1 Kdo byl Calvin Klein?

parfums.cz  |  12. 4. 2012  |  Přidat komentář

Calvin Klein, světově uznávaný módní návrhář, se narodil roku 1942 v americkém Bronxu. Jeho rodiče byli maďarskými přistěhovalci, kteří se usadili v Americe. Už jako teenager vykazoval Klein svými kresbami žen oblečených do nejrůznějších modelů známky toho, že krása a móda jsou mu blízké. Svůj talent následně prokázal během svých studií na High School of Art and Design a poté na Fashion Institute of Technology.

V roce 1968 začal spolu se svým dlouholetým přítelem, Barrym Schvartzem, podnikat ve výrobě kabátů. A právě v této době dostává Klein svou první objednávku, i když zcela omylem. Kupec, který pracoval pro společnost Bonwit Teller, si jednoduše spletl podlaží, na kterém měl vyřídit původní objednávku a zamířil přímo ke Kleinovi s velikým obnosem peněz. Dá se říct, že právě tato událost odstartovala závratnou kariéru značky Calvin Klein.

Provokativní a kontroverzní

Pro okolí byly občas kontroverzní návrhy Calvina Kleina možná trnem v oku, nicméně důležité bylo, že zaujaly především pozornost médií. To způsobilo, že o Kleinovi se začalo mluvit více, než kdykoli předtím. Calvin Klein například jako první navrhl spodní unisex prádlo, dále pak uvedl reklamy, které zobrazovaly teenagery v poměrně provokativních pozicích (netřeba zdůrazňovat, že tímto činem se navždy zasloužil o přídomek „kontroverzní“ a „provokativní“) a lidé přemýšleli, jestli má reklama odkazovat na skupinový sex nebo na džíny Calvina Klein. Ovšem faktem zůstává, že v 80. letech uvedla společnost na trh džíny, které se staly módním hitem po celém světě. Mít džíny značky Calvin Klein zkrátka znamenalo být sexy a žádoucí. Tuto tezi navíc podpořila i slavná herečka Brooke Shields, která se v roce 1979 objevila na reklamních plakátech propagujících džínsy značky Calvin Klein. Ovšem nebylo by samo sebou, kdyby i tentokrát Klein nešokoval. Herečka přece propagovala džíny a pouze na ně chtěl Klein zaměřit pozornost, což se mu, jako obvykle, opravdu podařilo. Brooke Shields na sobě totiž kromě džínsů značky Calvin Klein neměla vůbec nic.

Calvin Klein má jedinečný styl. Je minimalistický a zpravidla používá neutrální nebo přírodní barvy. Originalita této značky spočívá i v tom, že některé modely jsou unisex, ať už džíny nebo parfémy.
Není pochyb o tom, že v současnosti patří mezi nejúspěšnější návrháře nejen Ameriky, ale celého světa. Svými občasnými provokacemi zkrátka dosáhl toho, čeho chtěl: každý na světě zná značku Calvin Klein.

Produkty značky

Značka Calvin Klein má poměrně široký záběr, nabízí jak oblečení, tak například dámské kabelky, obuv a parfémy.
Dámské kabelky jsou oblíbeny díky své jednoduchosti a především kvalitnímu materiálu. Ocení je především ženy, které mají rády eleganci a řídí se heslem: v jednoduchosti je krása.

Kdo si potrpí na kvalitní obuv a originální design, není nic jednoduššího než vybírat z obuvi značky Calvin Klein. Sportovní, plážové, elegantní, či jen vycházkové. Calvin Klein si zkrátka neklade meze ani v tomto odvětví.

Mezi světově známé patří dnes i hodinky této značky. Taktéž v tomto případě se jedná o vysoce luxusní a elegantní zboží, které je většinou laděno v neutrálních barvách (bílá, černá), popřípadě v barvě hnědé. Nutno podotknout, že některé hodinky jsou svým designem zcela unikátní. Narazíte zde na nejrůznější tvary, které vás osloví, ať už negativně či pozitivně, každopádně vás nenechají chladnými.

Produkty značky Calvin klein jsou vytvořené tak, aby se vzájemně doplňovaly. Každá osobnost - muž i žena pak potřebuje osobitý parfém!

Parfémy Calvin Klein

Ovšem mezi nejznámější produkty značky Calvin Klein patří bezpochyby parfémy. Jednou z jeho nejznámějších kolekcích je dnes už světově známá CK one. Jednoduchý design, který je opět elegantní a zavání luxusem. Svěží unisex vůně je v tomto případě velice chytrým tahem, který se vyplatil. Parfémy Calvin Klein v současné době patří k nejoblíbenějším produktům mezi parfémy.

Mezi další kolekce parfémů patří například Calvin Klein Beauty. Opět se setkáváme s elegantně řešením designem, který evokuje smyslnost a luxus. Základem vůně je cedrové dřevo, srdce jasmín a hlavou semínka Ambrette. Složení napovídá, že se jedná o teplou květinovou vůni, která má za cíl podtrhnout výjimečnost a krásu ženy.

Calvin Klein Euphoria je další z parfémů pro ženy, které zdůrazňují ženskou smyslnost. Ovšem v tomto případě se jedná o lehce exotickou vůni, které se proto hodí pro ženy nespoutané, vášnivé a sebevědomé. Vůně květin a ovoce (konkrétně granátového jablka) je ideální volbou pro ty, které nechtějí splynout s davem.

Kolekce Calvin Klein Truth je rozdělena na parfémy jak pro ženy tak i muže. Mužský Calvin Klein Truth je pro sebevědomé muže, kteří jsou silní a žádoucí. Základem je červený cedr, dřevo wakapu a bílá pačuli. Hlavu parfému tvoří pak dřevité tóny, silně aromatické. Srdcem je pryskyřice, kardamom a bazalka.

Calvin Klein Truth pro ženy je samozřejmě o něco jemnější než jeho mužská verze. Avšak i tato vůně je smyslná a přitažlivá. Svěží vůni založenou na vanilce, bílé ambře a květu albízie si oblíbí každá žena.

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Lívia  |  19. 5. 2016 18:01:42
Mám ráda tyto Vaše články-jsou sofistikovane zajímavé -stylově čisté,zanechávající pocit,že jsem se dověděla něco nové,zajímavé a ten se mísí s pocitem nedočkavosti mít možnost(Čas)přečíst si článek další.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Barvy roku 2021: Žlutá a šedá pro váš nový look

Barvy roku 2021: Žlutá a šedá pro váš nový look

Nejvyšší autorita v oblasti určování barevných trendů – Institut Pantone Color – konečně odtajnila barvu roku 2021, udávající tón nejen módě a ...

Celý příspěvek

Jak na gelové nehty doma snadno a rychle

Jak na gelové nehty doma snadno a rychle

Taky milujete ten pocit nově nalakovaných nehtů? Ten pocit, že jsou čerstvě upravené a vy máte na několik týdnů vystaráno... S naším návodem a těmi ...

Celý příspěvek