142 ROZHOVOR s parfumérem a majitelem niche značky Baruti a SOUTĚŽ o jeden z jeho niche parfémů!

Adrián  |  28. 4. 2015  |  Přidat komentář

Niche značka Baruti představuje nový, svěží pohled na moderní parfumérství - nekonvenční, minimalistický, kosmopolitní a stojící zcela mimo hlavní proud. Jsme rádi, že na notino.cz můžeme nabízet parfémy této skvostné artisánské značky. A velkou radost máme i z toho, že nám hlavní parfumér a majitel značky Baruti, Spyros Drosopoulos, poskytl exkluzivní rozhovor.

Zúčastněte se exkluzivního večera se Spyrosem Drosopoulosem! 

Všechny, které tento rozhovor zaujal nebo je prostě zajímají niche parfémy jako takové, zveme na exkluzivní niche večer se Spyrosem Drosopoulosem. Udělejte si čas v úterý 19. května a přijďte ve 20:00 hodin do prodejny parfum.cz v OC Florentinum v Praze. Limitovaný počet osob bude mít možnost se osobně setkat s tímto parfumérem, poslechnout si představení jeho značky Baruti a především zeptat se na otázky spojené s niche parfémy a parfumérstvím opravdového profesionála ve svém oboru. Pokud máte zájem se této jedinečné akce zúčastnit, potvrďte prosím účast na této emailové adrese concierge@notino.cz. Pozor, počet míst je omezený.

Vyhrajte luxusní niche parfém značky Baruti!

Chcete vyzkoušet niche parfém na vlastní kůži? Potom se zapojte do naší soutěže a vyhrajte unikátní unisex niche parfém Baruti Berlin im Winter INDIGO RMX! Stačí nám do komentáře pod tento článek napsat, jaký parfém značky Baruti z naší nabídky vás nejvíce zaujal a proč a uvést i svůj email. Pravidla soutěže najdete na konci tohoto článku. A teď už samotný rozhovor…

Takže Spyrosi, kde to všechno začalo? Jaké jsou tvoje nejranější zážitky spojené s vůněmi a jak tě tyto zážitky ovlivnily?

Díky Adriane za poskytnutí této příležitosti. Myšlenka začít vytvářet parfémy ve mně rostla velmi pomalu. Ale myslím si, že s objevením „niche“ jsem se začal o profesi parfuméra více zajímat a postupně jsem získával potřebné detaily o technických aspektech tvoření parfémů. Všeobecně mám vrozenou zvědavost o svět okolo mě a analytické myšlení. Roli hrálo také to, že nejsem člověk, který dominantně vnímá zrakem, ale zvuk, vůně i dotyk jsou pro mě velmi tak důležité. Proto přikládám větší důležitost vjemům, které přicházejí k mým uším, nosu a chuťovým pohárkům, než vjemům, které jsou zrakové. I jako dítě jsem velmi pozorně vnímal, jak svět okolo voní (příjemné i nepříjemné vůně). Zajímá mě hudba, chodil jsem na degustace vín s výkladem, ochutnávky whiskey, kávy i čajů a také snad každého koření, které se používá v kulinářství. Pamatuji si, že jako dítě jsem se ptal své matky, jestli by mohla koupit citrusovou kolínskou vodu, která má dlouhou výdrž, protože se mi její vůně velmi líbila…

Z toho, co říkáš, to vypadá, že máš unikátní danosti, které ti pomohly stát se parfumérem. Ale být parfumérem vyžaduje i konkrétní znalosti a dovednosti. Mohl bys nám přiblížit, co všechno je potřeba k tomu, aby se nadšení a predispozice přetavily do profesionálního parfuméra a majitele niche značky?

Jednoduše řečeno, vyžaduje to praxi. Je to jako s  každou jinou dovedností, ať už jde o hraní na hudební nástroj, nebo když začínáme s malováním, pletením či čímkoli jiným. Talent může člověka nasměrovat jistým směrem, ale teprve až díky praxi se stává skutečným mistrem. Není to tak, že si člověk poprvé sedne za klavír a zahraje Rachmaninova… Pamatuji si na výrok mého oblíbeného českého umělce Jana Saudka, který je zároveň jedním z mých nejoblíbenějších umělců vůbec. Řekl, že pokud chcete v čemkoli excelovat, musíte tomu dát všechno a hodit přes palubu spoustu nezpochybnitelně důležitých věcí. Pro mě osobně právě parfém spojil všechno dohromady. Vzděláním jsem vědec, ale mám i kreativní úlety, jako je třeba fotografování nebo bubnování. V tvorbě parfémů se intelektuální dimenze (poznání ingrediencí a jejich vlastností) střetla s kreativností v dokonalé harmonii. Protože jsem se nerozhodl jít „oficiální“ cestou, jak se stát parfumérem, když jsem si uvědomil, že parfumérství beru vážně, založení vlastní firmy pro mě bylo jedinou možností, jak se dostat k ingrediencím.

baruti 3

Můžeš nám tedy prosím představit tvoji značku Baruti? Na trh byla uvedena jen před pár měsíci. Jsem si však jistý, že cesta jejího uvedení do života byla mnohem delší…

No, s mícháním parfémů jsem začal v září 2009, takže ve skutečnosti je to raketový nástup, především, když si člověk uvědomí, že jsme se rozhodl nenásledovat „oficiální školu“. Právě teď bych ukončil studium parfumérství a pokud bych byl důvěryhodný pro nějakou konkrétní osobu v laboratoři, mohl bych teď vytvářet nějakou vůni pro tablety do myček nádobí. Tohle vůbec nebylo mou ambicí, takže jsem šel svou vlastní cestou. Značka momentálně čítá šest vůní (ale další jsou u mě ve stádiu rozpracování). Název značky znamená v překladu z Řečtiny „střelný prach“. Tento název jsem se rozhodl vybrat, protože to vystihuje mě a můj přístup a duši, které vkládám do parfémů. Pro parfémy Baruti je příznačné pohybovat se na hraně přístupnosti, kvality a také hraničí s excesivností. Tento přístup se mi líbí. Je to hledání mých vlastních limitů.

Na tuto otázku se tě už asi ptali mnohokrát, ale přesto – můžeš nám přiblížit tvůj postoj k používání přírodních a syntetických ingrediencí ve svých parfémech? Někteří lidé spojují používání vysokého podílu přírodních ingrediencí se světem niche parfémů. Můžeš nám do toho prosím vnést více světla?

Ano, tuto otázku dostávám poměrně často, ale rád na ni pokaždé odpovím. Myslím si, že používání syntetických, jinak řečeno člověkem vyrobených, ingrediencí v parfumérství je velmi často nepochopené. Pro mě osobně je rozlišování mezi těmito dvěma kategoriemi irelevantní. Já jednoduše nedokážu pracovat bez jednoho ani bez druhého. Navíc vůbec není pravda, že přírodní ingredience jsou drahé a syntetické levné. Některé přírodní ingredience jsou velmi velmi drahé, jako například extrakty z květů (ale například ylang-ylang i v té nejvyšší kvalitě je velmi cenově dostupný), santalové dřevo, ambergris, kosatcové máslo a samozřejmě dřevo oud. To je však asi tak všechno. Ve skutečnosti je většina přírodních ingrediencí naopak velmi velmi levná – například extrakty ze dřeva, pryskyřice, rostlin, koření, atd. Na druhou stranu jsou tu syntetické ingredience, které jsou velmi drahé. Například Civetone je dražší něž jasmín absolut nebo ulej z růže. A je mnoho dalších syntetických ingrediencí, jejichž cena může vyrazit dech. Ale je tu ještě další aspekt této tak oblíbené problematiky, který mě rozrušuje. Hodně lidí chce slyšet, že parfém, který si vybrali, obsahuje velmi drahé ingredience, aby si tak odvodili jeho hodnotu. Mám pro to pochopení, ale zároveň si myslím, že to nedává smysl. Kdybychom parfém přirovnali k malbě, neptali bychom se, jak drahé plátno nebo barvy byly k jeho tvorbě použity, abychom si odůvodnili nákup obrazu, je to tak? Takže co bychom se měli sami sebe zeptat je: Vyvolává tento parfém ve mně takovou odezvu, abych ho toužil mít? Jinak řečeno – dokázal tvůrce parfému sdělit něco mé duši? Samozřejmě, že používání lepších ingrediencí obvykle znamená i lepší parfém, ale stejně jako v kulinářství, to co je závazné, je konečná kompozice – ta vyjadřuje kvalitu šéfkuchaře, to, co je schopný vytvořit z ingrediencí.

baruti 2

Mnoho lidí se také ptá, jak vlastně takový parfém vzniká. Můžeš nám prosím popsat, jak se myšlenka stane konečným produktem – parfémem? Jak ho vytváříš, jak dlouho to trvá? Buď prosím konkrétní, co nejvíce to jde.

Tuto otázku dostávám často. Je to různé. U některých parfémů, jako jsou například Indigo nebo Melkmesie jsem měl jasnou představu, co chci vytvořit a začal jsem představováním si pocitů, které jsem chtěl zachytit. Tvorba těchto parfémů vyžaduje velké množství pokusů, protože pracuji s nějakým cílem, ke kterému se chci přiblížit co nejvíce. Ale jsou i parfémy, které vznikají skrze zvědavost vyzkoušet určité kombinace – například Chai nebo Voyance. Takové parfémy jsou většinou vytvořeny mnohem rychleji, protože buď to jednoduše všechno do sebe zapadne, nebo opustíte tuto myšlenku hned v jejím zárodku. Doposud nejobtížnější věc, se kterou jsem se musel vypořádat, byla rekonstrukce vůně foto realistických květin. Ale musím říct, že čím více rozumím tomu, jak funguje příroda, tím je to jednodušší. 

Můžeš prosím představit každý ze svých parfémů?

Indigo je jednoduše řečeno parfém založený na ambře na letní nošení. Inspirace pro jeho vznik byla města Atény a Buenos Aires a taky malby Edwarda Hoppera. Líbí se mi myšlenka klidu uprostřed hektického šílenství a léto je velmi dobrým obdobím zažít tento kontrast. 

Berlin im Winter je součástí něčeho, co já nazývám „seria remix“. Když vytvářím parfém, mnoho verzí je dobrých, ale nezachycují myšlenku, kterou chci interpretovat. S remixy jsem chtěl dát těmto dílům svůj vlastní život. Podobně, jako to některé hudební skupiny dělají se svými písněmi – okolo nějakého základu se vytvoří nová, úplně jiná verze. Tato verze vznikla v zimě a nosil jsem ji během své návštěvy Berlína – odtud ten název. 

O Chai už jsem mluvil. Je založený na myšlence čajových receptů a tuto vůni miluji. To, čím je.

Melkmeisje je radostná vůně na skore léto. Pokud někdo zažil jízdu na kole v červnu Holandskem, když neprší, toto je vůně, kterou cítil. Ale také jsem do této vůně přidal trochu senzuality. Vždyť na jaře a v létě se v nás probouzejí hormony! :-)

Voyance je momentálně můj nejoblíbenější parfém a je to úplná výstřednost. Je to kreace, kterou můžu nosit během celého roku. Je v ní vůně čerstvého vzduchu smíchaná s vůní dýmu a tuberózy (a taktéž vůně kosatce). Když nosím tento parfém, cítím se sexy a zároveň chytrý. Ale je potřeba si na začátku zvyknout na neobyčejnou kombinaci tónů.

baruti 4

Rozhodl jsi se nabízet svoje vůně v koncentraci parfémový extrakt. Většina vůní v niche světě je nabízena v koncentraci parfemované vody. Prosím, vysvětli nám, proč jsi se takto rozhodl?

Hmm, v současné době vlastní většina lidí několik flakónů parfémů najednou, takže pravděpodobnost, že by někdo potřeboval další 100ml flakón je dost malá. Proto se mi myšlenka malého flakónu (30 ml) líbí. Také se mi líbí, když je vůně silná (vždyť i samotný název značky znamená v překladu „střelný prach“). A nabízením parfému v koncentraci parfémový extrakt dosáhnu obou věcí naráz. Jsou však i další, velmi praktické, důvody toho, že používám tento rozměr. Jedná se například o zasílání parfémů zákazníkům, ale tímto vás nechci dále zatěžovat.

Rozhodl jsi se vstoupit do světa niche vůní. Jaký je tvůj názor na budoucnost tohoto sektoru?

No, to je otázka. Je ale jasné, že jsme v přechodném období. Na trhu je více a více značek a nových parfémů, ale trh zároveň roste. Myslím si však, že všeobecně směřujeme k jevu, který je patrný v pop music nebo v jakékoli jiné disciplíně (knihy, filmový svět, atd.) – na trh přichází tolik nového, že člověk se v tom množství ztrácí a věci jednoduše přicházejí a odcházejí. Některé značky čas od času samy sebe „znovu definují“ a jejich osud je tu zůstat. Ale mnoho značek a parfumérů se z trhu jednoduše ztratí (tak jako například mnoho hudebních skupin a herců). Mojí touhou je tu samozřejmě zůstat. Také si myslím, že i rozdíl mezi niche a běžnými parfémy bude znovu definovaný. Myslím, že mnoho mainstreamových značek si začíná adoptovat niche přístup a naopak mnoho niche značek nabízí velmi mainstreamové parfémy. Podle mě posledním bojištěm bude rozlišení mezi nezávislou a korporátní značkou. Nezávislá značka je na trhu, protože se za tím skrývá vášeň k tomu, co dělá. Naopak korporátní značky jsou na trhu primárně kvůli ziskům. V závislosti na tom, o jakého klienta jde, se bude rozhodování řídit podle toho, či chce zákazník poukázat na svůj vkus nebo na velikost peněženky. Tak, jako tomu je na trhu s oblečením.

Pravidla soutěže o niche parfém Baruti

  • Stačí odpovědět v diskuzi pod tímto článkem na následující otázku: Jaký parfém značky Baruti z naší nabídky vás nejvíce zaujal a proč? 
  • Do komentáře uveďte i svůj email (abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat).
  • Na konci soutěže vylosujeme výherce, který získá luxusní niche parfém Baruti Berlin im Winter INDIGO RMX. Jméno výherce zveřejníme v tomto článku.
  • Soutěž probíhá od 28. 4. 2015 do 19. 5. 2015.
  • Jméno výherce zveřejníme v tomto článku ve čtvrtek 21. 5. 2015.

Niche parfém Baruti Berlin im Winter INDIGO RMX vyhrává...

Vítězkou naší niche soutěže se stává Božena, která napsala svůj post 13. 5. 2015 v 8:08:52. Gratulujeme! Vy ostatní s námi hrajte dál, právě připravujeme další soutěž...

 

 

 

Komentáře

V diskuzi je 142 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Milli  |  20. 5. 2015 16:38:28
Určitě Indigo - parfém s vůní léta, elegance a dřeva ... za 10 dní odlétám na jih k moři, kde doufám, že zažiji slunečný začátek letošního léta jak u moře, v horách a i ve městě s neodmyslitelnou vůní parfému navozující klid ...
odpovědět
Iv  |  19. 5. 2015 22:03:18
Jednoznačne Indigo ;-) túto by som chcela aj vyskúšať, zaujala ma najviac
odpovědět
Olga  |  19. 5. 2015 19:04:32
Baruti Voyance – ta u mě jasně vyhrává - tím jaká prostě je!!!! Je záhadná, tajuplná, je mystická, dřevitá ..... jednoduše promlouvá ke mně a já jí rozumím!!!
odpovědět
Ferko  |  19. 5. 2015 14:17:23
Moja voľba je Melkmeisje a skoré leto ;-)
odpovědět
Žaneta  |  19. 5. 2015 14:16:33
Melkmeisje - pretože je to radostná vôňa na skoré leto :-) a evokuje mi dovolenkové zážitky
odpovědět
Zdenek  |  19. 5. 2015 14:15:25
Melkmeisje - pretože je to radostná vôňa na skoré leto :-) a túto by si želala moja dcéra ;-)
odpovědět
Riči  |  19. 5. 2015 14:13:58
Baruti Berlin im Winter INDIGO - pretože je skutočné parfumérske umelecké dielo
odpovědět
Klára  |  19. 5. 2015 8:27:53
Baruti Berlin im winter - táto je moja najobľúbenejšia
odpovědět
Marie  |  18. 5. 2015 19:27:07
Melkmeisje. Bylo by fajn zažít jízdu na kole Holandskem, i když jsem tam nikdy nebyla.
odpovědět
Eva  |  18. 5. 2015 19:26:40
Indigo -chcem to vyskušať
odpovědět
Mary  |  18. 5. 2015 19:16:33
Nejvíce mě zaujal Chai. Asi proto, že jsem mírně řečeno závislá na zelených čajích všecho druhu.
odpovědět
Bolek  |  18. 5. 2015 19:14:18
Voyance -protože bych také chtěl objevit vůni, ve které bych si připadal zároveň sexy i chytrý:)
odpovědět
julias  |  18. 5. 2015 15:32:50
Najviac ma zaujala vôňa Melkmeisje, pretože zbožňujem vôňu orgovánu a lipového kvetu.
odpovědět
Petronela  |  18. 5. 2015 12:01:13
Mňa zaujal parfém Baruti indigo, pretože mám rada kvetinové vône a zaujala ma výpoveď: Baruti Indigo je unikátní nikový parfém, nabízející vonné ztvárnění zářivé modré letní oblohy, neustávající hudby a energií překypujícího života velkoměsta.
odpovědět
Martin  |  18. 5. 2015 10:25:58
Melkmeisje - hřeje mě představa začínajícího léta a všech příležitostí s ním spojených
odpovědět
Veronika  |  17. 5. 2015 21:29:18
Všechny znějí skvěle... ale nejvíce mě zaujala Chai. Vypadá jako hladká gurmánka... Hm...
odpovědět
Veronika  |  17. 5. 2015 21:29:52
a ten mail přidat, že...
odpovědět
igor  |  16. 5. 2015 16:50:33
indigo-mam rad vonu ambry-
odpovědět
Kuba  |  14. 5. 2015 21:29:31
Zaujal mě parfém indigo, názvem, popisem i obalem.
odpovědět
ILONA  |  13. 5. 2015 14:39:08
Toužebné očekávání sluncem provonˇěných dní,rozpálené tělo toužící po chladivém doteku vody v bazénu a klid,ticho,jen hlasy ptáků.....to vše je schované v parfému Indigo!
odpovědět
Pepa  |  13. 5. 2015 9:00:33
Nejvíce mě zaujal Baruti Berlin im Winter INDIGO , protože Berlín zbožňuji, je to krásné město a vytvořit parfém s tímto názvem byl úžasný nápad.
odpovědět
Anežka  |  13. 5. 2015 8:59:03
Nejvíce se mi líbí indigo, protože krásně voní, je unisex a ještě k tomu má překrásný designový obal.
odpovědět
Božena  |  13. 5. 2015 8:08:52
Berlin im winter, protože má pro mě hodně neobvyklé složení.
odpovědět
František  |  12. 5. 2015 14:49:02
Indigo - vôňa leta, pre mňa dovolenka v Aténach, och hneď by som išiel do Grécka, aspoň vôňa pripomína blížiacu sa dovolenku.
odpovědět
Olívie  |  12. 5. 2015 14:34:33
Nejvíc mě zaujal Baruti Melkmeisje
odpovědět
Lucia  |  6. 5. 2015 21:54:37
Najviac ma zaujal Baruti Indigo pretože má krásnu krabičku :)
odpovědět
kristinak  |  6. 5. 2015 20:29:28
Najviac ma zaujal Baruti Chai - kombinácia čaju, kardamomu a škorice - to milujem. Keby tak voňal moj muž, tak z neho šílim ešte viac :_)
odpovědět
Janča  |  6. 5. 2015 16:06:02
Svým složením mě zaujala tato vůně: http://www.parfums.cz/baruti/melkmeisje-parfemovy-extrakt-unisex/
odpovědět
Bronislav  |  6. 5. 2015 15:27:51
Melkmeisje.
odpovědět
Zuzik  |  6. 5. 2015 15:27:16
Baruti Voyance ma zaujal.
odpovědět
Štefan  |  6. 5. 2015 12:33:10
Líbí se mi myšlenka klidu uprostřed hektického šílenství a léto je velmi dobrým obdobím zažít tento kontrast - samosebou s parfémem indigo!
odpovědět
Lucia  |  6. 5. 2015 10:25:18
Jednoznačne parfém Melkmeisje,milujem tieto ročné obdobia, vôňa všetkého čo sa prebúdza...kvety,stromy,nový začiatok...
odpovědět
Miroslava  |  5. 5. 2015 20:15:43
najviac ma zaujal parfém Indigo....
odpovědět
Eva  |  5. 5. 2015 19:12:44
zaujal ma parfem VOYANCE-gajakove drevo chcem to vyskušať.
odpovědět
Hana  |  5. 5. 2015 14:10:21
Nejvíce mne zaujala vůně Indigo.Miluji léto a nadchlo mne, že insipací jsou mimo jiné i Athény. Naprosto zbožňuji vše řecké, takže tato vůně mne opravdu moc zaujala....
odpovědět
Jana  |  5. 5. 2015 8:22:43
Jednoznačně mě zaujal parfém Chai, tyto ingredience zvlášť ve vůních na zimu miluju, krásně mě zahřejí.
odpovědět
Patrícia  |  4. 5. 2015 14:12:58
Najviac ma zaujala vôňa Baruti Indigo, zaujalo ma zloženie, názov, flakón jednoducho ma zaujala celkovo. Voňa ako má byť. :) ()
odpovědět
Katka  |  4. 5. 2015 13:33:45
Všetky vône sú veľmi zaujímavé určite by bolo super mat ich doma ale najviac ma zaujíma vôna Melkmeisje už len ten samotný názov je lákavý.
odpovědět
Tony  |  4. 5. 2015 11:31:19
Mňa najviac zaujala vôňa Berlin im Winter, pripadá mi veľmi zmyselná. Zbožňujem balzamové vône a rád by som sa zahali do oblaku práve tejto :)
odpovědět
Lenkita  |  4. 5. 2015 9:34:46
Chai - miluji čajovou vůni a tím je rozhodnuto.
odpovědět
Vraťo  |  4. 5. 2015 9:22:11
Berlin In Winter ,mám rád zimu,pohodu v teple domova :)
odpovědět
Ivanka  |  3. 5. 2015 21:20:32
Mne sa najviac páči vôňa Baruti Indigo a prečo? Pretože som si prečítala zloženia všetkých vôní Baruti a najviac má zaujalo Indigo - kvetinová vôňa a ja milujem najviac na svete kvetinové vône. Úplne odhľajú moju povahu a podstatu. Rozplývam sa nad zložením ruža, céder, santalové drevo,... :) och krása,ale parfémy sú moja slabosť úplna neskutočná email:
odpovědět
majlovka  |  3. 5. 2015 20:02:48
Melkmeisje - krásna letná vôňa )))
odpovědět
DVD  |  3. 5. 2015 15:11:57
Milujem zimu takže Berlin in Winter ...
odpovědět
Natálie  |  3. 5. 2015 14:32:14
Nejvíce mě zajímá parfém Voyance -mám ráda výstřední a neobvyklé kombinace vůní.
odpovědět
Bara  |  3. 5. 2015 12:53:59
Líbí se mi Berlin im Winter a taky Chai, spojení levandule - kůže - švestka - myrrha mě dost láká!
odpovědět
mian  |  3. 5. 2015 11:09:46
Melkmeisje- vyzera sexi
odpovědět
věra  |  3. 5. 2015 0:05:16
Miluji léto, miluji přírodu, proto je mojí volbou Melkmeisje .
odpovědět
emilia  |  2. 5. 2015 22:38:29
vůne dýmu a tuberózy musí byť zaujímavá - Voyance to ano.
odpovědět
Ivka  |  2. 5. 2015 20:46:46
Melkmeisje - pretože je to radostná vôňa na skoré leto :-) presne ako je teraz ;-)
odpovědět
Nika  |  2. 5. 2015 17:09:44
Najviac ma zaujala vôňa Melkmeisje, pretože milujem leto a všetko, čo k nemu patrí <3 . Najradšej by som mala leto 365 dní v roku. Kedže to však nie je možné, rada by som mala aspoň túto vôňu. Rozhodne ju musím vyskúšať =) .
odpovědět
Nika  |  2. 5. 2015 17:10:14
odpovědět
Helena  |  2. 5. 2015 9:04:11
Zaujal me parfem Melkmeisje. Holandska krajina je mi sympaticka, stejne tak vune jarnich a letnich kvetin.
odpovědět
Jaroslav  |  2. 5. 2015 4:47:00
Berlin In Winter dovod milujem zimu :)
odpovědět
Nicolette  |  1. 5. 2015 22:00:59
Najviac ma zaujal parfém Melkmeisje, pretože už pri jeho popise som si dokonale vedela predstaviť danú vôňu skorého leta, na ktoré mám mnoho krásnych spomienok...možno kvôli tomu, že v tomto nádhernom období oslavujem narodeniny, čo je dôvod prečo ma to k nemu tak ťahá :)
odpovědět
Mimushik  |  1. 5. 2015 20:43:13
Najviac ma zaujal parfém Baruti Melkmeisje, pretože milujem rovnomenný obraz. :)
odpovědět
Mimushik  |  1. 5. 2015 20:43:31
odpovědět
Marián  |  1. 5. 2015 19:20:54
Mňa najviac zaujal parfém Voyance-
odpovědět
Viera  |  1. 5. 2015 19:19:20
Melkmeisje ..KRASNA VONA LETA .....musim vyskusat...
odpovědět
Anna  |  1. 5. 2015 17:13:06
Ja by som rada skusila parfum Voyance
odpovědět
klarota  |  1. 5. 2015 16:38:12
mne oslovil nejvíce parfem Voyance ten bych moc ráda zkusila.
odpovědět
sedam  |  1. 5. 2015 10:21:58
Mně zaujal Voyance... ráda se řídím city a pocity, a podle textu i autor - ne všechno se dá dělat rozumově, u tvorby parfémů musí být jejich součástí i osobnost tvůrce... Dobrý parfém umí jeho nositele naladit, zvýšit mu sebevědomí, umí ho povznést.. a věřím, že to Voyance dokáže :).
odpovědět
Zuzana  |  1. 5. 2015 10:06:29
Mňa najviac zaujal jednoznačne Voyance. To zloženie je nevšedné a rada skúšam nové nezvyčajné veci. Mňamm. :c}
odpovědět
Marcela  |  1. 5. 2015 8:29:36
Pořád objevuji krásné vůně, hledám v nich tajemno,proč nezkusit Voyance a cítit se skvěle po celý den,v každém ročním
odpovědět
Elena  |  1. 5. 2015 7:57:01
Zaujal má parfém Indigo, pretože mám rada leto a pripomína mi to pohodu a skoro bezstarostný život.
odpovědět
Eva  |  1. 5. 2015 2:00:14
Dobrý deň, najviac ma zaujal parfém Melkmeisje - keďže milujem leto, tak prečo si ho s radosťou neprivolať už vôňou tohoto parfému ?...máj je mesiac mojich narodenín, tak o to viac by ma tento parfém potešil ako darček...ďakujem
odpovědět
Taťána  |  1. 5. 2015 0:09:06
Nejvíce mě zaujal parfém Indigo. Podle mého názoru přesně taková byla vůně bohu a bájných králů...
odpovědět
Veronika  |  30. 4. 2015 23:08:43
Dobrý den, nejvíce mě zaujal parfém Baruti Berlin im Winter INDIGO, obsahuje složky, které mám ráda a myslím si, že tento parfumér je dokázal poskládat do dokonalé kompozice. Ráda bych vůni zkusila.
odpovědět
Dana  |  30. 4. 2015 22:51:38
jednoznačně vyhrává Indigo, jelikož Buenos Aires je krásný a voňavý kus země.
odpovědět
Ivka  |  30. 4. 2015 21:26:46
Baruti Berlin im Winter INDIGO - pretože je skutočné parfumérske umelecké dielo
odpovědět
Ivka  |  30. 4. 2015 21:27:23
Baruti Berlin im Winter INDIGO - pretože je skutočné parfumérske umelecké dielo
odpovědět
Eva  |  30. 4. 2015 20:34:33
Najviac ma zaujalo zloženie parfému INDIGO Kombinácia kvetov a dreva spolu vytvára niečo úžasné a výnimočné,proste lákavú vôňu ktorú milujem./
odpovědět
monka2707  |  30. 4. 2015 20:18:51
Mna najviac zaujala vona BARUTY INDIGO.Vona ambry je vona cistoty,lahkosti a luxusu. Chcela by som ju velmy skusit:-)
odpovědět
Monika  |  30. 4. 2015 20:21:26
Mna zaujala vona Baruty INDIGO.Vona ambry je vona cistoty,lahkosti a luxusu .
odpovědět
Šárka  |  30. 4. 2015 20:05:21
Všechny vůně jsou určitě osobité . Moje motto zní,, být druhá znamená prohrát" a proto první parfém s názvem Indigo je jednička a proč? Miluji originální dřevité vůně. Orlí dřevo a oud zajímavé.
odpovědět
Šárka  |  30. 4. 2015 20:05:20
Všechny vůně jsou určitě osobité . Moje motto zní,, být druhá znamená prohrát" a proto první parfém s názvem Indigo je jednička a proč? Miluji originální dřevité vůně. Orlí dřevo a oud zajímavé.
odpovědět
Janka  |  30. 4. 2015 20:02:57
Najviac sa mi páči Baruti Berlin im Winter. Páči sa mi hlavne kvôli svojmu zloženiu a taktiež jeho názov ma ihneď zaujal.
odpovědět
Dobroslava  |  30. 4. 2015 18:55:25
Podle popisu mě nejvíc zaujal parfém Baruti Indigo, podle složení - vůně, co mám ráda - a také ta inspirace letní oblohou. Jsem vyloženě letní typ.
odpovědět
VIRA  |  30. 4. 2015 18:45:39
HESKA VUNE
odpovědět
Macina  |  30. 4. 2015 18:39:06
Vune Voyance evokuje plavbu po vodnich kanalech obklopenych lany vonicich kvetin ktery se nese krajinou na kridlech cerstveho vzduchu.
odpovědět
Věra  |  30. 4. 2015 18:34:42
Mám ráda skvosty a v každém stěchto parfému vidím diamant. Já osobně parfémy používám podle nálady se kterou ráno vstávám. Tak že bych brala všechny.
odpovědět
Eva  |  30. 4. 2015 18:00:45
Zaujal mě parfém Indigo. Mám ráda ambrové vůně a letní verze musí být zajímavá, stejně jako Atény, Buenos Aires a malby Edwarda Hoppera.
odpovědět
Marcela  |  30. 4. 2015 17:28:54
Zaujala ma vôňa Melkmeisje,asi najvhodnejšia pre nás /
odpovědět
Darina  |  30. 4. 2015 17:24:23
ud.Najviac ma zaujal parfém Indigo,pretože má evokovať leto,pohodu a kľ
odpovědět
Darina  |  30. 4. 2015 17:22:03
Zaujal ma parfém Indigo,pretože má evokovať leto,kľud a pohodu.
odpovědět
Helena  |  30. 4. 2015 17:17:07
Zatím jsem žádný z těchto parfémů nezkusila. Zajímavé jsou určitě všechny, ale asi na mne nejvíce zapůsobil parfém Baruti Voyance . Popis od samotného autora je víceméně dost inspirativní a provokativní. Proto bych ho určitě chtěla vyzkoušet.
odpovědět
Monika  |  30. 4. 2015 16:50:43
Baruti Chai... obsahuje vanilku, kakao. čo je podľa mňa super kombinácia :)
odpovědět
delirium  |  30. 4. 2015 16:48:48
Určite Voyance. Je to úplná výstrednosť, kreácia, ktorú môžem nosiť celý rok. Keď nosím tento parfém, cítím se sexy a zároveň chytrý.
odpovědět
Marcela  |  30. 4. 2015 16:38:21
Melkmeisje - mam rada obdobie, ktore stvarnuje
odpovědět
Veronika  |  30. 4. 2015 16:37:21
Mne sa najviac páči vôňa Melkmeisje. Kto by nechcel voňať ako Holandsko na jar, zneje to úžasne :)
odpovědět
Ivana  |  30. 4. 2015 16:34:48
Najviac ma zaujal parfum Indigo. Obľubujem ambrové vône a ambra ako základ letnej vône znie rozhodne zaujímavo. K Aténam a Buenos Aires niet čo dodať, to sú mestá so silným geniom loci.
odpovědět
Tomáš  |  30. 4. 2015 16:34:27
Pro mne je jedničkou Voyance .....jednou zkusíš a jinný už nebudeš chtít .....
odpovědět
Nika  |  30. 4. 2015 16:13:48
Jelikož jsem se právě dokoukala na německý seriál Berlín, Berlín, tak mě nejvíc zaujala vůně Berlin im Winter;)
odpovědět
Eva  |  30. 4. 2015 16:02:04
Nejraději bych vyzkoušela vůni Voyance. Zaujala mně nápaditá prezentace.
odpovědět
Kristýna  |  30. 4. 2015 15:43:39
Nejvíce mě rozhodně zaujal Baruti Berlin im Winter INDIGO RMX! Jednak protože zima je mým nejoblíbenějším ročním obdobím, a jednak protože miluju levanduli, která je jedním z jeho základů. A také mě velmi láká zkusit, jak umí v chladných dnech "zahřát" :)
odpovědět
Katka  |  30. 4. 2015 15:24:03
Nejvíc mě zaujal Melkmeisje, hlavně ten popis vůně, jet Holandskem na kole musí být úchvatné a přesně taková tahle vůně asi bude. Mám ráda spíš jemnější květinové nebo ovocné vůně, a také pokud vůně obsahuje santalové dřevo, takže tato by se pro mě určitě hodila ;-)
odpovědět
Renata  |  30. 4. 2015 15:00:03
Varianty Baruti Melkmeisje obsahuje moje oblíbené složky.
odpovědět
Gabriela  |  30. 4. 2015 14:46:34
Jednoznačně Indigo- letní láska na první přivonění
odpovědět
Ivka  |  30. 4. 2015 14:40:38
Najviac ma zaujal Baruti Melkmeisje - pretože je to kvetinovo drevitá vôňa, a tiež to ako bola vytvorená a čím inšpirovaná, samotný popis vône je inšpiratívny a láka k ovoňaniu :-)
odpovědět
Hanka  |  30. 4. 2015 14:04:43
Zaujal mě VOYANCE neobyčejnou kombinací ingrediencí.Používám Dior Poison -také neobyčejná vůně,někdo ji přímo nesnáší,já ji již 30 let miluji .
odpovědět
Radka52  |  30. 4. 2015 12:07:29
Parfem Voyanca! Dokonale zlozenie. :-)
odpovědět
Gitka  |  30. 4. 2015 13:42:33
Mňa zaujalo Indigo pretože obsahuje ambru ktorú mám rada
odpovědět
Asia  |  30. 4. 2015 11:54:33
Zaujala mne vůně Voyance právě pro tu nevšední kombinaci. Vůně tabáku je v parfému sexy, navíc k tomu nádech čerstvého vzduchu - to musí být fajn!
odpovědět
Andy  |  30. 4. 2015 11:28:38
Jar začína, hormóny jasne hovoria Melkmeisje :-)
odpovědět
Blanka  |  30. 4. 2015 11:14:55
Mě nejvíc zaujal Indigo. Jelikož léto je za dveřmi, tak jsem na něho moc zvědavá. Určitě ho zkusím.
odpovědět
Andrea  |  30. 4. 2015 11:12:39
parfem Voyance,lebo má velmi dobru vonu :)
odpovědět
Loup  |  30. 4. 2015 11:07:38
Baruti Chai - protože, ó, láska na první pohled, vše co mám ráda zaobaleno něčím navíc. A teď, dokud ho nevyzkouším, nebudu míti klidu. :)
odpovědět
Žofia  |  30. 4. 2015 10:40:21
Mě zaujala NOOUD. Jsem moc zvědavá jak voní jen samotná kombinace dřevitých tónů. V hlavě si ji spojuji s vůní lesa čerstvě po dešti, ale možná je skutečnost jiná ... hodně lákavá vůně :-)
odpovědět
Ľubica  |  30. 4. 2015 10:38:58
Najviac ma zaujal Baruti Voyance, asi kvôli tomu názvu a zaujímavému zloženiu.
odpovědět
honzik107  |  30. 4. 2015 10:10:15
dala bych na radu mistra a vybrala Voyance je momentálně můj nejoblíbenější parfém a je to úplná výstřednost.
odpovědět
Richard  |  30. 4. 2015 9:20:17
Melkmeisje - mám rád vôňu leta a ešte radšej by som ju cítil na priateľke.
odpovědět
Elis  |  30. 4. 2015 8:44:39
rada by som mala Chai- mám rada vôňu čaju
odpovědět
Iveta  |  30. 4. 2015 8:34:55
Dobrý den, za mě jednoznačně Indigo :-) Miluji léto, moře, vzduch provoněný místem kde se nacházím a k tomu svěží letní mořský vánek ... :-) A takto bych se k moři mohla přenést pokaždé když bych se parfémem nastříkala :-)
odpovědět
plessk  |  30. 4. 2015 8:07:31
Vybrala by som Voyance, pretože je to úplná výstrednost a je to parfém, ktorý sa može nosiť počas celého roku.
odpovědět
Mgr.  |  30. 4. 2015 7:19:35
Mňa najviac zaujal parfém Voyance,
odpovědět
Markéta  |  29. 4. 2015 22:53:58
Melkmeisje,
odpovědět
Daniela  |  29. 4. 2015 22:48:55
Baruti Voyance ,
odpovědět
Marika  |  29. 4. 2015 22:41:55
Melkmeisje - mám rada Holandsko- určite by mi "sedela" táto vôňa...
odpovědět
Iva  |  29. 4. 2015 22:23:25
Brala bych Voyance. Láká mne, že je to celorok. Směs tuberozy, kosatce a čerstvého vzduchu. ŮŮžasná kombinace.
odpovědět
Lenka  |  29. 4. 2015 22:12:49
Určitě Melkmeisje.. už kvůli kosatci :-)
odpovědět
Veronika  |  29. 4. 2015 21:58:10
Baruti Melkmeisje pretože je tam hruška v zložený
odpovědět
e.knorr  |  29. 4. 2015 21:53:09
Indigo trochu pohody je stale potreba tak proc ne s indigem
odpovědět
Monika  |  29. 4. 2015 21:50:01
Líbí se mi složení u Baruti Voyance, kombinace tuberózy a vetiveru bude zajisté velmi zajímavá.
odpovědět
Jaromír  |  29. 4. 2015 21:49:05
Zaujal mě Baruti Melkmeisje pro mou přítelkyni ideální, složení zní velmi zajímavě, med a hruška, jsou ta správná kombinace.
odpovědět
Monika  |  29. 4. 2015 21:47:59
Zaujal mě Baruti Melkmeisje, protože je ve složení hruška tu mám ve vůních moc ráda.
odpovědět
Lenka  |  29. 4. 2015 21:34:41
Miluji silné a nepřéhlednutelné vůně, a přesně taková je Baruti Berlin im Winter INDIGO RMX.
odpovědět
Lena  |  29. 4. 2015 21:32:15
Berlin im Winter Indigo
odpovědět
Petra  |  29. 4. 2015 21:24:41
Voyance - konečně bych byla sexy i chytrá zároveň :-)!
odpovědět
Mária  |  29. 4. 2015 21:07:13
Mala som možnosť vyskúšať Baruti Melkmeisje a úplne ma dostala - kvetinovo, drevitá vôňa, unikátna aróma ako stvorená na toto ročné obdobie, určite vhodná na potešenie cez deň i na večer. Znova som sa zamilovala...:)
odpovědět
Daniela  |  29. 4. 2015 20:49:46
mě zaujal nejvíc Baruti Melkmeisje-obsahuje spoustu květů a ovoce
odpovědět
Lenka  |  29. 4. 2015 20:48:13
Zaujal mě parfém Voyance a věta....Když nosím tento parfém, cítím se sexy a zároveň chytrý...tak bych jej taky moc ráda vyzkoušela. Děkuji.
odpovědět
Lucie  |  29. 4. 2015 20:46:10
Ja bych volila parfem Voyance ,mam rada vune ktere muzu nosit cely rok plne vzduchu svezesti vune kvetu jara lechkosti a vanku. Smyslne a necim jedinecne .
odpovědět
Lucie  |  29. 4. 2015 20:46:10
Ja bych volila parfem Voyance ,mam rada vune ktere muzu nosit cely rok plne vzduchu svezesti vune kvetu jara lechkosti a vanku. Smyslne a necim jedinecne .
odpovědět
Lucie  |  29. 4. 2015 20:46:10
Ja bych volila parfem Voyance ,mam rada vune ktere muzu nosit cely rok plne vzduchu svezesti vune kvetu jara lechkosti a vanku. Smyslne a necim jedinecne .
odpovědět
Andrea  |  29. 4. 2015 20:27:35
Keďže máme za dverami o chvíľu leto tak by ma zaujímal farum INDIGO. A hlavne vôňa ambry. Milujem túto kombináciu a to napätie vo vzduchu.
odpovědět
Diana  |  29. 4. 2015 20:00:48
Berlin im Winter. Páči sa mi ako ho jeho stvoriteľ ospevuje a pripomína mi to rebelanstvo a nezáväznosť, ktorá v dnešnej dobe je braná ako niečo zlé. A práve preto ma oslovil tento parfém.
odpovědět
Edita  |  29. 4. 2015 13:25:35
Za mě je to rozhodně Melkmeisje. Hledám vůni na přelolom jara a léta, navíc červen je můj měsíc, slavím v něm narozeniny. Miluji vůně s pudrovým podtónem a když je tato vůně navíc smyslná, pak je to přesně ONA :-)
odpovědět
Jana  |  29. 4. 2015 11:54:09
Nejvíce mě zaujal parfém Melkmeisje, protože na nadcházející léto bude určitě ideální.
odpovědět
aangie  |  29. 4. 2015 8:51:53
Jak voní čerstvý vzduch? Ta věta mě zaujala. A nikdy neodmítnu cítit se sexy a zároveň chytrá, moje volba je Voyance. :-)
odpovědět
aangie  |  29. 4. 2015 8:51:51
Jak voní čerstvý vzduch? Ta věta mě zaujala. A nikdy neodmítnu cítit se sexy a zároveň chytrá, moje volba je Voyance. :-)
odpovědět
Ingrid  |  13. 5. 2015 22:58:41
Indigo, vůně ambry miluji. :)
odpovědět
Radovan  |  28. 4. 2015 22:09:17
Mě nejvíc zaujal parfém Voyance - gajakové dřevo a santál s tuberózou? To musím zkusit!
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

HUGO MAN: Jděte svou vlastní cestou

Značka Hugo se vrací ke kořenům a skrz jednu ze svých klasických pánských vůní vstupuje do nové éry. Hned na začátku roku přichází s designem své ...

Celý příspěvek

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek