RECENZE: Cedrat Boise – absolutní TOP mezi vůněmi

Adrián  |  27. 7. 2016  |  Přidat komentář

Mancera Cedrat Boise

Niche parfémy jsou hlavně o originalitě, odvaze vykročit do neznáma a odlišit se od mainstreamu. Takovéto parfémy často podvědomě spojujeme se zvláštními situacemi. Co ale s běžným dnem v práci nebo volným víkendem? Niche vůně pokrývají i tento žánr a jak ukážeme níže, díky použití velmi kvalitních ingrediencí a jejich zajímavým kompozicím dokáží i do úplně všedního dne vnést nečekané oživení.

Cedrat Boise od francouzské značky Mancera je na trhu od roku 2011 a vychází z rukou talentovaného parfuméra Pierra Montale, který stojí za sesterským projektem – niche značkou Montale. Parfémy značky Mancera jsou pověstné svojí výdrží a inspirací v dalekém orientu. Cedrat Boise je ale výjimka. Je více přizpůsobený vkusu západní civilizace.

Je to unisex parfém, takže je stvořený pro ženy i pro muže. Po vlastní zkušenosti i z reakcí okolí a známých z niche komunity je mi ale jasné, že tato vůně je spíše mužská.

Hned na začátku po nastříkání vůně na zápěstí mě zaujala olejová skvrna, která se tam vytvořila. To jasně dokládá, že v parfému je vysoká koncentrace aromatických olejů a tím pádem má dlouhou výdrž. Tomu, aby žádná vonná látka z parfému nevyprchala, zabraňuje strohý flakon se šroubovacím uzávěrem. V kombinaci se speciálním luxusním sáčkem z umělé kůže, který brání škodlivým účinkům slunečního záření na vůni, je parfém opravdu dobře chráněný během skladování. Ale zpět k vůni.

Mancera Cedrat Boise

 

Úvod vůně patří citrusům. A nejen jim – celému koši ovoce, kterému dominuje černý rybíz. Ten vytváří autentický pocit velmi jemné kyselosti někde v zadních chuťových pohárcích. Po chvíli začíná vystupovat vůně cedrového dřeva. Tu velmi originálně doplňuje vůně kůže. Ne kůže animalická nebo výstřední, ani ne uhlazená a luxusní. Ale něco mezi tím. Já v této vůni celkem jasně cítím jemné štětinky  neopracované kůže, na kterých leží typicky suché cedrové dřevo se špetkou koření, jemně zvýrazněné dřevem pačuli.

V srdci parfému už je úplně jasné, že hlavními hráči jsou černý rybíz a cedrové dřevo. Vedlejší, ale o to zajímavější roli, hraje právě kůže a jemně kouřový nádech. Právě tato kombinace dělá vůni tolik mužnou. Je svěží a rafinovaná zároveň. V závěru vůně je cítit hřejivá vanilka a řádná dávka bílého pižma. Celkový čistý, ovocně-dřevitý charakter, se však nezměnil.

Výdrží parfém působí, jako by byl z jiného světa. Většina citrusových vůní vyprchá po 4-6 hodinách. Cedrat Boise však suverénně voní i po 12 hodinách a klidně i déle. Vůně je natolik univerzální a akceptovatelná, že si klidně dokážu představit nosit ji během celého roku a na jakoukoli příležitost. Za svěží vůní černého rybízu se skrývá dostatečná hloubka a rafinovanost.

Vůni jsem testoval v 120ml balení. Na notino.cz toto balení koupíte pod 2 000 Kč, což je podle mě na niche parfém dobrá cena. Když si vzpomenu na všechna ta superlativa, která mě během testování napadala, zdá se mi poměr ceny a objemu jako mimořádně přitažlivý. Pro ty, co by i tak váhali, doporučuji 2ml odstřik, který si můžou v klidu doma vyzkoušet a rozhodnout se.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek

TOP 11: Muži vybírají nejlepší parfémy pro ženy

TOP 11: Muži vybírají nejlepší parfémy pro ženy

Věříme, že když se vás zeptáme na nejlepší parfémy pro ženy, které milujete, poskytnete nám jejich seznam stejně rychle jako vaše kamarádka nebo ...

Celý příspěvek