128 SOUTĚŽ: Vyhrajte krabici plnou nostalgie!

Radek  |  17. 8. 2016  |  Přidat komentář

krém na ruce

Krém na ruce, který je na trhu už více než 50 let. Krém, na který naše babičky a maminky nedaly, a mnohé stále ještě nedají, dopustit. Krém, jehož se od spuštění výroby prodalo už více než půl miliardy tub. Ano, stará dobrá Indulona. Chcete vědět čím je vlastně tak výjimečná a proč se stále těší takové popularitě? Tak čtěte dál a vyhrajte rovnou celou krabici výrobků značky Indulona.

Historie „zázračného krému“

Unikátní receptura Indulony byla předními českými a slovenskými dermatology vytvořena již v roce 1948 a již v padesátých letech byla označována za „zázračný krém“. Originální modrá Indulona, jak ji znali naši rodiče a prarodiče a tak, jak ji známe dnes, vznikla v roce 1958 a v roce 1964 se ve slovenském Hlohovci spustila její sériová výroba, která je tam dodnes.

V čem je Indulona vlastně tak výjimečná?

Všechny výrobky Indulony jsou založeny na kombinaci přírodní vazelíny, kterou naši vědci v roce 1948 vyvinuli, a originální, speciální farmaceutické vody. Indulona je totiž jeden z mála kosmetických výrobků, který je vyráběn za podmínek srovnatelných s výrobou léků. A není se čemu divit. Výrobce Indulony je totiž hlavně výrobcem léčiv. Navíc modrá Indulona neobsahuje naprosto žádné konzervační látky a je proto vhodná i pro tu úplně nejcitlivější pokožku včetně dětské. Taky jste překvapení?

Značka Indulona v dnešní době nenabízí jenom modrou Indulonu Original, ale její výrobky se snaží přizpůsobit různým specifikům pokožky každého z nás a my si teď její novinky krátce představíme.  Od letošního roku si totiž od Indulony můžete pořídit nejen krémy na ruce, ale i různá tělová mléka a krémy.

Indulona Original

Je to ta stará dobrá Indulona, která je stále vyráběna podle tradiční receptury. Má regenerační a ochranné účinky a je proto vhodná především na vysušenou a popraskanou pokožku, kterou dokáže okamžitě regenerovat a hydratovat. Tělové mléko z této řady je určeno pro intenzivní výživu všech druhů pokožky. Obsahuje účinné látky a jojobový olej. Působí hojivě, uzamykají v pokožce vlhkost a pokožku uklidňují. Speciální tělový krém je velmi hutný a to díky vysokému podílu přírodní vazelíny. Je tak určen pro velmi suchou a citlivou pokožku. Dodává pokožce pevnost, elasticitu a chrání ji před vnějšími vlivy prostředí. Zatímco tělové mléko je vhodné na pokožku celého těla, která je po něm krásně hebká a pružná, tělový krém doporučuji spíš na sušší místa – jako jsou třeba lokty nebo chodidla. Kromě skvělých účinků jsme si jist tím, že se vám bude líbit i už tradiční „indulonová vůně“, která mně osobně evokuje dětství.

obr krem original

Indulona měsíčková

Již podle názvu je jasné, že tato Indulona obsahuje výtažek z měsíčku lékařského. Ten je známý svými protizánětlivými účinky. Pokožku zklidňuje a regeneruje, a proto jsou krém na ruce i tělové mléko z této řady určeny pro hloubkovou regeneraci. Pokud trpíte na začervenání pokožky, tak výrobky z této řady pro vás budou jasnou volbou.

obr krem mesickovy

Indulona meruňková

Meruňkový olej obsahuje vitamíny A, B a vitamíny skupiny B, které působí proti stárnutí a udržují mladistvý vzhled pokožky. Navíc pleť zjemňují a dodávají jí pevnost. Tělové mléko je tak určeno pro zjemňující péči, skvěle se roztírá, nezanechává mastný film a vaše pokožka bude navíc krásně vonět po meruňkách.

 

Indulona olivová

Tento typ Indulony je určen především pro hloubkovou hydrataci suché a namáhané pokožky. Je to především díky blahodárným účinkům olivového oleje. Ten je známý jako výborný antioxidant a zdroj vitaminů A a E, který pokožku chrání před vysoušením, poskytuje dlouhodobou hydrataci, elasticitu a hebkost. V této řadě naleznete kromě krému na ruce také tělové mléko a hutný tělový krém. Olivovou Indulonu můžete použít i jako skvělou masku na ruce a výživu pro vaše nehty. Stačí večer nanést silnější vrstvu, na ruce navléct bavlněné rukavice a nechat působit přibližně 30 minut. Výsledkem budete překvapeni!

obr krem olivova

Indulona ochranná

Ptáte se, kam že se nám poděla červená Indulona? Nebojte se, stále se vyrábí. Dříve se jí říkalo desinfekční, dnes ji najdete pod názvem ochranná. Je to hlavně hydratační a regenerační krém s antibakteriálními účinky a proto se používá hlavně na ochranu rukou před mikrobiální kontaminací a při drobných poraněních. 

obr krem ochranna

Indulona ochranná na nohy

Novinkou je krém na nohy z této řady. Je vhodný hlavně pro ty, kteří mají velmi suchá chodidla se sklonem ke zrohovatění. Navíc zaceluje praskliny a celkově pokožku chodidel změkčuje.

obr krem nohy

Na závěr ještě nutno dodat, že kromě toho, že všechny výrobky jsou vyráběny ve farmaceutických podmínkách, neobsahují parabeny a jsou dermatologicky testovány.

Tak co říkáte na novinky od kosmetické stálice značky Indulona? Máte možnost je všechny na vlastní kůži vyzkoušet, protože tentokrát hrajeme o celou krabici výrobků této značky! 

Co musíte udělat proto, abyste je získali?

Indulona je legenda, kterou zná snad každý. Bude nám proto stačit, když nám do komentáře napíšete, kdy jste se s Indulonou poprvé setkali vy. 

Nezapomeňte nám do komentáře připsat i svůj email, který nebude veřejně zobrazen, abychom vám mohli v případě výhry napsat.

Soutěž probíhá od 17. 8. do 27. 8. 2016.

Krabici plnou úžasné kosmetiky značky Indulona vyhrává Nika , která uveřejnila svůj komentář  22. 8. 2016 ve 19:28:51

Gratulujeme!

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 128 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Mária  |  29. 11. 2016 11:21:56
Indulona bola aj stále bude patrit medzi top krémy ktoré naozaj prospievajú suchej pokožke.Večer si rúčky natrieme a ráno sú opäť pripravené na celodennú prácu a momentálne aj na zimu.
odpovědět
Michaela  |  28. 8. 2016 20:45:43
Setkala jsem se s Indulonou už v dětství u babičky, mazala jsem si ji na suchou kůži, výborně promastí a voní, používám dodnes.
odpovědět
Janča  |  28. 8. 2016 20:01:26
Indulonu mám moc ráda, vůbec jsem netušila, že existuje i verze na nohy. Kdy jsem se s ní setkala úplně poprvé nevím, asi někdy v dětství, když se s ní mazala mamka.
odpovědět
Jakub  |  28. 8. 2016 19:45:13
S krémem Indulona jsem se setkal až v posledních letech, protože jí dostáváme v práci každý měsíc na mazání rukou.
odpovědět
Božena  |  27. 8. 2016 19:28:26
Moje prababička měla Indulonu v plechové tubičce v zásuvce a používala jí na ruce vždy po práci na zahradě, na tu vůni nikdy nezapomenu, je to pro mě vůně mojí prababičky, která už tu není a dětství.
odpovědět
Jana  |  27. 8. 2016 7:42:35
Asi jako většina lidí mého věku jsem se s modrou Indulonou v kovové tubě setkala poprvé u babičky.
odpovědět
Lucie  |  26. 8. 2016 9:59:02
S Indulonou jsem se poprvé setkala už ve svém dětství a provází mě až do teď. Vždy když jsem nevěděla, jaký krém použít, sáhla jsem po této pravé legendě, která pomůže téměř na všechno. Velice mě potěšilo, když se Indulona objevila v novém stylovém kabátku, který ji dodává velmi moderní vzhled, který jde s dobou.
odpovědět
Kateřina  |  25. 8. 2016 23:02:38
Nejvíc si vzpomenu jak nám mamča v zimě mazala indulonou tváře a taky jsme vždycky dostali kousek na hadřík a museli jsme si umýt a namazat boty.
odpovědět
Vašek  |  25. 8. 2016 19:47:40
S indulonou jsem se setkal již jako malý kluk, kdy táta po práci indulonou ošetřil nejen ruce, ale i kožené pracovní boty, to byla modrá v kovovém obalu. Dnes nejraději používám Indulonu ochrannou, krásně se vstřebá a má antibakteriální účinek.
odpovědět
Nikola  |  25. 8. 2016 9:07:07
Setkala jsem se s Indulonou už v mládí, kdy mě maminka v zimě mazala suchou a popraskanou kůži. Hezky promastila a voněla. :-)
odpovědět
Hanka  |  24. 8. 2016 23:29:31
Poprvé jsem se s Indulonou setkala jako malé dítě. Viděla jsem, že se maminka maže a chtěla jsem také. Stačila chvíle nepozornosti a už jsem byla opatlaná. Dodnes je někde v šuplíku fotografie, na které jsem zvěčněná s bílým obličejem, tričkem a rukama... Prostě Indulona byla všude.
odpovědět
Alena  |  24. 8. 2016 22:16:39
Vůni modré Indulony znám již z raného dětství, mamka dodnes nepoužívá nic jiného. Ta vůně nejde vymazat z mysli, ještě teď ji vidím v původním tubovém obalu v mamčiným košíku.
odpovědět
Marie  |  24. 8. 2016 18:16:38
Poprvé jsem se s Indulonou setkala zamlada, rok si přesně nepamatuju, ale už to bude cirka padesát let. Indulonu zbožňuje celá moje rodina, je to prostě klasika, která se nikdy neomrzí.
odpovědět
Bolek  |  24. 8. 2016 18:13:40
Pokud si dobře pamatuju prvně jsem se s Indulonou setkal ještě jako mladík před čtyřiceti lety, seznámila mě s ní tenkrát moje přítelkyně, později manželka:) Od tý doby se všelicos změnilo, mé manželství prošlo všelijakými cestami, stejně jako Indulona a i když je docela dost na výběr, já zůstávám věrný modrému originálu.
odpovědět
Klára  |  24. 8. 2016 18:09:05
Indulonu znám již od dětství, jelikož od tohoto věku trpím na atopický ekzém na rukou. A byla to právě Indulona, kterou jsem používala jako jednu z prvních při své léčbě. Občas jsem však musela přejít na jiné masti i s kortikoidy a to v dobách, kdy se mi ekzém zhoršil a bylo potřeba zasáhnout rychle. Avšak kortikoidy v mastích vyléčily mé ruce pouze na určitou dobu, a aby se mi ekzém nevrátil zase do té strašné fáze před kortikoidy, promazávala jsem si ruce Indulonou, která mi vždy pomohla udržet ruce nějakou tu dobu bez prasklin a suché kůže. Používám ji i v současnosti a jako vždy si nemůžu stěžovat. :)
odpovědět
Tereza  |  24. 8. 2016 15:43:44
Jako malá jsem nad INDULONOU vofrňovala nos a nyní v dospělosti si ji kupuji za těžký prachy! :o)
odpovědět
LenkaS  |  24. 8. 2016 14:23:21
Vždy když jsem spala u babičky, tak mě po koupání natřela od hlavy až po paty indulonou, abych nebyla ,,suchá´´.
odpovědět
Libuše  |  23. 8. 2016 22:08:21
S modrou indulonou jsem se setkala poprvé cca před 50 lety, patřila k vybavení domácnosti pro všestranné využití. Indulonu používám příležitostně stále, nyní je však různý výběr , nejraději mám měsíčkovou.
odpovědět
Veronika  |  23. 8. 2016 21:47:56
Jéééééé, to přesně nepovím. Byla jsem dítě a bylo to tuším ještě za komunistů. Nějak nevím věk, protože indulona byla klasickou součástí snad každé domácnosti, i té naší.Takže to bylo úplně normální (ne jako dnes, když se po něčem prahní , protože se to vidí v reklamách a na netu a tak přesně člověk ví, kdy tu touženou věc měl konečně doma :-D).
odpovědět
Zdeněk  |  23. 8. 2016 18:05:21
Prvně mě s Indulonou seznámila moje manželka, byli jsme mladí, dobrých padesát let to bude a od té doby se skoro nic nezměnilo, jen ty obaly pořád přebalují, aby se v tom člověk vyznal:)
odpovědět
Monika  |  23. 8. 2016 14:21:20
Ani si nepamatuji, kdy vlastně to bylo poprvé, ale už je to hodně, hodně dávno. Doma byla INDULONA vždycky, tak že mám pocit, že od narození. Já nedám dopustit na modrou klasiku. A možná, by mě pan kožní doktor za to nepochválil, ale já modrou používám nejvíc na opalování a po opalování. Po krémech s faktorem nejen, že se na mně slunce vůbec nechytá, ale hlavně mám po něm alergii na slunce již druhý den. S indulonou vydržím téměř celou dovolenou. Ale největší objev jsem udělala nedávno. Moje 70ti letá teta, má v obličeji daleko méně vrásek než já ve svých padesáti, to je pěkně nespravedlivé. A když jsem se jí ptala, jak je to možné a co používá za kosmetiku, tak odpověděla, že celý život si maže obličej modrou indulonu. Od té doby se mažu také, tak doufám, že snad mi to ještě pomůže, když s tím začínám o 30 let déle než moje teta . :-)
odpovědět
Jarmila  |  23. 8. 2016 13:11:52
Setkala jsem se s ní ve svém prvním zaměstnání a dnes jsem v důchodu a používám ji stále. Tehdy byla jen modrá a používali jsme ji na jakékoliv kožní problémy i jako kosmetiku. Neznám nic jiného tak univerzálního.
odpovědět
Zuzana  |  23. 8. 2016 12:50:47
Dobrý den, nemohu si přesně vzpomenout, kdy jsem se s Indulonou setkala. tato značka je tady od nepaměti a jen tak nevymizí. Setkala jsem se s ní u babičky a dědy.
odpovědět
Hana  |  23. 8. 2016 9:17:53
Setkala jsem se s ní už jako dítě, kdy přesně, to si nevzpomenu. Ale je možné, že jsem ji poznala už jako batole a to je hezká řádka roků. Tehdy to byla ještě klasická modrá indulona v kovové tubě.
odpovědět
Iveta  |  23. 8. 2016 7:54:42
Poprvé v dětství, kdy jsem jako dítě trpěla atopickým ekzémem a lékaři si nevěděli rady. Krémy a masti na předpis nezabíraly, až mě maminka začala celou každý večer mazat modrou indulonou a hle, za čas bylo po problému, a to jsem byla vždycky celá rozpraskaná. Naše imunoložka se pak divila, že to zabralo a doporučovala ostatním maminkám stejnou metodu :) Díky za to, mami, díky za to modrá indulono. PS: Jenom to velké balení v té "kovové" tubě mi přišlo lepší :)
odpovědět
Hana  |  23. 8. 2016 6:14:30
S Indulonou jsem se seznámila v učení v roce 1967.Tehdy jsme ji fasovali na ruce.
odpovědět
Mary  |  22. 8. 2016 19:42:08
Ty brďo, to už bude let, počítám tak padesát zpátky, to to letí. Pamatuji si, že ji používali moji rodiče, oba tvrdě pracovali na poli, kde pomáhali svým rodičům a ty se s ní mazali taky a když přišel můj čas a zapřáhli i mne, tak za ní mé ruce opravdu děkovaly, u nás doma se Indulona rozhodně neztratila.
odpovědět
Nika  |  22. 8. 2016 19:28:51
S indulonou jsem se setkala ještě jako miminko před třiceti lety, maminka mě s ní mazala a potom prý ke mně pořád přičichávala jak krásně jsem voněla:) Každopádně naše celá rodina zůstala induloně věrná, má prostě u nás čestné místo.
odpovědět
Nikča  |  22. 8. 2016 18:07:29
S Indulonou jsem se poprvé setkala v dětství na svých pobytech na chatě s tatínkem. Její nezaměnitelní vůně me doprovází do dnes... Jedna z mála věcí, která zůstala stejná :)
odpovědět
Marie  |  22. 8. 2016 7:33:09
Indulonu jsem poprvé zaregistrovala kolem roku 1970 - kdy otec začal na šachtě fasovat mýdlo a Indulonu. Samozřejmě, že se s ní mazala celá rodina a zůstala s námi dosud, jen jsme modrou zaměnili za zelenou.
odpovědět
Lucie  |  22. 8. 2016 1:41:21
Nebudu ,,lhát",protože si to opravdu nepamatuji,proto soudím,že už jako batole:)Každopádně jí používám dodnes..
odpovědět
Vítězslav  |  21. 8. 2016 23:12:24
S Indulonou jsem se poprvé setkal..vlastně si to už asi ani neumím vybavit. Byla to věc, kterou mně vždy mazala babička. To měla Indulona ještě starý modrý design. Do dnes mi ta vůňě babičku připomene, je to takový kousek nostalgie, vzpomínka na dětství. Cokoliv bylo v nepořádku, použila se na to Indulona, takový univerzální pomocník na všechno. :-)
odpovědět
Jana  |  21. 8. 2016 21:37:35
Poprvé jsem se s Indulonou setkala na dovolené u moře v 5 letech. Pamatuji si, jak jsme se všichni mazali krémy s ochrannymi faktory a muj strýc se mazal právě Indulonou. Kupodivu, on se vůbec nespálil a byl nejhezčí opálený. No na opalovani ji samozřejmě nepoužívám, no na ruce ji mám stále po ruce...
odpovědět
Šárka  |  21. 8. 2016 20:47:48
Indulona je klasika, takže rodiče ji používali, tudíž jsem ji používala před těmi více než dvaceti lety, kdy jsem s nimi ještě bydlela, taky. Měla jsem raději červenou, která lépe vsakovala. Indulonu mám ráda dodnes :)
odpovědět
Vierka  |  21. 8. 2016 16:25:56
s Indulonou som sa stretla už ako ročné dieťa cca pred 57 rokmi, teraz som už babka a na Indulonu nedám dopustiť. Je mojou jednotkou a musím sa pochváliť, že vďaka Indulone, volali sme ju modrá, mi tehotenské bruško nepopraskalo a ostalo pekné. Natierala som sa ostošesť. A to mi manžel poradil veľmi dobre : Máme Indulonu, natieraj sa ráno, cez den aj vecer." Ešte musím spomenúť Indulonu "červenú", ktorú som mala vždy so sebou. Indulona u nas nechýba ani dnes, páčia sa mi aj nové obaly, je farebnejšia. Som veľmi rada ďalším výrobkom - telové mlieka,krém na nohy, ktoré sú super na moju suchú pokožku. :-)
odpovědět
Marta  |  20. 8. 2016 15:38:30
Poprvé jsem se s indulonou setkala cca. v deseti letech, kdy si ji mamka koupila na ruce. Většinou si kupovala žlutou s měsíčkem. Vím, že mi tehdy moc nevoněla, ale chtěla jsem ji mít. První Indulonu jsem dostala cca. ve 14 letech, měla být pro bráchu, ale nakonec zůstala mě. Měla jsem klasickou modrou, ještě ve starém designu. Zamilovala jsem si její nádhernou vůni. Byla pro mě symbolem mládí a pohody. Nyní mám Indulonu růžovou,stále ještě ve starém designu. Nepoužívám ji moc často, šetřím si ji. Když jsem si k ní přičichla poprvé, připomněla mi nevím proč parfém od chanelu. I tak se mi ale vůně zalíbila. Je skvělá, má lehké složení a nádhernou vůni. Mé ruce jsou jako z bavlnky. A to i když si, tak jak to mám ve zvyku, dám na ruce větší množství a poté ruce umyji a usuším. Mám je potom sametově heboučké. Jako například teď. Chtěla bych vyzkoušet i další produkty-krém na nohy, tělový krém nebo tělové mléko. Chtěla bych mít všechny tyto výrobky. Doufám, že naše Indulona tu s námi bude i nadále a bude jednou i mé děti provázet celým životem:) Měli by vědět, že vůně v nás vyvolávají vzpomínky, třeba i ty dávno zapomenuté.
odpovědět
František  |  20. 8. 2016 14:50:54
Je mi padesát let a Indulona mě provází od počátku. Indulona je pro mě vzpomínkou na dětství. Je vzpomínkou na kouzelnou maminčinu vůni, která používala Indulonu každý den a cítil jsem ji, když mi dávala pusu na dobrou noc. Je spojena i s tajemným kouzlem, které v sobě má - večer jsem natřel poničené a rozpraskané dlaně a ráno se probouzel s rukama princovsky jemnými. Indulona je prostě naše.
odpovědět
Igor  |  20. 8. 2016 14:34:01
Poprve som sa s Indulonou stretol velmi davno v detstve , pouzivala ju moja mama.
odpovědět
Iva  |  20. 8. 2016 12:23:19
S Indulonou jsem se setkala jako dítě, s tou modrou, mastnou.Nikdy nám doma nechyběla a krásně mi voněla. :-)
odpovědět
Šárka  |  19. 8. 2016 21:33:28
Jako dítě jsem věnovala pozornost jiným věcem, než-li Induloně, ale neuniklo mi leštění bot s ní a mastné ruce babičky, která voněla stále Indulonou. Musím podotknout, že současný přebal se k ní vůbec nehodí.
odpovědět
Ivča  |  19. 8. 2016 15:14:16
S indulonou sa stretávam snáď od nepamäti :-) pamätám si ju už od mala, ako ma s ňou krémovala moja mamina :-) využívame ju doma dodnes, nesmie chýbať :-)
odpovědět
Leona  |  19. 8. 2016 14:02:26
Dodnes si pamatuji tu vůni, když nás s modrou indulonou maminka už jako děti mazala. Používám ji dodnes a též ji používají mé dětičky. :-)
odpovědět
Monča  |  19. 8. 2016 13:08:18
Je mi 40 let, tudíž s indulonou jsem se poprvé setkala už v dětství, protože v té době nebyl takový výběr krémů, takže jsme ji používali celá rodina. Je pravda, že jako krém na ruce ji používám stále....
odpovědět
Daniela  |  19. 8. 2016 11:55:19
Je mi 49 let a s indulonou se setkávám celý svůj život. Už v roce 1970 u své prababičky, která pracovala na poli, pamatuji modrou kovovou tubu u mycího dřezu v chalupě. A pak v průběhu celého života-babičky, maminka, tchyně a teď i já se svoji dospělou dcerou, všechny používaly a používají indulonou. Já nejraději používám měsíčkovou. Všem novým výrobkům této kvalitní značky přeji hodně úspěchů!
odpovědět
ema  |  19. 8. 2016 9:17:28
s idulonou jsem se seznamila tak před 20lety u babičky...jelikož od mala mam ekzém tak me tim babička mazala od hlavy až k patě :-) a jsem ji verna i na dale,nosim ji stale u sebe a miluji tu jeji vuni <3 i syn si ji oblibii :-p
odpovědět
Barbora  |  18. 8. 2016 19:49:32
Moje maminka si s Indulonou vždycky mazala ruce, takže jsem se s ní setkala už jako dítě, někdy před třiceti lety.
odpovědět
Andrea  |  18. 8. 2016 19:43:34
Indulonu používala moje babička. Vždy kupovala červenou a modrou. Pamatuji se, jak mě po koupání vždycky namazala modrou indulonou, která byla hutná, ale zároveň lehce vstřebatelná, a jak jsem druhý den krásně voněla nejen já, ale i moje pyžamko. Červenou indulonu používala babička na ruce a tuto vůni budu mít již vždycky spjatu s čistotou.
odpovědět
Ivana  |  18. 8. 2016 18:16:30
Klasickou Indulonu si pamatuji již od dětství. Maminka nás s ní mazala . Indulona ovšem není minulost , ale neustále ji máme doma. Moje děti mají suchou pokožku jako já a taky jim občas vykoukne exzém a není potřeba na ně plácat kortokoidy a super zabírá klasická modrá Indulona - je super.
odpovědět
Jana  |  18. 8. 2016 17:23:01
Indulonu znám celý život, již si ani nepamatuji kolik mi bylo let. V pozdějším věku mi měsíčkovou Indulonu doporučovala kožní ukážka pro děti. V zaměstnání jsme ji i fasovali každý měsíc. Indulona je perfektní krém, který spousta lidí používá s úspěchem i na obličej (Petra Černocká))
odpovědět
Martina  |  18. 8. 2016 17:20:52
Indulonu si pamatuji jako jediný krém, který byl doma vždy po ruce a používal se skoro na všechno. Dokonce naše babička s ní mazala dědovi zimní boty, aby je neměl promáčené. Beru ji vlastně jako samozřejmost a vlastně ji používáme všichni napříč generacemi. Modrou jsem dokonce používala i dcerce pod pleny, protože se po všem osypávala a modrá indulona byla jediný prostředek, který ji pomohl. Vyzkoušela jsem sice některé novinky, ale nevím. vždy se vraím ke klasické modré.
odpovědět
Markéta  |  18. 8. 2016 16:12:14
Poprvé jsem se s indulonou setkala u mých rodičů (tata ji nejspíš fasoval v práci) a vím, že nám Doma v koupelně nikdy nechyběla, zejména modrá krásně voní. Celá naše rodina je z ní do tet naprosto nadšená. I můj manžel .
odpovědět
Libuše  |  18. 8. 2016 13:53:15
Indulonu znám už dlouho, napřed v modré kulaté krabičce, ty jsme fasovali na ruce, pak začaly být různé druhy, mi nejvíc vyhovuje měsíčková, kterou si kupuji a která mi pomáhá
odpovědět
Jitka  |  18. 8. 2016 12:53:36
INDULONU - znám asi jako každý od dětství - modrá byla klasika, kterou měl snad každý doma - pamatuji si velkou kovovou tubu - nejvíc mi voněla žlutá, až teď jsem se dočetla, že to byla měsíčková)). Přesně si pamatuji tu vůni a je to zvláštní - vybavím si maminku, jak si maže v koupelně ruce))
odpovědět
Petra  |  18. 8. 2016 12:42:50
Indulonu znám z dětství od rodičů, táta jí používal na suché a popraskané ruce, hlavně v zimě. Sama jsem ji do vlastní rodiny ale začala kupovat až někdy ve třiceti letech, po té, co jsme vyzkoušeli mnoho jiných značek krémů a nebyli jsme spokojeni. Od té doby už jinou značku než Indulonu na ruce vůbec nekupujeme.
odpovědět
Josef  |  18. 8. 2016 11:17:47
Když jsem nastoupil do učení v roce 1958, hned první den v dílnách, kde jsme se řádně umazali, jsme každý kromě základního nářadí, vyfasovali i plechovku Indulony. Dodnes se pamatuji, jak téměř neodstranitelnou špínu Indulona krásně pomohla jako zázrakem odstranit.
odpovědět
Jeannette  |  18. 8. 2016 10:44:33
S ingulonou jsem se setkala ještě jako dítě. Asi před dvaceti lety. Byla modrá v takové te tubě, co nebyla z klasického plastu jak dneska, ale jak docházela, tak se to rolovalo. A při jaké příležitosti? Už byla starší a leštili jsme s ní boty. Jde vidět, že má všestranné použití. Dneska je indulona dražší záležitost, takže bych ji na boty nepoužila. Manželovi jako jedinná pomáhá v zimě s vysušenýma rukama.
odpovědět
Tereza  |  18. 8. 2016 10:42:20
Jako malá, to bylo v 90. letech, jsem trpěla na ekzémy, takže jsem celé dětství chodila promaštěná Indulonou, což jsem samozřejmě nesnášela :-D To byla Indulona ještě v hliníkové tubě. Dokonce si pamatuju, že starší balení se u nás používalo k ošetření venkovního dřevěného nábytku. V dospělosti jsem se k modré Induloně vrátila především z nostalgie, pro tu její typickou vůni. Už několik let je u mě v dennodenní permanenci a nedám na ní dopustit. :-)
odpovědět
Romana  |  18. 8. 2016 10:17:57
Tyy jo, těžká otázka docela, asi když jsem byla malá a co si můžu pamatovat tak když mi bylo asi 5-6 let, takže v roce 2000, když ji používaly babičky na ruce
odpovědět
Zdeněk  |  18. 8. 2016 10:14:11
S Indulonou jsem se poprvé setkal na začátku 70. let,když ji doma používali rodiče.
odpovědět
Miroslava  |  18. 8. 2016 9:23:17
ja som sa s Indulonou stretla uz ako mala u nas doma, modra indulona u nas nikdy nemohla chybat a je to fakt najuniverzalnejsi krem, ktory u nas pouzivali vsetci : mama, otec i deti a to som z velkej rodiny s 12 detmi takze sme jej minali na kila, a dokonca niektori moji surodenci pracujuci na zeleznici ich dostavali od firmy na regeneraciu pokozky:-)
odpovědět
Michaela  |  18. 8. 2016 9:19:27
Indulona byla součástí naší domácnosti už když jsem byla malá. Pamatuji si ještě tatínka, který na ni nedal dopustit a používal ji po dlouhém čase stráveném kutilstvím. Zůstala pro mne synonymem dlouholeté kvality, na kterou se stále spoléhám.
odpovědět
Michaela  |  18. 8. 2016 8:33:40
Poprvé jsem se setkala s indulonou v dětství, používala ji babička na popraskané ruce a poničené ruce ze zahrádky, ale měli jsme ji i doma. Vždy mi krásně voněla. Vzhledem ke svým kožním problémům ji používám dodnes, jak doma, na cestách, tak i v zaměstnání.
odpovědět
Magda  |  18. 8. 2016 7:37:54
Zdravím, já se s Indulonou znám už takových 45 let, možná i víc. Pamatuji si, že maminka si ji kupovala na rozpraskané ruce a vždycky mi pak krásně vonělo její pohlazení. Bývala to modrá Indulona, velká tuba ( asi hliníková nebo nějaký měkký kov) s bílým uzávěrem. Vždycky jsme jich měli doma několik, ale spotřebovala se do posledního zbytku. Když už se zdálo, že je tuba úplně prázdná, děda ji ještě sešlápnutí a posledním vymačkaným červíkem krému si promazával boty... A ty placaté prázdné tuby se dávaly do sběru s ostatními kovovými obaly (třeba od zubních past atp.). Jejda, to už je fakt tak dávno. Díky, že jste mi to připomněli!
odpovědět
Daniela  |  18. 8. 2016 7:27:28
Nevím, kdy jsem potkala Indulonu poprvé, ale vím, že modrá Indulona je u mě spojena s babičkou. Ta ji měla vždycky a má ji doteď a používá ji snad na všechno. Zkoušeli jsme jí dávat dražší krémy, ale pořád se vrací k Induloně, takže nejlepší dárkový balíček vypadá takto Indulona, nejmenovaný lak na vlasy a nejmenovaná káva:-). Všechno ostatní končí nepoužité ve skříni..
odpovědět
Ali  |  18. 8. 2016 7:19:07
Indulonu používam od malého detstva kvôli atopickému ekzému a je to už skoro 30 rokov. Vždy mám doma zásobu min. 5 kusov, jedna ma vždy sprevádza v kabelke, v práci ďalšia. Kedysi ju ocino "fasoval" na bani, kde pracuje. A nosil mi len modrú klasiku, na ktorej "fičím" a budem do konca života :)
odpovědět
veronika  |  18. 8. 2016 4:48:15
s indulonou jsem se setkala jako malá,měly sme červenou a modrou tubu a byla pěkně mastná,tatka si s ni natíral pořád ruce a mě krásně voněla,ráda sem k ní čuchala.
odpovědět
Pajus  |  18. 8. 2016 0:40:18
První setkání s indulonou si nepamatuji a to proto, že jsem s ni byla v kontaktu už od útlého dětství a to diky mojí mamince, která ji používala jako pečující krém pro celou rodinu a to nejen na pokožku rukou, ale celého těla. Díky indulone si tak nemuzeme na stezovat na suchou pokožku. 😉
odpovědět
Helena  |  17. 8. 2016 22:38:23
Ja se s Indulonou setkala poprve jako male miminko. Nepamtuju si to, ale maminka mi u mych deti ubolavych zadecky od plinek rikava: "tobe jsem to namazala indulonou a hned bylo po bolistce." :-) tatka zase na dovolene: "Namazu se indulonou a hned budu do hneda. "Ja mam indulonu strasne rada modrou, krasne promasti ruce. Neprekonana zadnym kremem je proste Indulona.
odpovědět
Marcela  |  17. 8. 2016 21:34:37
Je to vůně dětství. Rozpraskaných rukou mojí babičky, která si s ní večer před spaním namazala ruce a zbytkem přetřela tváře. To ještě babičky vypadaly jako pohádkové bytosti - mnoho spodniček, šaty dlouhé až ke kotníkům, přes ně zástěra, na hlavě drdůlek a přes něj šátek, barevný a drahý podle důležitosti dne. Žila jsem u ní od páté třídy až do 16 let, kdy odešla a s ní i celé mé dětství. Tak mě napadá, že i já už jsem babička, vnoučkovi jsou dva. Nosím džíny, trika, jezdím na motorce, nejsem pohádková babička. Jestli se mnou bude mít Tadeášek spojenu alespoň nějakou vůni?!
odpovědět
maťa  |  17. 8. 2016 21:33:04
Ach, indulona. I ona bola súčasťou celej našej rodiny kedysi. Všetci sme mastili jedna radosť. Prišla som do veku a ako "odborníčka" na krémiky som začala používať značku za značkou. Tie zahraničné sú predsa...no zahraničné. Mamine slová o tom, že sa pozri na tvár ako vyzeráš, som ignorovala. Až prišiel moment kedy mi i koźná povedala svoje. Neveriacky som sa vrátila do rodiny ku stálym užívateľom indulony. ;-) A musím skonštatovať, že urobila som dobre. Veď je bez parabénov!!! A toľke roky trápenia sú fuč. Nemusím sa obávať ani mlieka používať ani krémiky. Ach tá indulona. Sme opäť spolu :-)
odpovědět
Karolína  |  17. 8. 2016 21:25:29
Indulonu jsem poprvé objevila doma a to, když mi bylo asi 13 let. Šmejdila jsem po koupelně a hledala, co by jsem mohla mamce zabavit a využít (hlavně kosmetiku, kterou už nepoužívala). Narazila jsem pod umyvadlem na kýbl, který byl plný těch modrých Indulon. Tenkrát jsem to viděla poprvé a hned jsem jednu zabavila pro svoje potřeby. Pak jsem se dozvěděla, že ji mamčin přítel dostával po kusech v práci (pracoval tvrdě rukama), ale nikdy ji nepoužil. Zásoby nám již před časem došly, protože jsem Indulonu pak začla rozdávat kamarádkám na počkání. Hodilo by se mi je opět obnovit. :-) Bylo by to super a zároveň trochu nostalgické.
odpovědět
Blanka  |  17. 8. 2016 21:09:16
Indulonu si pamatuji jako malá, taková 5-letá, ani do školy jsem ještě nechodila, když můj taťka pracoval jako automechanik a měl ruce tvrdé a popraskané. Neměla jsem ráda, když mě "poškrábal tou drátěnkou"..ale vždy po namazání Indulonou mu vždy krásně zjemnili a my jsme byli unešeni, co je to za zázrak :-) dodnes používám Indulonu na všechno, okamžitě pomůže, krásně voní a hlavně je nejlepší na spáleniny. Často se pálím o troubu nebo žehličku, takže stačí vrstva Indulony, nechat ji vymizet a bolest je pryč a spálenina rychleji zmizí :)
odpovědět
Lucie  |  17. 8. 2016 20:53:09
Spíše si nepamatuji časy bez indulony. Od té doby, co jsem začala vnímat svět, krém indulona byl kolem. Ještě původní balení v hliníkovém obalu a vroubkovaným vrškem si pamatuji a to mi bylo před 7 dny 27 let. Modrou original používám stále.
odpovědět
Eva  |  17. 8. 2016 20:50:24
Poprve,jeto uz je davno,byla jsem jeste mala holcicka a jak tak u deti byva zvykem,byla jsem sama modrina a odrenina. A take jsem obcas mela jizvy po odreninach. A babicka si vsimla,ze ma jizva na koleni je porad velmi cervena a tak mi koleno namazala indulonou a bylo to fajn,jizva brzy uplne zmizela,ale indulona,tu mam rada porad a stale ji pouzivam,treba i na suche lokty. :-)
odpovědět
Jitka  |  17. 8. 2016 20:31:08
Už si přesně nepamatuji kdy a kde jsem ji viděla poprvé, ale mám pocit že je tady od věky věků. Všude kde se podivám ji všeci maji. Je nedilnou současti každé domacnosti v mém okoli :-)
odpovědět
Kristýna  |  17. 8. 2016 20:27:02
Asi babicka. Modra indulona a ta jeji vune si pamatuji z detstvi. Lestili jsme s ni boty, mazali oblicej a ruce.
odpovědět
lenkita  |  17. 8. 2016 20:20:44
S indulonou jsem se setkala poprve v dětství asi pred 30 lety a od te doby je s nami pořád jako univerzalni pomocnik jak v peci o pokozku rukou a pat, tak k promazavani kozenych bot. Nikdy nezklamala a proto ji zustanu nadale verna a vzdy bude mit u nas doma sve misto.
odpovědět
Lukáš  |  17. 8. 2016 20:10:45
S Indulonou jsem se pravděpodobně setkal u babičky, doma jsme mívali jinou značku.
odpovědět
Jitka  |  17. 8. 2016 19:29:56
indulonu jsme měli doma vždy,rodiče ji fasovali v práci a mamka mě tím natírala i jako miminko(tou modrou),takže jsem se s ní poprvé setkala dá se říct od narození:D
odpovědět
Bara  |  17. 8. 2016 19:17:36
Na modrou indulonu, kterou pouzivam od mlada misto nocniho kremu nedam dopustit. Znam ji od mala, kdy uz ji pouzivala maminka na oblicej a diky ni ji pouzivam i ja. A na ruce nejradeji mam mesickovou. Bez indulony ani ranu :-)
odpovědět
Jana  |  17. 8. 2016 19:04:10
Určitě jako dítě, hlavně modrou jsme často používali, ale samozřejmě na ni nedáme dopustit ani nyní.
odpovědět
Lucie  |  17. 8. 2016 18:47:46
S Indulonou jsem se setkala už jako malá.. :-) miluji vůni modré klasické Indulony. :)
odpovědět
Petra  |  17. 8. 2016 18:45:58
S Indulonou som sa prvýkrát stretla ešte ako dieťa, keďže moji rodičia ju používali a otec má Indulonu doteraz najradšej :-)
odpovědět
Blanka  |  17. 8. 2016 18:01:36
Setkala jsem se s indulonou klasickou modrou .Mám sníženou štitnou žlízu a kuži velmi suchou .Tato indulona mi vyhovovala
odpovědět
Soňa  |  17. 8. 2016 17:47:52
S Indulonou som sa stretla už ako malá, je to najlepšia masť na ruky a aj popraskané päty. Niet nad Indulonu, myslím, že si zachováva svoje prvenstvo u mnohých i napriek širokému sortimentu krémov :) Držím Vám palce a prajem veľa spokojných zákazníkov :)
odpovědět
Lida  |  17. 8. 2016 17:47:34
Můj otec pracoval jako traktorista, modrou indulonu fasoval v práci. Její vůně mě provázela celým dětstvím a mládím, byl to jediný krém používaný v naší rodině. Teď mám nejraději měsíčkovou, v práci si často myji a desinfikuji ruce, potřebuji se vzdy pořádně promazat :)
odpovědět
Lucie  |  17. 8. 2016 17:35:21
Prvni setkání bylo na záchodě :-) ve skříňce kde byly zasoby mýdel, šamponu, ktere nosil tata z prace a dokonce jsem tenkrat objevila indukční tenkrat jeste v kovovem obalu :-) jako dite jsem si hodne s holkama hrála na doktory a od te doby vlastne indulonu poprvé zkusila :-) vzdy jsem chodila domu po nasich lékařských hrách mastná jelikoz denne pul krému padla :-) pozdeji jsem mela zakázáno protoze nase spotreba byla vysoka :-) a krem byl kvalitni na to jej vypatlat. Pred rokem jsem uklizela sklep po babicce a byla jsem v soku kolik Indulon jsem objevila a mrzi mě, že jsou nepoužitelné, ale tato znacka mi opravdu hodne utkvěla v paměti :-)
odpovědět
Renata  |  17. 8. 2016 17:25:52
Indulonu si živě pamatuju,když mi bylo asi 5 let a na sluníčku jsem si spálila obličej,pomohla jedině klasická indulona krém,kdy mi maminka namazal celý obličej,druhý den po podráždění sluníčkem nebylo ani památky. Do dneška jsem jiný krém nenašla,který by mi tak vyhovoval ve všem.
odpovědět
Renata  |  17. 8. 2016 17:25:23
Indulonu si živě pamatuju,když mi bylo asi 5 let a na sluníčku jsem si spálila obličej,pomohla jedině klasická indulona krém,kdy mi maminka namazal celý obličej,druhý den po podráždění sluníčkem nebylo ani památky. Do dneška jsem jiný krém nenašla,který by mi tak vyhovoval ve všem.
odpovědět
Martina  |  17. 8. 2016 17:23:53
Já si Indulonu pamatuji jako malé dítě,tatínek jí fasoval v zaměstnání,a měli jsme jich doma v té době v zásobě,měla hliníkový obal,dnes jí kupuji pro celou mojí rodinu,není konkurekce na modrou indulonu,milujeme jí......nostalgie,krerá mě provází až dodnes :)
odpovědět
Zdenka  |  17. 8. 2016 17:09:01
Jako malá holka, když si s ní rodiče natírali ruce a krásné voněla....vidím ji jako dnes...bílá tuba a modrým nápisem....wau...
odpovědět
Markéta  |  17. 8. 2016 17:07:11
Jako malá, snad jediný krém na ruce, co si pamatuju,že se za komunismu prodával.Dědeček pracoval v drogérii a když jsme mu o prádzninách jako malá vehementně prodávala, zrovna Indulona mi přišla jako luxusní výrobek(asi ve srovnání s hnusným balením Jaru a spol..)
odpovědět
Terka  |  17. 8. 2016 17:04:54
Těžko říct, kdy to bylo poprvé, ale jistojistě vím, že jsem byla ještě hodně malá holčička, takže to mohlo být cca před 25 lety :-D. Její vůni a obal si dobře pamatuju pořád :-)
odpovědět
Yveta  |  17. 8. 2016 17:03:38
Moc dobře si pamatuji klasickou modrou Indulonu - již jako předškolní dítě vím, že ji používala má babička a proto vypadala tak dlouho krásně a bez vrásek <3 A dokonce mně tato modrá Indulona moc dobře posloužila u mých dětí, když byly malé a měly citlivou pleť -mohu jen DOPORUČT !
odpovědět
Nicole  |  17. 8. 2016 16:55:59
S indulonou jsem se setkala jako malá,když jsem babičce prohrabávala šuplíky a pamatuju si,že ji používala často a voněla po ní,dokonce i děda se s ní mazal.Dnes už ji babička moc nepoužívá,ale tu vůni si pamatuji i po letech :)
odpovědět
maruška  |  17. 8. 2016 16:47:19
ja jsem se poprve setkala před 8 rokmi když my bylo 6
odpovědět
klár  |  17. 8. 2016 16:46:37
Doma v koupelně ve skříňce pod umyvadlem - s klasickou modrou, která mi dodnes voní nejlépe. No a teď už má svoje místo v práci na umyvadle.
odpovědět
Heřman  |  17. 8. 2016 16:41:36
Už jako malé dítě si pamatuji, že to byl nejlepší univerzální krém na vše - na ruce, na obličej, dokonce i na přeleštění bot :D
odpovědět
Mirka  |  17. 8. 2016 16:41:20
Poprvé jsem se s Indulonou setkala za dob mého dětství ... Klasická modrá Indulona byla perfektní na vysušené ruce po praní ...
odpovědět
Marcela  |  17. 8. 2016 16:39:10
Indulonu si pamätám ako prvý krém, ktorý používala celá rodina a je to už veľmi , veľmi dávno - 60 rokov. Krém sme používali na telo, ruky," konzervovali topánky".... Potom nasledovalo dlhé obdobie v práci / zdravotníctve/, kde už boli rôzne druhy / najradšej som mala modrú/. V súčasnosti ju mám doma a často požívam nielen ja, ale moja vnučka, ktorá trpí alergickou dermatitídou a vždy jej kožu dobre premastí. Nové druhy som ešte nevyskúšala.
odpovědět
Lenka  |  17. 8. 2016 16:37:40
Dodnes si pamatuji tu vuni, kdyz nas s modrou indulonou mama jako deti mazala. Nebo kdyz ji tata pouzival na udrzbu kopacek :D
odpovědět
Irena  |  17. 8. 2016 16:25:39
Indulonu modrou a červenou a žlutou měla již moje babička v hliníkové tubě :-)
odpovědět
Marie  |  17. 8. 2016 16:20:47
Myslím, že jsem se s ní setkala doma už jako malá, když ji koupili rodiče. Její vůně mi připomíná dětství.
odpovědět
mila  |  17. 8. 2016 16:19:57
Ja jsem se setkala s indulonou zlutou a modrou prostrednictvim sveho muze v 70.letech. " fasoval " ji v praci a vune byla moc prijemna. Znala jsem i damy, ktere je pouzivaly misto drahych kremu, ktere byly v tu dobu podpultove zbozi.
odpovědět
Zdeňka  |  17. 8. 2016 16:19:01
S Indulonou jsem se setkala už jako malá ... měli jsme ji doma
odpovědět
Ivana  |  17. 8. 2016 16:15:22
Nevím přesně, kdy jsem se s Indulonou setkala poprvé. Byla jsem malé dítě a doma vždycky nějaká byla. Přesně si dokážu vybavit, její obal jak vypadala.. A zůstala jsem ji věrná doposud. Na měsíčkovou Indulonu nedám dopustit, je výborná na ruce i na obličej..:-)
odpovědět
Zdeňka  |  17. 8. 2016 16:15:20
Poprve jsem se s Indulonou setkala taky u babičky. Vzdycky ji krasne vonely ruce,tak jsem si je chtela taky namazat. Vzdy když se s ní namazu, tak si vzpomenu na babicku :-)
odpovědět
Renata  |  17. 8. 2016 16:14:18
Indulonu jsem asi poprvé poznala, když ji dostávali rodiče v práci, aby pečovali o své ruce. V tu dobu jsme jí doma měli obrovské zásoby. Bohužel už je tato doba dávno pryč a teď ji musíme zase kupovat za svoje.
odpovědět
Nikola  |  17. 8. 2016 16:13:36
S indulonou jsem se poprvé setkala snad v 10 letech kdy ji přinesl táta z práce, že ji doatali na suché ruce. Pracoval totiž ve stavebnictví s maltou a dostali asi 5 balení od firmy. A pamatuji si jak jsme ji pužívali celá rodina a vždy když docházela, tak táta zase přinesl a že jsme ji spotřebovali. Potom, ale táta našel jinou prací a od té doby už jsem o induloně neslyšela. Až teď poslední dobou kdy indulona rozšířila své produkty a představila svoje novinky. Slyším na tyto výrobky samou chválu. Tak by mě potěšilo mít možnost je také otestovat ;)
odpovědět
Katka  |  17. 8. 2016 16:07:41
Poprvé jsem se s indulonou setkala před 28-mi lety, když jsem byla mimčo a mazala mě s ní mamka. Také si pamatuji tu vůni, vždy když mamka usínala vedle mě a na noc indulonou namazala. Proto Indulunu miluji dodnes :)
odpovědět
Michala  |  17. 8. 2016 16:07:08
Nevím, kdy přesně jsem se poprvé s indulonou setkala... Ale první, na co si vzpomenu, když jsem byla ještě malé dítě, jak mamince po ní voněly krásně ruce :-)
odpovědět
Martina  |  17. 8. 2016 16:06:21
S Indulonou jsem se poprvé setkala jako dítě, když jsme se sestrou jezdily k babičce na prázdniny na chatu :-)
odpovědět
Mária  |  17. 8. 2016 16:02:50
Je to s olivovým olejem je nejlepší
odpovědět
Jana  |  17. 8. 2016 15:59:41
Poprvé jsem se s ní setkala snad jako mimino :) A to je 26 let zpět :) Moje máma mě mazala hlavně modrou Indulonou a sama se s ní samozřejmě taky mazala, takže vždycky když ucítím vůni modré Indulony vybaví se mi dětství a máma :)
odpovědět
Katina  |  17. 8. 2016 15:58:37
S indulonou jsem se setkala uz v detstvi u babicky jeste v hlinikove tube . Mela modrou a cervenou. Pouzivame ji dodnes a vede u nas modra. :-) na popraskane ruce mi nepomohlo nic jineho.
odpovědět
Marcela  |  17. 8. 2016 15:56:57
Co si pamatuji,tak jsme doma používali jen indulonu. A to už je hood ně let zpátky. dobrá byla modrá na boty.
odpovědět
Miluse  |  17. 8. 2016 15:56:53
Poprve jsem se s indulonou setkala nejspis v detstvi ...
odpovědět
Tatiana  |  17. 8. 2016 15:55:21
Ja som sa stretla s indulonou ako malé dieťa. Mali sme doma modrú a nechtikovu. Nechtikovu používal hlavne môj otec. Zvykla som si ich na ich vône. Keď mám poškodenú suchú pokožku na rukách z domácich prostriedkov, nič iné nepomôže tak ako mastná modrá indulona.
odpovědět
Marcela  |  17. 8. 2016 15:55:11
Poprvé jsem se s ní setkala u svého otce,který ji fasoval v práci.Mazala jsem si s ní snad všechno.Dělala jsem si masky na obličej a ruce.V létě je nepřekonatelný zábal na nohy z modré Indulony.I teď jí stále používám a moc ráda.
odpovědět
Hanka  |  17. 8. 2016 15:54:19
Poprvé jsem se s ní setkala když jsem si jako malá holka spálila záda od sluníčka. Maminka mi tehdy namazala zsda induliunou a mohu potvrdít že mi opravdu moc pomohla a do dnešního dne a to je už dobrých 40 let nedam na ni dopustit
odpovědět
Vendula  |  17. 8. 2016 15:51:55
Poprvé jsem indulonu viděla u své babičky :)
odpovědět
Renata  |  17. 8. 2016 15:06:17
Dobry den. Moje také prve spomienky na indulonu su z obdobia 80´s. Ked som bola malý školáčik aj so sestrou. Otec nás brával na lyžovačku na každé zimné alebo jarné prázdniny. Najčastejšie sme chodili na Smrekovicu ale aj na Šumavu. Vždy nám kremoval líčka aby nás vietor nevyštípal. To bolo kriku ani neviem prečo. Moj malý teraz presne tak ako ja mrnčí ked mu natieram líčka. Ale viete čo som mala najradšej - tu vônu :). NAZAMENITELNÁ. A potom ked som už bola väčšia asi okolo 15 rokov som vždy bola strašný frajer že mi nepremokaju topánky LEBO som ich mala napastované Indulónou. Takže ked dsa indulona vrátila na trh som bola velmi rada. Držím palce a dufam že zase nevymyzne z pultov.
odpovědět
Lela  |  17. 8. 2016 14:31:36
Prvykrat som sa s indulonou stretla, ked nas s nou babka natierala na kupalisku a to veru uz bolo davno minimalne 30 rokov :-) Indulona sa stala sucastou nasho kazdodenneho zivota, pretoze ju pouzivame na premastenie atopickej pokozky. Musim povedat, ze nic lepsie na akzem nepozname a bez modrej indulony si ani nevieme predstavit nas zivot. Je to velky pomocnik a vsetkym atopikom mozme indulonu len a len odporucit. Kedze ju miname skutocne vo velkych mnozstvach vyhra by nas potesila :-)
odpovědět
lenka  |  17. 8. 2016 14:16:50
;-) ;-) :-) poprvé jsem ji viděla v modrém provedení u mé babičky. Měla ji na zrcadle společně s lakem na vlasy v takovém tom dolévacím rozprašovači a rťenkou. Její vůně pro mě byla jistotou, že je babička na blízku. Byla to její idetifikační vůně, něco jako parfém. Doposud ji mám spjatou s babičkou, a když ji ucítím po očku koukám, kde je. Je to srdeční a milá vzpomínka na dobu dávno minulou, přesto vždy zahřeje a pohladí.
odpovědět
Pavla  |  17. 8. 2016 14:16:27
Bude to znít asi překvapivě, ale Indulonu jsem poprvé vyzkoušela až v 28 letech a to v podobě meruňkového tělového mléka. Samozřejmě vídávala jsem ji v dětství u babičky a ostatních známých, ale nikdy jsem ji sama nevyzkoušela. Takže jak to tak vypadá, přišla jsem o dětství s Indulonou :-) budu to muset napravit a začít se touto klasikou mazat.
odpovědět
Renata  |  17. 8. 2016 13:51:38
Indulonu používá moje babička odjakživa. Má ji stále v zásuvce v jídelně a její vůně je tak pro mě vůní dětství a krásných chvil u babičky. I dnes po téměř třiceti letech mi dokáže indulona zvednout náladu a vykouzlit úsměv na tváři, když se potajmu vkradu do zásuvky. Jak píšete, pro mě je to nostalgie, ale pro mou babičku evergreen, takže vím, kam by výhra putovala :)
odpovědět
Jana  |  17. 8. 2016 13:45:18
INDULONA je so mnou od detstva. Moja super maminka mala doma vždy modrú indulonku s ktorou nás natierala, keď sme mali suché rúčky, alebo aj po kúpeli ale hlavne tváričku, pamätám si ten pocit mastnej kože ale vôňu som milovala a proste modrá indulona bola s nami stále doma. A hoci som už aj ja mamina 4 dcérok, najmladšia má 2 roky a najstaršia 10rokov, modrá indulona bola stále s nami, dokonca aj v pôrodnici, keď sa narodila prvá dcérka, kožu som jej natierala len touto indulonou, aj teraz hoci máme doma už aj Nechtíkovú aj olivovú, ale proste INdulona je naj a aj dcérky ju majú radi, je u nás top takže prvý krát som sa stretla pred 40rokmi a je so mnou stále. krásny deň.
odpovědět
Lucka  |  17. 8. 2016 13:19:19
Já jsem se setkala poprvé s klasickou modrou indulonou u babičky, která jich vždy měla několik doma a další na zahrádce. Vždy, když jsem přijela, všude voněla indulona a vlastně je tomu tak i nyní. Velmi mi připomíná dětství.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: