Umíte vybrat ten správný krém pro muže?

Radek  |  11. 1. 2016  |  Přidat komentář

krém pro muže

Vybrat ten správný krém pro ženu není v dnešní době žádný problém, protože většina výrobců má ucelené řady určené pro danou věkovou skupinu, popřípadě ještě rozdělenou na péči o pleť citlivou, se sklonem k červenání a podobně. Ale co muži? Určitě vás nyní napadne, zda je vůbec potřeba kupovat speciální krémy určené pro jen muže? Jsou rozdíly mezi ženskou a mužskou pokožkou doopravdy tak velké? Čtěte dál a dozvíte se víc!

Základní rozdíl mezi pletí ženskou a mužskou je v její tloušťce, ta mužská je přibližně o třetinu hutnější a tudíž i více odolná. Velká odlišnost mezi mužskou a ženskou pokožkou je způsobena také působením hormonů testosteronu u mužů a estrogenu a progesteronu u žen. Působení testosteronu způsobuje to, že mužská pokožka má sklony se více mastit, póry jsou otevřenější a více se leskne. A právě rozdíl, jak se mužská a ženská pleť mastí, ovlivňuje i výskyt vrásek. Sušší ženská pleť stárne dříve a postupně, proto se u dámské kosmetiky často setkáváme s rozdělením podle věku, což u té pánské nenaleznete. Ale příroda je spravedlivá, takže pokud se už mužské vrásky objeví, tak bývají z pravidla hlubší. Dalším důležitým faktorem je také holení, které musíme při výběru vhodné pánské kosmetiky taky vzít v úvahu. Věděli jste, že se průměrný muž za svůj život oholí asi 16000krát?

Jak tedy vybrat ten správný krém pro muže, když ne podle věku? Je především důležité zaměřit na aktuální stav pleti a na to, co ji trápí. Proto se u pánské kosmetiky spíše setkáte s krémy či séry na pleť unavenou, na kruhy pod očima, na pleť citlivou nebo se sklonem k zarudnutí způsobené holením. Abych vám názorně ukázal rozdíly mezi jednotlivými krémy, tak jsem vybral čtyři krémy z pánské řady  L'Oréal Paris Men Expert a ty otestoval. A jak dopadly?

Krémy pro muže L'Oréal Paris Men Expert 

Co mají všechny čtyři krémy podobné je jejich textura, která je gelová, velmi dobře se roztírá a vstřebává, není přehnaně navoněná, takže vůně nijak neobtěžuje a nenechávají na pleti mastný film. Stejně tak i balení jsou identická, v ideální velikosti na cesty a s dávkovačem, takže není potřeba přemýšlet o ideálním množství. Jedno stisknutí poskytne dostatek krému na celý obličej. V tomto ohledu nic praktičtějšího pro muže asi nenajdete.

L'Oréal Paris Men Expert Hydra Sensitive 

Tento krém je určen zejména pro citlivou pleť, ale prakticky jej může používat každý muž, který chce pleť především hydratovat. Krém obsahuje komplex minerálů jako vápník či hořčík, které pleti pomáhají bojovat proti nepříznivým vlivům. Osobně bych tento krém doporučil spíše mladším mužům, kteří nemají žádné viditelné problémy s pletí a ani je netrápí první viditelné vrásky.

loreal menexpert hydrasensitive

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L'Oréal Paris Men Expert All-in-1

Pokud máte, pánové, doopravdy citlivou pleť a její citlivost se ještě stupňuje během nebo po holení, tak vám s klidným svědomím mohu doporučit tento krém, který sama značka nazývá „vše v jednom“. Nejenže vaši pokožku hydratuje, ale také účinně bojuje proti jejímu zarudnutí. Je sice pravda, že normálně pleť citlivou nemám, ale po holení je tomu jinak, je prostě trošku citlivější než obvykle, ale to je problém mnoha mužů. A tady jsem byl mile překvapen, krém poměrně rychle po aplikaci začíná působit a pocit napnuté pokožky a lehké zarudnutí rychle mizí. Pokud má někdo doopravdy citlivou pleť, tak tento krém pro něj může být malým zázrakem.

L'Oréal Paris Men Expert Hydra Energetic

Tento krém je určen především pro pleť unavenou a musím říct, že s ním se experti L'Oréal  Paris opravdu trefili do černého. Pokud se často vyskytuje v prašném, zakouřeném prostředí nebo pracujete v klimatizované kanceláři, tak tenhle krém je přesně pro vás. Hned po aplikaci máte pocit osvěžení a při pravidelném používání doopravdy vaše pleť působí odpočatějším a především zdravějším dojmem. Podíl na tom má především obsah vitamínu C a kofeinu a Active Defense Systém, který chrání pleť proti působení volných radikálů. Za mě určitě vítěz tohoto malého testování.

loreal menexpert vitalift

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 L'Oréal Paris Men Expert Vita Lift 5

Máte pocit, že je vaše pleť ochablejší a přijde vám, že jste si už všimli prvních vrásek. Tak potom určitě sáhněte po tomto krému. Obsahuje Par-Elastyl a Pro-Retinol, které bojují proti ochabování pleti a tvorbě vrásek. Přestože příliš vrásek ani nemám, tak se mi nějaké době zdála pleť více vypnutá. Nicméně boj proti vráskám je během na dlouhou trať, proto si myslím, že viditelné výsledky se u někoho, kdo nějakou tu vrásku má, objeví při pravidelném používání až po několika týdnech. Ale pokud mohu vycházet při hodnocení se spokojeností s ostatními testovanými krémy, tak věřím, že tento krém vás také nezklame.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: