4 RECENZE: Dokonale zdravé dásně a zuby díky přírodě!

Radek  |  31. 10. 2015  |  Přidat komentář

herbadent

Zářivý úsměv a běloskvoucí zuby jsou dnes téměř povinností pro všechny ty, kteří se snaží dosáhnout úspěchu nejen v životě osobním, ale také pracovním. Jsou tací, kteří mají to štěstí a takové zuby mají od přírody a ti ostatní neváhají investovat nemalé peníze, abych krásného úsměvu dosáhli. Ale i ten sebezářivější úsměv a sebebělejší zuby se neobejdou bez zdravých dásní. A je mnoho z nás, kteří nějaký ten problém s dásněmi mají, což se může projevovat například jejich krvácením nebo dokonce opakovanými záněty v ústech.

Není moc tak nepříjemných věcí, jako když se vám v ústech objeví afty. Dnes vám proto představím tradičního českého výrobce bylinné dentální kosmetiky, která nejen pečuje o vaše zuby, ale také o to, aby byly zdravé vaše dásně. Já jsem vyzkoušel hned tři produkty – ústní vodu, zubní pastu a kartáček na zuby. Pokud žádné problémy nemáte, tak jsou tyto produkty skvělou prevencí a pokud vás nějaké problémy trápí, tak věřte, že výrobky od firmy Herbadent vám dokážou pomoci.

Herbadent je hlavně příroda

Jak už název napovídá, tak výrobky firmy Herbadent jsou založeny na bylinných složkách.  Jde o kombinaci sedmi bylin, které pomáhají chránit i léčit naše dásně:

  • řepík lékařský - je protizánětlivý a tlumí bolest dásní a hrdla
  • heřmánek pravý - zklidňuje sliznice a má desinfekční účinek
  • šalvěj lékařská - pomáhá zastavit krvácení dásní a potlačuje zápach z úst
  • mochna nátržník - účinné rostlinné antibiotikum
  • máta peprná - má chladivý účinek a osvěžuje dech
  • hřebíček - tlumí bolest i citlivost zubů i dásní
  • fenykl - má desinfekční účinky

Docela zásadní informací pro mě bylo to, že bylinné extrakty z těchto rostlin, které se do výrobků Herbadent přidávají, jsou vyráběny podle původních receptur firmy, jejíž historie začala již roku 1897!

Bylinná zubní pasta Herbadent s fluoridem

Pokud jste zvyklí na bílou nebo pestrobarevnou pastu s příjemnou chutí, tak budete minimálně překvapení. Pasta má gelovou konzistenci nahnědlé barvy a typickou bylinnou vůní a hodně netradiční chuť. Ze začátku vám chuť může být doopravdy až nepříjemná, ale po několika použitích si na ni zvyknete, ale hlavně získáte pocit, že si zuby čistíte doopravdy jen přírodními složkami. A tento pocit neklame. Dalším překvapením je, že až tak moc nepění, jako klasické pasty, ale to je dáno tím, že obsahuje jen přírodní pěnidlo namísto klasicky používaného SLS (sodium lauryl sulphate), který je chemického původu. Takže o další chemikálii v ústech míň! A to není jediný důvod, proč tuto pastu pochválit.

Pokud oželíte bohatou pěnu a výraznou chuť, tak vám odměnou za to budou opravdu čisté zuby (dokonce po pravidelném používání uvidíte rozdíl i v jejich barvě – budou lehce bělejší) a zdravé dásně. Já osobně jsem se rozhodl tuto pastu vyzkoušet hlavně proto, že při čištění zubů tu a tam lehce krvácím a s použitím této pasty se to již po dvou týdnech výrazně zlepšilo. Takže minimálně v tomto ohledu mohu bez výčitek doporučit.

Bylinná ústní voda Herbadent

Podobně jako u pasty překvapí nejen barva, ale i chuť, ale v tomto případě je přeci jen o něco méně výrazná a pokud si zvyknete na chuť pasty, tak chuť této vody už nebude žádný problém. Podobně jako pasta napomáhá pečovat o vaše dásně a je vhodná i v boji proti paradontóze. Už po prvním použití ucítíte, že jsou dásně jakoby „stažené“ (což u klasických ústních vod cítit není) a po delší době opravdu zmizí problémy, které vás doposud trápily. Navíc ústní voda neobsahuje žádná chemická barviva, což je další sympatická informace na závěr.

A co kartáček?

Abych značku Herbadent poznal komplexně, rozhodl jsem se vyzkoušet kartáček Herbadent Dental Care. Vybral jsem si soft – neboli měkký. Kartáček mohu jenom pochválit, k němu opravdu žádnou, ani drobnou, výtku nemám. Velmi dobře se s ním zuby čistí, protože se dobře drží, jeho vlákna jsou jemná a šetrná k zubní sklovině i k dásním, takže je vůbec nedráždí. Navíc má kartáček přesně takovou velikost, jaká je potřeba, abyste se s ním dostali i na hůře dostupná místa a vyčistili tak své zuby na 100 %. Takže pokud už vás nudí váš zubní kartáček, tahle změna je trefa do černého! 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 4 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Karlík  |  24. 9. 2017 22:19:08
na zuby a dásně je nejlepší Herbadent, mám to vyzkoušeno. Vždy mi produkty od Herbadentu na zuby a dásně pomohly, proto tuto kosmetiku používám pravidelně, ikdyž problémy vymizely
odpovědět
Franta  |  22. 3. 2017 9:47:10
výrobky firmy Herbadent jsou založeny na bylinných složkách a mají oni dávno vyzkoušeno, jaké bylinky na zuby a dásně opravdu pomáhají. Se zuby a dásněmy jsem věčný problematista, co ale používám Herbadent, potíže téměř zmizely.
odpovědět
Zuzka  |  24. 2. 2017 18:13:53
Herbadent používáme celá rodina již několik let a nikdo netrpíme krvácením a záněty dásní. Tato značka na zuby a dásně je opravdu dobrá volba.
odpovědět
Robin  |  18. 9. 2016 16:13:27
Dobrý den, budete mít i nějaké bylinné přípravky na dásně? V tomto článku jsme například narazil na různé šalvějové přípravky které bych určitě zakoupil. Díky http://www.originalatok.cz/krvaceni-dasni/
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Aloe vera: TOP ingredience (nejen) pro vaši pleť

Aloe vera: TOP ingredience (nejen) pro vaši pleť

Máte aloe vera u okna mezi svými oblíbenými rostlinkami? Teď přišel čas udělat jí místo i na poličce v koupelně. Jen v trochu jiné podobě. Aloe vera ...

Celý příspěvek

Den otců: Dárky pro tátu nemusí být jen ponožky

Den otců: Dárky pro tátu nemusí být jen ponožky

Na Den matek si určitě každý rok vzpomenete, ale nezapomínáte trochu na svého tátu? Už teď si raději někam poznamenejte, že Den otců letos připadá na ...

Celý příspěvek