Amouage Interlude Man je zkrocený oheň

parfums.cz  |  29. 6. 2016  |  Přidat komentář

niche parfémy Amouage

Hledáte vůni, která má nevídanou sílu, ale umí s ní zacházet? Pánská Interlude od Amouage vám dodá sebevědomí, aniž by na okolí působila arogantně.

Nejčastější kritikou u dámských parfémů bývá to, že jsou příliš sladké. Naproti tomu nejčastější výtka k pánským parfémům zní “příliš kořeněný”. Sladkost a koření jsou jakoby zaklínadla, slova, po kterých sáhneme, když se parfém vymyká tomu, na co jsme si zvykli. Když je příliš krotký. Máme prostě určitou představu o tom, jak moc osobnosti u své vůně sneseme, a bojíme se odvážit trochu dál, bojíme se tu opatrnou hranici překročit. A pak přijde Amouage Interlude Man a přeskočí ji, jako by nikdy neexistovala.

Mnoho niche parfémových značek rozlišení na pánské a dámské vůně zkrátka neřeší, protože vycházejí z toho, že lidé jsou schopni si vybrat, co se jim líbí, a to by také měli nosit. Ale blízkovýchodní Amouage jde trochu jinou cestou. Ve své nabídce má vůně pro ženy a pro muže, které obvykle tvoří dvojice spojené určitým konceptem a sdíleným jménem, skoro jako kdyby to byly skutečné lidské páry. I pánská Interlude, o které dnes mluvíme, má svůj ženský protějšek vystavěný kolem podobného tématu.

Kouzlo pryskyřice

Jak je patrné z úvodu, Amouage nebude nic pro bázlivé, ale navzdory tomu se skvěle nosí. Trik spočívá v tom, že se jí nesmíte bát – když vyjdete ráno z domu se vztyčenou hlavou, lidé se  možná sem tam otočí, ale nikoho nenapadne, že se k vám tahle živelná vůně nehodí. A naopak, v případě, že vám zrovna ráno bude chybět trocha sebevědomí, Interlude vám ochotně připomene, že máte na to si s každým problémem poradit.

Parfumér Pierre Negrin vzal při tvorbě tohoto parfému typický ambrový základ orientálních vůní a vystavěl na něm kreaci s kouřovým srdcem a dřevitými podtóny. Legenda parfému hovoří o cestě od chaosu směrem ke zklidnění a začátek Interlude se opravdu může zdát trochu nepřehledný díky kombinaci těžších tónů s citrusovou lehkostí bergamotu. Každá složka ale brzy dosedne na své místo a všechny dohromady vytvoří perfektně ladící akord.

Zmiňovaná sladkost Amouage Interlude nepochází z vanilky ani květů, jak to většinou bývá. Tenhle parfém se nepokouší vzbudit dojem, že byste jej mohli ochutnat - není to gurmánská vůně. Jeho sladkost je sametová a trochu tajemná, taková, jakou v parfémech umí vykouzlit jenom jedna kategorie tónů: pryskyřice. V tomto případě konkrétně opoponax, jinak známý jako sladké kadidlo. Tón opoponaxu navazuje na klasické kadidlo (odtud ten kouřový dojem) a jak se vůně rozvíjí, nastupuje agarové a santalové dřevo následované pepřem spolu s pačuli, které Interlude dodávají kořenitou hranu.

Je silná, ale neútočí

I přes svoji sílu a charakter je Amouage Interlude překvapivě mírná, co se týče projekce. To je v tomto případě dobrá zpráva. Pokud to nepřeženete s aplikací, nebude se vašemu okolí nijak vnucovat a nezpůsobí, že vás kolegové vyhodí z kanceláře. Po celou dobu nošení se bude držet relativně blízko vaší kůže a lidé kolem vás si jí všimnou spíš jakoby mimochodem.

Stejně jako všechny parfémy od Amouage je Interlude cenově trochu nákladnější, ale vyplatí se jak kvalitou samotné vůně, tak i provedením. Tenhle parfém totiž drží, a to téměř neuvěřitelně. Z kůže jej ucítíte ještě druhý den, na oděvu se vám bude držet až do vyprání – to všechno při jedné jediné aplikaci. Sami pravděpodobně víte, že leckterý jiný parfém zmizí během několika hodin, případně vyžaduje aspoň několik přestříknutí, abyste jej opravdu cítili. S Interlude tenhle problém nenastane a lahvička vám tím pádem vydrží velmi dlouho. 

Na letní večer nebo podzimní den

Pro koho se tedy Amouage Interlude Man hodí nejvíc? Dřevité parfémy podobného charakteru jsou samozřejmě tradičně vnímány jako pánské a odtud se odvíjí i název, ale nikde není psáno, že se musíte držet konvencí. Mnohem důležitější je váš osobní styl a povaha. Interlude bude slušet každému, kdo se nabažil jásavých letních vůní a preferuje spíš něco, co připomíná daleké cesty, vůni dřevěných schránek na koření a nepoznaných koutů světa.

Nemusíte se ani bát, že obsažené kadidlo s sebou přinese efekt kostelní vůně. Ostatní složky je úspěšně drží na uzdě a místo dojmu strohosti tak vyniká tajuplně sladká exotika. Nečekejte proto s Interlude na zimu a bez obav tento parfém noste už teď, za méně parných letních dnů nebo večerů. 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Abychom mohli každý den fungovat, aniž by trpělo naše okolí i vlastní sebevědomí, je potřeba se pořádně vybavit proti potu. Zatímco žena si vybírá ...

Celý příspěvek