RECENZE: Metrosexuál je mrtev, ať žije Metro Sexual!

Radek  |  20. 1. 2016  |  Přidat komentář

minerály z mrtvého moře

Při vyslovení slova „metrosexuál“ se vám určitě vybaví muž, který o sebe až přehnaně pečuje, chodí na kosmetiku, následuje poslední módní trendy a pokud by vás tak někdo označil, tak by vás to snad i urazilo. Máte pocit, že vlně metrosexuálů už zvoní umíráček? Možná máte pravdu, vždyť poslední trendy velí vypadat upraveně, ale co nejvíce mužně, nagelované a pečlivě „vystajlované“ účesy vystřídaly stejně pečlivě zastřižené plnovousy. Ale jako ve všem i zde existují výjimky a jsem rád, že vám ji můžu představit.  A o co tedy jde?

Není to tak dlouhá doba, co vám má kolegyně představila dámskou kosmetiku využívající blahodárných účinků minerálů z mrtvého moře a dnes je řada na mě s kosmetikou Sea of Spa a jejich řadou Metro Sexual  určenou speciálně pro muže. Mrtvé moře je považováno za jeden z přírodních zázraků a není se ani čemu divit. Jde o nejníže položené místo na Zemi, jedno z nejteplejších, jeho voda je ta úplně nejslanější a vzduch, který ho obklopuje, má zase nejsilnější koncentraci kyslíku. To vše zapřičiňuje, že jeho voda a především minerály v ní obsažené mají mnohé léčivé a regenerační účinky a blahodárně působí především na lidskou pokožku, kterou dokáží zklidnit, omladit, hydratovat a zároveň osvěžit. Působí i proti stresu, posilují organizmus a pomáhají obnovovat pleťové buňky. Měl jsem možnost vyzkoušet hned několik výrobků z této řady a tady je výsledek mého testování.

Metro Sexual deostick pro muže

Co mě na celé této řadě uchvátilo při prvním vyzkoušení asi nejvíc je to, jak neuvěřitelně krásně voní. Těžko se to popisuje, ale doopravdy máte pocit, že jste někde u moře, je to taková zvláštní kombinace vůně soli a něčeho, co mi doopravdy dělá potíže popsat. A u kterého výrobku jsem si tuto vůni užíval nejvíc? Ano, bylo to s tímto deodorantem. Po každé jeho aplikaci jsem se díky této vůni cítil velmi příjemně a uvolněně, nemluvě o tom, že tato vůně vydržela po celý den a snad i díky obsahu minerálních solí velmi dobře působí proti pocení.

Metro Sexual čistící gel

Už jsem zde na blogu několikrát psal, že čištění pletí považuji za úplný základ její péče a tudíž tento čisticí gel byl vlastně úplně první výrobek, který jsem vyzkoušel a místo v mé koupelně má doteď. Podle mě pleť čistí velmi dobře, vynikající je že pleť nenapíná, po aplikaci je pleť určitě jemnější a na pohled jasnější. Jediné, co mohu tomuto výrobku tak trošku vytknout, je jeho konzistence. Je mým zvykem čistit si pleť během ranní nebo večerní sprchy a konzistence tohoto gelu je taková, že pokud si nedáte pozor, tak vám po vlhkých rukou sjede tak rychle, že se ani nestačíte divit. Kromě minerálů obsahuje i vitamíny, kyselinu hyaluronovou a Gingko bilobu, takže jako základ péče o pleť podle mě ideálka.

Metro Sexual denní krém

Vedle čistění je také důležitá aplikace denního krému. Pominuli to, že má pleť hydratovat a předcházet jejímu předčasnému stárnutí, tak by měl vaši pleť hlavně chránit před sluncem a ostatními vnějšími vlivy. A kde jinde umí udělat takový krém, než tam kde snad slunce ani nezapadá. Tento krém obsahuje UVA a UVB filtry, tento konkrétně má SPF 25 a nepodařilo se mi zjistit, zda značka nabízí i jiné faktory, každopádně na naše podmínky mi přijde přesně tak akorát. Krém je velmi jemný a tudíž se velmi dobře a rychle vstřebává, až mě ta rychlost kvůli té úžasné vůni trochu mrzela.

Metro Sexual obličejové a oční sérumMetro Sexual noční obnovující krém

Spánek je určený především k odpočinku a regeneraci našeho organizmu. Možná si to ani neuvědomujete, ale kůže je vůbec ten největší orgán lidského těla a ne každý se k němu podle toho chová. Poslední dva výrobky jsem používal společně, což doporučuje i sám výrobce. Jako první aplikujte malé množství séra a aplikujte především kolem očí. Séra obecně obsahují více účinných látek a jsou koncentrovanější a právě v kombinaci se spánkem se jejich účinek ještě násobí.  Následně po vstřebání aplikujte noční krém, který kromě již zmíněných minerálů a kyseliny hyaluronové obsahuje i možná netradiční kombinaci extraktu z rajčat a okurky, které pleť zklidňují, hydratují a osvěží. Po ránu se pak stačí podívat do zrcadla na výsledek. Pleť se zdá určitě jasnější a při delším používání dochází určitě k osvěžení unaveného očního okolí a zmírnění tmavých kruhů, takže pokud na ně trpíte, tak si určitě tuto kombinaci pořiďte.

TIP: Je známo, že bahno z Mrtvého moře blahodárně působí na řadu závažných kožních onemocnění jako je třeba lupénka nebo například zmírňuje příznaky akné. Pokud tedy zrovna nemáte cestu k Mrtvému moři tak určitě vyzkoušejte blahodárné bahno přímo u vás doma nebo ho vyzkoušejte ve formě mýdla.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Účinky a využití kokosového oleje v kuchyni i kosmetice

Účinky a využití kokosového oleje v kuchyni i kosmetice

V poslední době si kokosový olej a jeho použití právem získávají stále více pozornosti. Jedná se o velice kvalitní a univerzální tuk, který se ...

Celý příspěvek

Jednoduché tipy pro povzbuzení unavené a zašedlé pleti

Jednoduché tipy pro povzbuzení unavené a zašedlé pleti

Máte pocit, že je vaše pleť mdlá, unavená, povadlí a jakoby bez energie? Nejste sama, v chladném období, kdy je pleť vystavena neustálým změnám ...

Celý příspěvek