RECENZE: Získejte zářivý úsměv s Colgate Max White!

Radek  |  20. 3. 2016  |  Přidat komentář

bělení zubů

Na dnešní den kromě rovnodennosti a tedy i astronomického začátku jara připadá ještě jedna významná událost – Světový den ústní hygieny. Ten má poukázat na význam zdravé dutiny ústní, prevenci různých onemocnění jako je například parodontóza a především na fakt, že ústní dutina, brána do našeho organismu, významně ovlivňuje náš celkový zdravotní stav. A podobně jako v jiných oblastech našeho zdraví i zde platí, že prevence je základem.

Znáte pět kroků pro váš úsměv na celý život tak, jak ho sestavili stomatologové?

  • Pravidelně navštěvujte stomatologa a dentálního hygienistu a to alespoň jednou za 6 měsíců
  • Čistěte si zuby alespoň dvakrát denně zubním kartáčkem a pastou s fluoridy
  • Pravidelně používejte mezizubní čistící pomůcky
  • Ústní hygienu doplňte účinnou antibakteriální ústní vodou
  • Žvýkejte po každém jídle

Že to pro vás není nic nového a již dávno tyto kroky patří do vaší každodenní rutiny v péči o vaše zuby?  Možná ano, ale stále jsou ¾ z nás, kteří alespoň jeden z těchto kroků tu a tam vynechávají nebo dokonce vůbec nedělají a to je hodně velké číslo.

A co nás vedle zdraví našich zubů ještě zajímá? Je to především to, jak vypadají navenek, jestli jsou krásně bílé a zářivé, protože nádherný úsměv je v dnešní době to, co nás prezentuje, ať už v práci nebo kdekoliv jinde. To, jak naše zuby vypadají, ovlivňuje kromě správné hygieny i to, co jíme, pijeme a zda kouříme. Jste kuřák, co vypije denně tři kávy a nejraději má červené víno? Pak určitě oceníte dnešní novinky v oblasti bělení zubů od značky Colgate – zubní pasty Max White One Optic a Max White Expert White, zubní kartáček Max White One 360º a ústní vodu Max White, které jsem měl možnost vyzkoušet. Zde jsou moje první dojmy z jejich používání.

Zubní kartáček Colgate Max WhiteOne 360º

Každý z nás za svůj život vyzkoušel hodně zubních kartáčků a jistě si za tu dobu našel přesně ten, který mu doslova padne nejlépe do ruky. Někdo má rád tvrdší někdo měkčí, někdo rád rovné, jiný ergonomicky tvarované. Kartáček Colgate Max White One je podle mě kartáček, který velmi dobře padne do ruky, má ergonomicky tvarovanou protiskluzovou rukojeť. Obsahuje lešticí štětiny a speciální gumové planžety usazené do tří kruhů, které napomáhají bělení zubů. To může být ze začátku trochu nezvyk, je to na zubech docela cítit, ale po dvou až třech čistěních si zvyknete. Osobně používám měkčí štětiny, ale komu vyhovuje tvrdost medium, tomu bude tento kartáček určitě vyhovovat.

Colgate Max White One Optic

První testovaná pasta by měla být vaším pomocníkem v případě, že chcete dosáhnout viditelného výsledku za krátkou dobu. Nejenže obsahuje čisticí částice, které odstraňují dlouhodobě skvrny, ale také optické rozjasňovače, které odráží světlo a nabízí tak okamžitě bělejší efekt. Ty se aktivují během čištění a tvoří bohatou modrou pěnu. Doporučuji tedy aplikovat spíše méně pasty, než jste zvyklí. Příjemně mě překvapila příchuť, je svěží, ale není vůbec silná, což osobně moc nemusím.

Zubní pasta Expert White

Jde o bělicí zubní pastu, která je tak trošku unikát, protože se snaží působit hloubkově a tudíž neodstraňovat jen povrchové skvrny, ale i ty hloubkově usazené, které způsobují tzv. „žloutnutí“. Obsahuje totiž peroxid vodíku, který umí působit i uvnitř zubu a odstraňovat z něj nahromaděné zabarvení. Už během jednoho týdne byste měli pozorovat viditelně bělejší zuby. V mém případě k určitému zlepšení došlo, nicméně je to vždy velmi subjektivní a myslím, že v tomto ohledu je nejlepším testem vaše okolí, neboť pokud budou vaše zuby doopravdy bělejší, poznáte právě z jeho reakcí. A je zároveň velmi důležité neočekávat zázraky během jednoho týdne či dvou. Vašemu zabarvení trvalo nějakou dobu, než se vytvořilo, a proto mu také nějakou dobu bude trva, než alespoň částečně zmizí.

Ústní voda ColgateMax White

Ústní voda je pro mnohé stále ještě jakousi doplňkovou péčí a proto ne každý ji používá. Ústní voda má výhodu v tom, že se dostane doopravdy úplně všude a tím odstraňuje zubní plak z míst, kam byste se normálně určitě nedostali. Pečuje tak především o dásně, ale také napomáhá odstraňovat nepříjemný zápach z úst nebo jako v tomto případě bělit zuby. Podobně jako pasta Max White obsahuje bělicí částice a také optické rozjasňovače. Tato ústní voda je bez alkoholu, proto dásně nedráždí a nevysušuje a také nezpůsobuje nepříjemný pocit pálení, který mnoho lidí spíše od jejího používání odrazuje. Pokud ale trpíte krvácením nebo častými záněty dásní, určitě se poraďte s vaším zubařem.

Již na začátku této recenze jsem psal, že jde o první dojmy z používání těchto bělících výrobků značky Colgate. Po prvních 14 dnech jsou moje zkušenosti pozitivní, ale myslím si, že bělení zubů potřebuje čas a po delším používání jsou výsledky ještě viditelnější. Proto jsem se rozhodl tuto recenzi doplnit ještě po 6 týdnech používání. Myslím si totiž, že po této době budu mít více zkušeností a budu moci podrobněji popsat všechny účinky, které pocítím.  Tak pokud si tedy vzpomenete a najdete si čas, určitě se k tomuto článku vraťte.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: