1 RECENZE: Lip plumpers – zvětšují rty nebo ne?

notino.cz  |  30. 7. 2019  |  Přidat komentář

lip plumper

Smyslné plné rty jsou snem snad každé ženy. Pokud vás jimi příroda neobdařila, není třeba si zoufat ani hledat pomoc u plastického chirurga. Na trhu se objevila spousta produktů, které jako svůj hlavní benefit deklarují zvětšení rtů. Jedná se především o zvětšující lesky na rty, případně o rtěnky, jejichž součástí je i lesk – obecně tzv. lip plumpery. Tato líčidla mají různě silný vibrující, brnící či chladivý účinek a rty opticky „přifouknou“. 


Pět zvětšovačů rtů jsme dali vyzkoušet našim pěti recenzentkám a následně jsme jim položili několik otázek, abychom zjistili, zda výrobky naplnily jejich očekávání, zda a jak fungují či zda mají nějaké další benefity.


Recenzentky odpovídaly na tyto otázky:

 1. Už jsi někdy o lip plumperu slyšela? Zkusila si v minulosti nějaký, nebo je to tvá první zkušenost?
 2. Jaká je vůně a chuť testovaného zvětšovače rtů?
 3. Jak dlouho vydrží lip plumper na rtech?
 4. A co slibované zvětšení rtů? 

lip plumper

Recenze 1: Martina Š.

Balzám na zvětšení rtů FacEvolution LipPlus Booster

 

 1. O lip plumperu jsem v minulosti slyšela, ale protože jsem si nemohla vybrat z nabízených produktů a neměla jsem žádné srovnání, doposud jsem žádný nezkoušela. 
 1. Vůně je velice jemně mentolová, chuť produkt nemá.
 1. Výdrž je průměrná – pár hodin jej na rtech cítím. Působí skvěle jako balzám na rty pro zajištění hydratace.
 1. Po nanesení začne jemně pálit, v mém případě se dostavil i nějaký efekt zvětšení – rty rozhodně vypadají plněji. Nelze samozřejmě očekávat výsledek jako po estetickém zákroku, ale na kosmetický přípravek jsem docela spokojená.

 

Nemám úplně jasné kontury rtů, takže ačkoli je produkt bezbarvý, je třeba si dát trošku práci a aplikovat jej přesně, v opačném případě působí rty nerovnoměrně. Mám přirozeně dost červené rty, ale kdo je má světlejší a bez rtěnky se neobejde, mohl by být nadšený dvojnásobně.

Celkové hodnocení: 7 z 10

lip plumper

Recenze 2: Lucie F.

Rtěnka na zvětšení rtů Yves Saint Laurent Volupté Plump-In-Colour

 1. Je to moje první zkušenost a byla jsem moc zvědavá na výsledek. V minulosti jsem slyšela pouze o zvětšovačích rtů, které fungují na principu vakuové pumpy. 
 1. Vůně je mentolová a chuť nasládlá. 
 1. Rtěnka vydrží na rtech spíše krátce, už tak po hodině je třeba ji natřít znovu.
 1. Co se týče samotného zvětšení rtů, tak jsem byla malinko zklamaná. O tomto produktu jsem slyšela vícekrát a značku YSL mám moc ráda. Navíc se mi líbí obal a srdíčko uvnitř rtěnky. Ale zvětšující efekt jsem zaznamenala jen minimálně. Rty jsou opticky větší díky většímu lesku, efekt však po pár minutách zmizí. Navíc jsem měla odstín, který není nikterak výrazný, takže jsem rtěnku často kombinovala s jinou rtěnkou. Doporučuji tedy koupit některý z tmavších odstínů v nabídce.

 

Rtěnka je příjemná na rtech. Chvíli máte na rtech chladivý pocit a cítíte peprmint. Sečteno podtrženo, první efekt je skvělý, ale je potřeba častější aplikace. A co musím vyzdvihnout, rtěnka krásně hydratuje a je to takový balzám a lesk v jednom.

Celkové hodnocení: 6 z 10

lip plumper

Recenze 3: Veronika K.

Lesk pro zvětšení rtů Givenchy Gloss Interdit Vinyl

 1. Měla jsem možnost vyzkoušet lip plumper úplně poprvé. Lesk od značky Givenchy jsem si vybrala hlavně kvůli barvě, jelikož mám ráda výrazné rtěnky. 
 1. Chuť i vůně jsou neutrální.
 1. Vydrží, dokud se nenapijete nebo nenajíte. Není dlouhodržící.
 1. Po nanesení jsem vždycky cítila jemné šimrání, takže pravděpodobně lesk nějakým způsobem pracoval, nicméně efekt zvětšení rtů jsem příliš nepozorovala. Určitě by mohl vypadat hezky na rtěnce podobné barvy, efekt by se pak možná zvýšil. Oceňuji, že lesk nemá výraznou vůni ani chuť, ale trochu mě mrzí, že na rtech nevydrží moc dlouho a dost snadno se rozmaže.

 

V lesku jsou docela výrazné třpytky, což mi příliš nevyhovovalo, jelikož jsem zvyklá nosit matné, dlouhodržící rtěnky. Proto bych produkt doporučila někomu, kdo je zvyklý na lesky na rty.

Celkové hodnocení: 5 z 10

lip plumper

Recenze 4: Lucie P.

Lesk na zvětšení rtů Tolure Cosmetics Lipboost

 1. O tom, že existují nějaké zvětšovače rtů, jsem slyšela až poměrně nedávno. A popravdě řečeno jsem k jejich funkčnosti byla poměrně skeptická. Lesk na zvětšení rtů Tolure Cosmetics Lipboost je první lip plumper, který jsem zkusila a docela příjemně překvapil.

 2. První, co se mi na lesku líbilo, byla krásná sladká vůně vybízející k olíznutí. Ale pozor, na chuť už lesk tak dobrý není, což je ale nakonec vlastně dobře, protože jinak bych ho asi během chvilky ze rtů slízala.

 3. Lesk na rtech vydrží poměrně dlouho, ale jen do chvíle, než člověk začne jíst nebo pít.

 1. Že lesk působí poznáte už podle toho, že vám po nanesení začnou jemně „brnět“ rty. Po nějaké chvíli je pak vidět, že se v důsledku prokrvení rty zabarví mírně do červena a skutečně nepatrně nabydou na objemu. Není to žádný wow efekt, ale pokud lesk natřete několikrát za den, tak je výsledek opravdu vidět.

 

Za mě palec nahoru, produkt přibaluji si do své kosmetické taštičky. V kombinaci se rtěnkou jsou rty neodolatelné. Určitě doporučuji.

Celkové hodnocení: 8 z 10

lip plumper

Recenze 5.: Angela M.

Lesk na zvětšení objemu rtů Glam Glow Plumprageous

 1. Bylo to poprvé, co jsem vyzkoušela nějaký produkt na zvětšení objemu rtů. Důvod je jasný: mám rty docela dost úzké. Na testování jsem si vybrala transparentní Glam Glow Plumprageous s matujícím efektem. Můžu ho totiž používat jako podklad a na rty pak nanést jinou oblíbenou barvu, a tak ho využiji častěji, než kdybych zvolila lip plumper v konkrétní barvě. 
 1. Lesk má hodně příjemnou mentolovou chuť a má super praktický aplikátor. Poté, co ho nanesete na rty, ucítíte lehké pálení, které se postupně lehce stupňuje. Musím přiznat, že zpočátku mi to bylo docela nepříjemné, dokonce jsem si ho napoprvé chtěla smýt, ale nakonec to pálení úplně zmizelo. 
 1. Na rtech drží skvěle, minimálně 4 hodiny. 
 1. Lesk slibuje především zvětšení objemu rtů, což se opticky podařilo, ale žádný wow efekt nečekejte. Je super, že kromě zvětšení rtů skvěle hydratuje. Takže jako podklad pod rtěnku nebo lesk je tato péče ideální a mohu doporučit.

Celkové hodnocení: 7 z 10

lip plumper

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

5 triků, jak zvětšit rty

5 triků, jak zvětšit rty

Po plnějších rtech zatoužila každá z nás určitě alespoň jednou. Nemusí to však znamenat, že hned začneme vytáčet číslo plastického chirurga. Existuje ...

Celý příspěvek

Recenze: Vybíráme ty nejlepší červené rtěnky

Recenze: Vybíráme ty nejlepší červené rtěnky

Rudé líčení rtů přitahuje oči mužů stejně nevyhnutelně jako noční můru světlo pouliční lampy. Mezi dekorativní kosmetikou zkrátka nenajdete nic ...

Celý příspěvek