Ozbrojte se provokativní vůní Juliette Has a Gun

Adrián  |  17. 1. 2017  |  Přidat komentář

niche parfémy

Mladá francouzská niche značka s provokativním názvem Juliette Has a Gun si za svoji jen desetiroční existenci zvládla vybudovat značný respekt. Vznikla v roce 2006 na vlně tehdy velmi moderní renesance niche parfumérství. A protože parfémy této značky jsou bez nadsázky taková malá umělecká díla, jako to už v umění bývá, filozofie této značky se ostře staví proti průměrnosti a mainstreamu.

Naproti tomu kreativita a umělecké vize jsou její DNA. Romano Ricci, který stojí za celým tímto projektem, je potomkem známé Niny Ricci – ikonické pařížské módní návrhářky, která pochází z Itálie a v roce 1932 založila svůj stejnojmenný a později velmi slavný módní dům. A aby toho nebylo malo, jeho dědeček je slavný parfumér Robert Ricci, který stojí za velmi kultovním parfémem L’air du Temps.

Romano ale nesází jen na své geny a nenechává nic náhodě. Čtyři roky čerpal zkušenosti mezi nejznámějšími parfuméry současnosti, aby nakonec toho snad nejtalentovanějšího přesvědčil ke spolupráci. Francis Kurkdjian, který vytvořil například vůni Le Male od Jean Paul Gaultier, tedy spolupracuje s Romanem na projektu Juliette Has a Gun.

Juliette Has a Gun

 

Proč Juliette Has a Gun?

Proč Romano zvolil pro svoji značku zrovna takový název? Inspirací mu byla samozřejmě Shakespearova Julie. Ta se ale ocitá ve 21. století, dokonce i se zbraní. Tato nápaditá metafora pro parfém jako zbraň, nebo nástroj svádění, představuje zhmotnění osvobození ženy z mužské nadvlády a možnosti rozehrát svoji vlastní hru. S nemalou dávkou sladké pomsty. Tento romantizující přístup se samozřejmě odráží v mnoha detailech, jako je třeba provedení flakonů, kde převládá růže jako symbol ženskosti a svůdnosti.

Bylo jasné, že tento originální koncept značky, který se samozřejmě odráží i ve složení jejích vůní, nezůstane dlouho bez povšimnutí. Roku 2011 získal Romano Ricci, velmi zaslouženě, prestižní ocenění FiFi Awards, které vyzdvihuje jeho přínos pro parfumérství jako takové. Právě díky jeho kreativnímu, modernímu a odvážnému přístupu k tvorbě nápaditých vůní.

Nabídka vůní Julietta Has a Gun je velká. Všechny je najdete zde a nemusíte kupovat rovnou velké balení, ale můžete si vyzkoušet některé z odstřiků, abyste se snadněji rozhodli. Každopádně bych vám rád přiblížil alespoň dvě nejznámější vůně Juliette Has a Gun.

Lady Vengeance

Velmi ženská a romantická interpretace růže, která je doplněna hlubokým tónem dřeva pačuli a sladkou vanilkou spolu s řádnou dávkou bílého pižma. Ideální parfém na chladnější období roku a slavnostní události.

Not a Perfume

Podivné jméno napovídá nevšední složení tohoto parfému. Jedná se totiž o vůni složenou jen z jedné jediné složky – ambroxanu. Díky tomu je parfém vhodný i pro alergiky, kteří některé složky parfému zkrátka nesnesou. Tato vůně je sexy, jemně ambrovitá a velmi příjemná. Další objevování už ale nechám na vás…

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek

SUMMER BLACK FRIDAY: Co si pořídit v největší slevové akci léta?

SUMMER BLACK FRIDAY: Co si pořídit v největší slevové akci léta?

Když se řekne Black Friday, všichni si asi vybavíme velké slevy, ale i předvánoční šílenství a shánění dárků. Není ale škoda, že při honbě za dárky ...

Celý příspěvek