Představení výjimečné značky: Carner Barcelona

Adrián  |  27. 8. 2014  |  Přidat komentář

"Není to jen o vytváření vůní, ale také o vyvolání vzpomínek, sdílení zážitků a předávání emocí."
- Sara Carner

V niche sekci nabízíme i parfémy španělské značky Carner Barcelona. Zakladatelka Sara Carner pochází z řemeslnické rodiny s dlouhou tradicí, která se věnuje výrobě koženého zboží. Po několika letech práce v top firmách v kosmetickém průmyslu, kde spolupracovala s těmi nejlepšími parfuméry, v roce 2009 založila svou vlastní značku Carner Barcelona. Je to výsledek její vášně pro haute couture parfumérství - niche parfémech, které jsou pro ni ztělesněním vzpomínek a vášní. Sara Carner se soustředila na kvalitu ingrediencí, spolupracovala s nejlepšími parfuméry a výsledky se dostavily brzy. V roce 2012 se její vůně Cuirs dostala mezi top 5 finalistů FiFi "Indie" Award a v roce 2013 se kreace Rima XI stala vítězem ruské FiFi Award.

Pro všechny vůně značky Carner Barcelona je příznačné použití ​​dřevitých akordů, které evokují senzualitu a mysterióznost. Symbolicky je tato idea zachycena i v designu flakonů - masivní a vysoká dřevěná víčka fascinaci dřevem jen podtrhují.

U nás si můžete zakoupit všech 5 výtvorů Carner Barcelona, včetně nejnovějšího El Born. Nabízíme i milý a praktický Voyage Set, který obsahuje dva sympatické 15ml flakónky s vůněmi Tardes a Rima XI. Je to ideální společník na cesty, do vaší kabelky, nebo nápaditý dárek pro vaše blízké.

Přibližme si nyní každou z vůní zvlášť.

carner

Sara Carner - zakladatelka

D600 (unisex)

Parfém, který zachycuje městský životní styl a středomořské ovzduší Barcelony, překypující vůní koření a mysterióznosti.

Jak již název napovídá, značka Carner sídlí v osobitém španělském městě Barcelona. Celým městem se táhne 11 km dlouhá a 50 metrů široká Avenida Diagonal, ktera rozděluje město na dvě poloviny. Na čísle 600 sídlí značka Carner. Odtud i název D600. A jak se tedy podařilo zachytit středomořské ovzduší města Barcelona? V celé komplexnosti a škále je to prolínání starého a moderního, dne a noci, dynamického s klidným. Úvod patří střetu, kontrastní hře citrusových vůní a vůni pepře. Toto čerstvé a životem pulsující crescendo zachycuje probouzející se město. Později kořenitost kardamonu, spolu s cedrovým dřevem a sladkým jasmínem vytváří exotickou směs vůní probuzeného města. Vrchol dne je reprezentován úžasnou rafinovaností v parfumérství vysoce ceněného kosatce, který svou lehkou pudrovitostí dodává celé kompozici neuvěřitelnou eleganci. Závěr dne - plný klidu - je tvořený velmi přitažlivou a teplou vanilkou, které sekunduje - pro Carner tak typická - dřevitá vůně vetiveru.

D600 vyniká ohromnou univerzálností - je snadno využitelný během celého roku a bude zářit jako denní i večerní parfém na speciální příležitosti. Pro všechny milovníky vůně kosatce.

Carner Barcelona - D600

carner

Tardes (pro ženy)

Pocta klidu a harmonii pozdního letního odpoledne. Parfém, ze kterého vyzařuje plnost, klid a který Vás něžně objímá.

Tardes ve španělštině znamená odpoledne. A právě letní a klidné odpoledne ve středomořském kraji je zachyceno v parfému Tardes. Klidná atmosféra, toulky po sluncem zalité krajině poseté lány obilí a rozptýlenými stromy mandlovníků hned v úvodu připomíná omamná vůně sladkého heliotropu. Brzy však k jemně pudrovitému a nasládlému aroma tohoto květu přistoupí směs vůně teplých a jemně opražených mandlí, spolu s fazolí tonka. Tato téměř jedlá směs je vkusně doplněna vůní růže, pižma, švestky a samozřejmě dřevitým tónem cedru.

Z parfému Tardes přímo vyzařuje klid a teplo. Vytváří neodolatelný, pomyslný obláček kolem nositelky. Skvělý a velmi přátelský parfém s využitím během celého roku.

Carner Barcelona - Tardes

carner

Cuirs (unisex)

Vonící nostalgií za éry řemeslnických a uměleckých ateliérů, kouř dýmky je promíchán s vůní čerstvě vyčiněných kůží.

Parfém Cuirs přímo vyzařuje nostalgii. Je to návrat do dob mistrů uměleckých řemesel a jejich dílen, kde se vzduch prosycený čerstvě zpracovanou kůží mísí s kouřem dýmky. Zároveň je to nejtajemnější a velmi hluboká vůně z dílny Carner. Parfém pro lidi, kteří vyžadují od vůně tu nejlepší kvalitu, originálnost a kreativnost. Centrálním akordem je vůně kůže, která je výsledkem souhry tónů kůže a šafránu. Exotické, ale v poslední době s oblibou používané, dřevo oud, dodává celé kompozici dřevitost, suchost a kořenitý akcent. Ano, tohle všechno dokáže dřevo oud. Pochopitelně, téma dřevitosti je typicky carnerovsky podpořena i nádherně hladkým santalový dřevem.

Cuirs je pro opravdové fajnšmekry. Hluboká, komplexní a tajemná vůně, která poukazuje na mnohonásobná zákoutí naší duše. Vhodná na nošení zejména v chladnějších měsících roku.

Carner Barcelona - Cuirs


carner

Rima XI (unisex )

Mystický a senzuální. Se skrytou sílou destrukce pod zářivými odlesky nevinnosti. Podmanivé a nezapomenutelné, zlomené a nedosažitelné. Nemožné přemoci...

Parfém Rima XI je inspirovaný úryvkem básně španělského básníka GA Becquer-a:

"Já jsem sen, jsem prázdný, neskutečný přelud
ze světla a mlhy, pustá chiméra.
Nemám tělo k duši, nemám duši k tělu,
nemohu tě líbat.
Ty přijdou, a buď má! "

Rima XI ("Rým XI"), Gustavo Adolfo Becquer (překlad Miloslav Uličný, sbírka Sloky)

Tato vůně ambice zachytit rozporuplnou povahu věcí kolem nás i v nás: pod rouškou nevinnosti se skrývá utajená síla plná destruktivity. Vskutku velkolepý plán. Tuto kvalitu Rima XI interpretuje zdánlivě chaotickou hrou protikladů. Na jedné straně je směsí nasládlých tónů vanilky, pryskyřice a santalového dřeva. Na druhé jiskřivosti kořeněnou akordy kardamonu, muškátového oříšku a skořice. Výsledkem je strhující souhra kontrastů. Nádherná kořenitě-dřevitá vůně s výrazným akordem autentické vanilky.

Rima XI je originální a velmi hřejivá vůně pro ženy a muže. Je vhodná na nošení zejména během chladnějších měsíců roku. Neviditelná šála kolem vašeho krku během chladných dnů...

Carner Barcelona - Rima XI


carner

El Born (unisex )

Parfém plný modernosti a měkkého závanu skořice. Smíchaný s charakterem a vitalitou barcelonského tržiště El Born.

V srdci Barcelony - La Ribera - je i bohatá čtvrt El Born. Je známá svými butiky, příjemnými restauracemi a kavárničkami, úzkými a dlážděnými uličkami, na které hledí prohnuté trsy květin z přilehlých balkonů. A pravě atmosféra tohoto historií nabitého místa se stala inspirací pro další kreaci z dílny Carner. Klid sálající z těchto uliček je navozen optimistickou kombinací příjemně sladké vanilky a vůně fíků. Může být ještě něco, co by zachytilo genius loci této čtvrti, výstižněji? Komplexnost spleti myriad uliček je zachycená jemnými balzamovými akordy v podobě benzoinu a balzámu z Peru. No a samozřejmě nesmí chybět téměř mléčně hladké santalové dřevo.

El Born je výlet do středomořského města. Vůně plná charakteru, slunečních paprsků, hravosti a bezstarostnosti. Je vhodná na nošení během celého roku. Nechte se unést jižanským duchem...

Carner Barcelona - El Born

carner

 

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Abychom mohli každý den fungovat, aniž by trpělo naše okolí i vlastní sebevědomí, je potřeba se pořádně vybavit proti potu. Zatímco žena si vybírá ...

Celý příspěvek