RECENZE: Institut Esthederm – omlaďte svou pleť

Markéta  |  11. 10. 2019  |  Přidat komentář

Institut Esthederm

Čím jsme starší, tím důkladnější péči bychom své pleti měli věnovat. Při pravidelném a včasném používání vhodné kosmetiky můžeme proces stárnutí pleti výrazně zpomalit. Dvě recenzentky pro nás testovaly francouzskou kosmetiku proti vráskám od Institut Esthederm. Jak to dopadlo?

Pleť stárne spolu s námi

Již kolem 25. roku života se začínají projevovat první známky stárnutí pokožky. Pleť je postupem času stále méně vypnutá a pružná, ztrácí vitalitu i schopnost hydratace. Dochází k tvorbě viditelných vrásek a poklesu kontur obličeje. 

Ačkoli je proces stárnutí zcela přirozený, je významně ovlivněn dalšími faktory souvisejícími s vnějším prostředím (znečištění ovzduší, UV záření), životním stylem (kouření, strava, spánkový režim) i hormonálními změnami a mírou stresu. 

Úkolem kosmetiky Institut Esthederm je pleť převychovat a nastartovat její správné fungování. Ve všech produktech této francouzské značky je obsažena patentovaná buněčná voda, jejíž složení je identické s vodou v kožních buňkách. Dodává pokožce energii ke správnému fungování a jedná se tedy o jakousi „živou vodu“ naší pleti.

Recenze anti-age péče Institut Esthederm

Zdeňka (38) a Jana (64) otestovaly několik produktů. Jak si poradily s jemnými i hlubšími vráskami nebo kruhy pod očima?

Zdeňka (38)

Moje pleť je spíše mastná a problematická se sklonem k nedokonalostem. Základ je tedy pro mě čištění. Pěna Osmoclean vždy perfektně odstranila make-up i nečistoty a měla jsem pocit, že je moje pleť svěžejší.

Sérum pro obnovu pevnosti pleti Derm Repair mě zaujalo nejvíce. Má příjemnou konzistenci i vůni, snadno se aplikuje a vstřebává. Po použití jsem měla vždy několik hodin pocit intenzivní hydratace. Co se týká anti-age účinku, mám pocit, že moje pleť je nyní vypnutější a projasněnější, což je skvělé.

Ráno i večer jsem používala protivráskový krém Active Repair. Ráno jsem měla vždy pocit, že byly vrásky celkem vyhlazené, ovšem přes den se opět udělaly. Na jemné vrásky tedy pomáhá.

Celkově hodnotím svoji třífázovou pleťovou rutinu s produkty Institut Esthederm pozitivně. Co se protivráskového účinku týká, k zhodnocení je potřeba dlouhodobé používání. Já po několika týdnech mohu říci, že moje pleť je svěžejší, hydratovanější a působí více odpočatě. 

Institut Esthederm

Jana (64)

Jsem již ve věku, kdy s každým rokem vrásek viditelně přibývá, a proto se snažím o pleť poctivě pečovat. Vše začíná čištěním se zklidňujícím čisticím mlékem Osmoclean, po kterém jsem měla příjemný pocit čisté a voňavé pleti.

Po použití vyživujícího séra Excellage byla pleť úžasně hydratovaná a tak nějak se „normalizovala“, dokonce se i méně mastila. Konzistence byla trochu hutnější, ale vyhovovala přesně mé pleti.

Za nejproblematičtější část svého obličeje považuji oční okolí. Kruhy pod očima mě trápí již velmi dlouho a v posledních letech přibylo i hodně vrásek. Po pravidelném používání očního krému Excellage byly kruhy pod očima výrazně méně viditelné a pokožka působila vitálněji. Super je i masážní aplikátor na nanášení krému. 

Po několika týdnech péče o pleť s Institut Esthederm jsem přestala mít pocit pnutí a pleť vypadala celkově dobře. Byla vyživená a řekla bych, že vrásky jsou méně viditelné.

Institut Esthederm

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Jak na vrásky kolem očí? Tipy a triky

Jak na vrásky kolem očí? Tipy a triky

Objevují se celkem brzy a nenápadně, ale jednoho dne zjistíte, že tam jsou a už neodejdou. Na vrásky pod očima byste proto měli myslet nejlépe ještě ...

Celý příspěvek

Suché a popraskané rty: Víme, co pomáhá!

Suché a popraskané rty: Víme, co pomáhá!

Asi to známe všichni. Především v chladných měsících naše rty často vypadají, jako by se nám chtěly za něco pomstít. Musíte se taky pravidelně ...

Celý příspěvek