovu použiju a to rovnou do loketních jamek.
odpovědět
Helena  |  20. 8. 2015 14:22:40
Mám asi štěstí na vůně, které mi vybírá partner. Většinou si k parfému kupuji i tělové mléko nebo sprchový gel. Stačí mi pár kapek kamkoliv na tělo nebo vlasy. Hlavní je - kupovat opravdu kvalitní parfémy a občas je i prostřídat.
odpovědět
Iveta  |  20. 8. 2015 13:57:10
Svůj parfém si nejraději dávám na zadní část krku těsně pod vlasy. Mám dlouhé vlasy a parfém se tam krásně hřeje a každým pohybem hlavy se rozvoní.....je to paráda.
odpovědět
Gábina  |  20. 8. 2015 13:48:54
Přiznám se, že to tolik neřeším, ale některé rady bych vyzkoušela a aplikuji vůně především na krk a zápěstí. Mám své oblíbené vůně které podle ročního období měním.
odpovědět
Katka  |  20. 8. 2015 13:37:32
Parfémované vody maju vyššiu koncentráciu, zvyšuje to intenzitu vône. A pár kvapiek vo vlasoch robí divy, tam sa vôňa udrží najdlhšie. e-mail:
odpovědět
Evita  |  20. 8. 2015 13:25:25
Parfém si dám na celé telo po osprchovani a aplikovaní teloveho mlieka, potom ešte pár strekov do vlasov...
odpovědět
Dagmar  |  20. 8. 2015 13:05:05
Já mám letité zkušenosti s parfémováním vlasů , spánků a podkolenních jamek. Nicméně, je dobré parfémy střídat, protože právě nositelka parfému je na něj zvyklá a hlavně ona ho necítí. Stává se mi, že okolí na mou vůni reaguje a já už ji necítím a to je doba pro změnu.
odpovědět
Lenka  |  20. 8. 2015 13:03:00
Pokud zjistím, že vůně se ztrácí, střiknu si na zápěstí a druhým zápěstím vetřu, stejně do loketních jamek nebo jemně vetřu trošičku za ušní boltec a mám zaručeno, že mi vůně vydrží déle.
odpovědět
Danka  |  20. 8. 2015 12:55:12
Vůni aplikuji na místa, kde pulzuje krev-zápěstí, krk, loketní jamky a trochu vetřu vzadu do vlasů, někdy opakuji během dne, pokud je výdrž slabší, také mám ráda, když je ve stejné vůni tělové mléko či krém.
odpovědět
Lenka  |  20. 8. 2015 12:37:51
Pokud zjistím, že vůně se ztrácí, střiknu si na zápěstí a druhým zápěstím vetřu, stejně do loketních jamek nebo jemně vetřu trošičku za ušní boltec a mám zaručeno, že mi vůně vydrží déle.
odpovědět
Elsička  |  20. 8. 2015 11:23:53
Vůni parfému podpořím použitím dalších přípravků stejné vůně - sprchový gel, tělové mléko atd.
odpovědět
Basa  |  20. 8. 2015 10:52:17
Niekedy streknem parfem pred seba a prejdem cez oblacik vone, krasne sa potom rozlozi na roznych castiach tela a vo vlaskoch.
odpovědět
Ariana  |  20. 8. 2015 10:24:42
Parfém jen na večer a společenské události. Ráno toaletní voda dobré značky po vysprchování a aplikaci tělového mléka. Vůni podpoří, když je vše - dezodorant a tělové mléko - "tón v tónu", jedna vůně.
odpovědět
Andrea  |  19. 8. 2015 22:41:29
Většinou pomáhá parfém střídat alespoň s jedním jiným - lépe pak vynikne a sama ho stále cítím.
odpovědět
Ven  |  19. 8. 2015 16:47:38
Ve chvíli, kdy parfém necítím, je správný čas na změnu. A není nutné ho vyhazovat, stačí jen podělit kamarádku, která se neurazí, ale naopak ji to ufělá radost.
odpovědět
Janča  |  18. 8. 2015 20:56:43
Jsem ráda, že jste v článku zmínili, jak se mají parfémy skladovat, vždy nechápu, jak někdo může třeba i drahé parfémy skladovat v koupelně na poličce, kde když na ně nesvítí denní světlo, tak jsou denodenně vystaveny prudkému střídání teploty a vlhkosti.
odpovědět
Hana  |  18. 8. 2015 16:07:38
Já aplikuji parfém do vlasů -tam mi přijde že vydrží opravdu nejdéle.A pak na krk a trochu na oblečení.
odpovědět
Hana  |  18. 8. 2015 16:06:10
Já aplikuji parfém do vlasů -tam mi přijde že vydrží opravdu nejdéle.A pak na krk a trochu na oblečení.
odpovědět
petra  |  17. 8. 2015 21:16:49
aplikace parfému hned po sprše,kdy jsou póry na kůži otevřené a parfém se tak krásně do pokožky vstřebá. Dalším fíglem je nastříkat parfém ne přímo do vlasů,ale na kartáč na vlasy...
odpovědět
Jana  |  17. 8. 2015 19:38:21
Řeším to tak, že vůni buď aplikuji během dne opakovaně a nebo si jí stříknu do vlasů a na oblečení, kde se mi zdá, že se drží nejdéle.
odpovědět
Marika  |  16. 8. 2015 18:53:32
Určitě je vhodné umocnit intenzitu vůně tělovým mlékem stejného typu vůně...jinak na doporučení známé skvělou výdrž mají parfémové oleje.
odpovědět
Iveta  |  15. 8. 2015 23:21:26
Pravá vůně, která sedí a stane se naší součástí, bude vonět tak dlouho, dokud budeme chtít. Může nám vonět, ale nemusí sedět. Proto nevydrží nebo nevoní tak, jak by správně měla. Každý jsme jedinečný, každý máme svůj typ pleti, citlivou kůži i tu, která snese vše. Parfém si Vás hledá sám. Máme svou osobitou vůni, která nás dělá námi, parfém jen umocní to, kým jsme. Někdo ho najde hned, někdo hledá dlouho, poznáte ten rozdíl snadno. Jelikož se stane Vaší přirozeností, Vy ho ucítíte málokdy, ale víte, že jím jste. Splynete, ostatní ucítí tu krásnou vůni a Vy budete sami sebou. I kvalita hraje svou roli, ale někdy prostě stačí jednoduché vysvětlení a ne hledání chyb a háčků někde, kde nejsou. Jen najít ten "pravý"..:)
odpovědět
Petra  |  15. 8. 2015 10:45:22
Přesně jak se píše v článku – parfém mám uložený ve skříňce v chladu a temnu. A jinak se mi osvědčili cestovní balení parfémů – pro případ,že jsem venku celý den:-)
odpovědět
Helena  |  15. 8. 2015 10:12:22
Parfém aplikuji do vlasů a myslím si, že má tak lepší výdrž a je cítit když kolem někoho projdu díky větru
odpovědět
Veronika  |  13. 8. 2015 15:32:52
Podle mě parfém na každém člověku voní jinak. Například když někde ve městě ucítím na někom nějakou úžasnou vůni, hledám ji i půl roku a když přijdu na to, jak se parfém jmenuje, ve finále mi na mě vůbec nevoní. Já si většinou parfém stříknu na krk, rozetřu ho po krku zápěstím a ještě si o sebe ty zápěstí otřu, aby voněla. Potom si ho ještě decentně stříknu do vlasů a vždycky jej cítím dlouho poté :)
odpovědět
Erika  |  12. 8. 2015 21:23:50
Aplikuji parfém hned po osprchování. Za uši, na krk, do loketních jamek a na zápěstí. Samozřejmě používám sprchový gel a tělové mléko téže značky.
odpovědět
Hanka  |  12. 8. 2015 19:24:47
Presne tak, pokud se jedna o parfem ma vydrz, a nemusite znat figl kde a po cem ho aplikovat. Staci na krk, za ouska, kdyz vam vecer bude chtit nekdo neco poseptat a na zapesti a rozetrit. Vune je zarucena na dlouhooooo ....
odpovědět
Lucie  |  12. 8. 2015 19:11:27
Kazda zena je original,tim i parfem ktery si zvoli. Vnima me svym nosem vune lidi ktere potkavame,at je to kancelar nebo na plese. At jdem po namesti v lete,celi zivot nas obklopuje vune. Kazdy mame svoje pizmo. Na kazde zene voni parfem jinak. A proto se i stava ze chcete vyskouset vuni ktera vas zaujala na kamaradce,ale navas ta vune bude vonet jinak. Pak nebud te sklamani i kdyz ste se do te uzasne vune zamilovali laska na prvni cich. Najde te i vasi vuni kterou bude milovat. Miluji jasmin,fialku,santal,bili caj,trosku exoticke vune.Ale i vecerni parvemy korenene jsou na vecircich nebo party uzasne mystycke. Ale opet zena musi najit ten pravi.
odpovědět
Gabriela  |  12. 8. 2015 18:05:37
Používám kvalitní parfém. Nejvíc se mi osvědčilo se hned po sprše nebo koupeli aplikovat na krk a do vlasů. Pokožka je po koupeli jako houba a parfém krásně natáhne.
odpovědět
Regina  |  12. 8. 2015 14:27:30
Záleží velmi na kvalitě parfému, já ty kvalitní střídám podle příložitosti, nálady, roční období. Pokud používám dlouho jeden druh, přestanu ho vnímat. Samozřejmostí je aplikovat ho na čisté tělo, jen rozprášit a "vstoupit do něj". Na léto jako je to letošní je vhodnější podle mého názoru toal. voda.
odpovědět
Lenkita  |  12. 8. 2015 13:49:20
Co se týče výdrže parfému jako takového, uchovávám jej na tmavém místě při pokojové teplotě. Výdrž na těle nejsem schopna ovlivnit, takže neřeším, případně se přestříknu opakovaně. tady je asi důležitý výběr kvalitního parfému, který zaručeně vydrží - niche parfémy jsou řešením. :o)
odpovědět
Alexandra  |  12. 8. 2015 11:50:39
Kolikrát už vůni necítím - ale všichni okolo ano. Vždy stříkám každě zapěstí zvlášť, netřu je o sebe... pak krk, předloktí, za uši a dekolt.... A samozřejmě pak trošku oblečení. A i když se zdržuji třeba někdše v zakouřeném prostředí, věci mi pořád voní ( i když já se už tak svěže necítím :-D )
odpovědět
Michaela  |  12. 8. 2015 11:18:19
Já si stříknu vůni do vlasů i na tělo,a zdá se mi,že ve vlasech vůně vydrží hodně dlouho,ale pokud chci dlouho vonět,tak použiji tělové mléko stejné vůně a navoním se.
odpovědět
Tereza  |  12. 8. 2015 8:08:18
Osvedcilo se mi aplikovat parfem na pokozku namazanou kremem.
odpovědět
Lucifear  |  11. 8. 2015 20:47:13
Ze zkušenosti vydrží jen kvalitní parfém. Jinak nezbývá než aplikovat opakovaně.
odpovědět
Petra  |  11. 8. 2015 20:37:12
Parfém aplikuji na zápěstí a krk a potom střiknu do vzduchu a projdu pod nim potom krásně voní i vlasy
odpovědět
Hana  |  11. 8. 2015 20:27:18
Říká se, že když parfém necítíš na sobě, tak ti sedí. Vůni cítí všichni kolem. Samozřejmě zá leží na výběru parfému. Já se střiknu několikrát a jsem spokojená.
odpovědět
Lenka  |  11. 8. 2015 20:06:08
Já aplikuji na kůži, do vlasů i na oblečení zároveň. Tak je parfém nejvíce intenzivní ;-)
odpovědět
Petra  |  11. 8. 2015 20:05:11
Vždy se stříknu jednou na kůži a jednou na oblečení ;-) také je dobré stříknout parfém do záhybu nebo tam, kde pulzuje krev ;-) a trocha parfému za ouška taky neuškodí :-)
odpovědět
Petra  |  11. 8. 2015 20:06:11
Email
odpovědět
Zuzana  |  11. 8. 2015 19:15:16
Často se mi stává, že vůně, která na někom vydrží celý den, na mě sotva pár hodin. Je tedy důležité najít vůni, která ladí k člověku, který ji nosí, a potom lépe vydrží.
odpovědět
Lenka  |  11. 8. 2015 19:00:42
Ráda aplikuji parfém do vlasů, opravdu to dlouho vydrží vždy když si třeba vlasy prohrábnu, tak vůni cítím.
odpovědět
Sofia  |  11. 8. 2015 18:30:27
Ako fixator parfemu pouzivam telove mleko stejne znacky... opak je ale pravdou... telove mleko az po nastriknuti parfemu ;)
odpovědět
Klára  |  11. 8. 2015 18:27:56
Také se řadím mezi ty, které to neřeší a aplikují vůni opakovaně :-)
odpovědět
Tamara  |  11. 8. 2015 18:16:08
Nejvíc se mě osvědčilo aplikovat do vlasů. Pokud koupím vůni,která nemá výdrž,aplikuji opakovaně.
odpovědět
Mirka  |  11. 8. 2015 17:57:52
V prvé řadě zvolím kvalitní parfém s extra dlouhou výdrží, ten pak nanáším zásadně po osprchování a následné hydratací celého těla. Použiji sprchové gel a tělové mléko stejné značky a vůně. Mimo obvyklá místa (pulzní body), kterými jsou zápěstí, předloktí, krk, bod mezi prsy, parfém aplikuji také do vlasů a na šaty.
odpovědět
Jan  |  11. 8. 2015 17:54:31
Jednoduchá a účinná je i synchronizace vůní, rád používám sprchový gel a např. vodu po holení, případně parfém stejně značky. Spousta lidí nesmyslně kombinuje různé druhy vůní. Na této stránce naleznete bohatou možnost výběru všeho možného a přeci jen, když voní celé tělo, krásně a jednotně, budete budit dojem silnější vůně
odpovědět
Loup  |  11. 8. 2015 17:53:05
Pro mě je zásada aplikovat nejen na kůži, ale i na oblečení (stačí jeden střik na triko, či na šálu...). Taky trochu na náramek (nosím náramky s podílem textilu) - z toho se vůně každou chvíli otře o pulsní bod a jak mávám rukama, hned jsem lépe cítit. :D No a v létě, když nepomáhá žádný z triků, nosím s sebou vůni v malém flakonku, nebo i ve vzorku a přeaplikovávám. :)
odpovědět
Martina  |  11. 8. 2015 17:51:51
Můj zaručený tip je, pokud chceme aby nám parfém dlouho vydržel tak doporučuji pokožku natřít tělovým mlékem se stejnou parfemací (často se prodávají sady parfém + tělové mléko) nebo pokud nemáme "set" tak dobře funguje i tělové mléko bez parfemace + pafrém. Připadá mi, že tělové mléko vůni nasákne a tím pádem vydrží vonět ohodně déle :)
odpovědět
Yvka  |  11. 8. 2015 17:49:43
Aplikace pod vlasy na zátylku je u mě osvědčená, a nemusí to být vždy drahý parfém :-) stačí i toaletka
odpovědět
Michaela  |  11. 8. 2015 17:39:25
Určitě se osprchuji a tělo hydratuji.I při běžném pohybu a přohřátí kůže parfém ulpí na pulzních bodech.Důraz bych opravdu kladla na výběr samotné vůně ačkoliv každý jsme originál a parfém se rozkládá různě podle typu kůže.Je štěstím objevit ten,,svůj"
odpovědět
Petra  |  11. 8. 2015 17:33:01
Rozhodně se mi potvrdilo, že méně je více. Takže pár kapek za ušní lalůčky, na zápěstí a do loketních jamek. Když to chci opravdu pojistit, tak lehce stříknout parfém nad sebou, nad hlavou a nechat dopadnout jako deštík.
odpovědět
Veronika  |  11. 8. 2015 17:24:04
Někdy se nám pouze zdá, že parfém už nevoní, protože jsme na jeho vůni už příliš zvyklé, takže není od věci občas vůně trochu prostřídat, třeba podle nálady nebo příležitosti :)
odpovědět
Petra  |  11. 8. 2015 17:23:18
Můj tip je, že vůně krásně drží v gumičce na vlasy! :-)
odpovědět
Ivana  |  11. 8. 2015 17:22:34
Koupě kvalitního parfému a ten vydrží dlouho.
odpovědět
Pavla  |  11. 8. 2015 17:20:18
Mám štěstí,že u mých oblíbených vůní je k dostání i sprchový gel nebo tělové mléko.Takže já si prodlužuji dobu výdrže vůně "předvoněním" těmito výrobky :)
odpovědět
Jana  |  11. 8. 2015 12:55:21
Já to prostě neřeším, holt aplikuji vůni opakovaně.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: