Představení výjimečné značky: Carner Barcelona

Adrián  |  27. 8. 2014  |  Přidat komentář

"Není to jen o vytváření vůní, ale také o vyvolání vzpomínek, sdílení zážitků a předávání emocí."
- Sara Carner

V niche sekci nabízíme i parfémy španělské značky Carner Barcelona. Zakladatelka Sara Carner pochází z řemeslnické rodiny s dlouhou tradicí, která se věnuje výrobě koženého zboží. Po několika letech práce v top firmách v kosmetickém průmyslu, kde spolupracovala s těmi nejlepšími parfuméry, v roce 2009 založila svou vlastní značku Carner Barcelona. Je to výsledek její vášně pro haute couture parfumérství - niche parfémech, které jsou pro ni ztělesněním vzpomínek a vášní. Sara Carner se soustředila na kvalitu ingrediencí, spolupracovala s nejlepšími parfuméry a výsledky se dostavily brzy. V roce 2012 se její vůně Cuirs dostala mezi top 5 finalistů FiFi "Indie" Award a v roce 2013 se kreace Rima XI stala vítězem ruské FiFi Award.

Pro všechny vůně značky Carner Barcelona je příznačné použití ​​dřevitých akordů, které evokují senzualitu a mysterióznost. Symbolicky je tato idea zachycena i v designu flakonů - masivní a vysoká dřevěná víčka fascinaci dřevem jen podtrhují.

U nás si můžete zakoupit všech 5 výtvorů Carner Barcelona, včetně nejnovějšího El Born. Nabízíme i milý a praktický Voyage Set, který obsahuje dva sympatické 15ml flakónky s vůněmi Tardes a Rima XI. Je to ideální společník na cesty, do vaší kabelky, nebo nápaditý dárek pro vaše blízké.

Přibližme si nyní každou z vůní zvlášť.

carner

Sara Carner - zakladatelka

D600 (unisex)

Parfém, který zachycuje městský životní styl a středomořské ovzduší Barcelony, překypující vůní koření a mysterióznosti.

Jak již název napovídá, značka Carner sídlí v osobitém španělském městě Barcelona. Celým městem se táhne 11 km dlouhá a 50 metrů široká Avenida Diagonal, ktera rozděluje město na dvě poloviny. Na čísle 600 sídlí značka Carner. Odtud i název D600. A jak se tedy podařilo zachytit středomořské ovzduší města Barcelona? V celé komplexnosti a škále je to prolínání starého a moderního, dne a noci, dynamického s klidným. Úvod patří střetu, kontrastní hře citrusových vůní a vůni pepře. Toto čerstvé a životem pulsující crescendo zachycuje probouzející se město. Později kořenitost kardamonu, spolu s cedrovým dřevem a sladkým jasmínem vytváří exotickou směs vůní probuzeného města. Vrchol dne je reprezentován úžasnou rafinovaností v parfumérství vysoce ceněného kosatce, který svou lehkou pudrovitostí dodává celé kompozici neuvěřitelnou eleganci. Závěr dne - plný klidu - je tvořený velmi přitažlivou a teplou vanilkou, které sekunduje - pro Carner tak typická - dřevitá vůně vetiveru.

D600 vyniká ohromnou univerzálností - je snadno využitelný během celého roku a bude zářit jako denní i večerní parfém na speciální příležitosti. Pro všechny milovníky vůně kosatce.

Carner Barcelona - D600

carner

Tardes (pro ženy)

Pocta klidu a harmonii pozdního letního odpoledne. Parfém, ze kterého vyzařuje plnost, klid a který Vás něžně objímá.

Tardes ve španělštině znamená odpoledne. A právě letní a klidné odpoledne ve středomořském kraji je zachyceno v parfému Tardes. Klidná atmosféra, toulky po sluncem zalité krajině poseté lány obilí a rozptýlenými stromy mandlovníků hned v úvodu připomíná omamná vůně sladkého heliotropu. Brzy však k jemně pudrovitému a nasládlému aroma tohoto květu přistoupí směs vůně teplých a jemně opražených mandlí, spolu s fazolí tonka. Tato téměř jedlá směs je vkusně doplněna vůní růže, pižma, švestky a samozřejmě dřevitým tónem cedru.

Z parfému Tardes přímo vyzařuje klid a teplo. Vytváří neodolatelný, pomyslný obláček kolem nositelky. Skvělý a velmi přátelský parfém s využitím během celého roku.

Carner Barcelona - Tardes

carner

Cuirs (unisex)

Vonící nostalgií za éry řemeslnických a uměleckých ateliérů, kouř dýmky je promíchán s vůní čerstvě vyčiněných kůží.

Parfém Cuirs přímo vyzařuje nostalgii. Je to návrat do dob mistrů uměleckých řemesel a jejich dílen, kde se vzduch prosycený čerstvě zpracovanou kůží mísí s kouřem dýmky. Zároveň je to nejtajemnější a velmi hluboká vůně z dílny Carner. Parfém pro lidi, kteří vyžadují od vůně tu nejlepší kvalitu, originálnost a kreativnost. Centrálním akordem je vůně kůže, která je výsledkem souhry tónů kůže a šafránu. Exotické, ale v poslední době s oblibou používané, dřevo oud, dodává celé kompozici dřevitost, suchost a kořenitý akcent. Ano, tohle všechno dokáže dřevo oud. Pochopitelně, téma dřevitosti je typicky carnerovsky podpořena i nádherně hladkým santalový dřevem.

Cuirs je pro opravdové fajnšmekry. Hluboká, komplexní a tajemná vůně, která poukazuje na mnohonásobná zákoutí naší duše. Vhodná na nošení zejména v chladnějších měsících roku.

Carner Barcelona - Cuirs


carner

Rima XI (unisex )

Mystický a senzuální. Se skrytou sílou destrukce pod zářivými odlesky nevinnosti. Podmanivé a nezapomenutelné, zlomené a nedosažitelné. Nemožné přemoci...

Parfém Rima XI je inspirovaný úryvkem básně španělského básníka GA Becquer-a:

"Já jsem sen, jsem prázdný, neskutečný přelud
ze světla a mlhy, pustá chiméra.
Nemám tělo k duši, nemám duši k tělu,
nemohu tě líbat.
Ty přijdou, a buď má! "

Rima XI ("Rým XI"), Gustavo Adolfo Becquer (překlad Miloslav Uličný, sbírka Sloky)

Tato vůně ambice zachytit rozporuplnou povahu věcí kolem nás i v nás: pod rouškou nevinnosti se skrývá utajená síla plná destruktivity. Vskutku velkolepý plán. Tuto kvalitu Rima XI interpretuje zdánlivě chaotickou hrou protikladů. Na jedné straně je směsí nasládlých tónů vanilky, pryskyřice a santalového dřeva. Na druhé jiskřivosti kořeněnou akordy kardamonu, muškátového oříšku a skořice. Výsledkem je strhující souhra kontrastů. Nádherná kořenitě-dřevitá vůně s výrazným akordem autentické vanilky.

Rima XI je originální a velmi hřejivá vůně pro ženy a muže. Je vhodná na nošení zejména během chladnějších měsíců roku. Neviditelná šála kolem vašeho krku během chladných dnů...

Carner Barcelona - Rima XI


carner

El Born (unisex )

Parfém plný modernosti a měkkého závanu skořice. Smíchaný s charakterem a vitalitou barcelonského tržiště El Born.

V srdci Barcelony - La Ribera - je i bohatá čtvrt El Born. Je známá svými butiky, příjemnými restauracemi a kavárničkami, úzkými a dlážděnými uličkami, na které hledí prohnuté trsy květin z přilehlých balkonů. A pravě atmosféra tohoto historií nabitého místa se stala inspirací pro další kreaci z dílny Carner. Klid sálající z těchto uliček je navozen optimistickou kombinací příjemně sladké vanilky a vůně fíků. Může být ještě něco, co by zachytilo genius loci této čtvrti, výstižněji? Komplexnost spleti myriad uliček je zachycená jemnými balzamovými akordy v podobě benzoinu a balzámu z Peru. No a samozřejmě nesmí chybět téměř mléčně hladké santalové dřevo.

El Born je výlet do středomořského města. Vůně plná charakteru, slunečních paprsků, hravosti a bezstarostnosti. Je vhodná na nošení během celého roku. Nechte se unést jižanským duchem...

Carner Barcelona - El Born

carner

 

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek

SUMMER BLACK FRIDAY: Co si pořídit v největší slevové akci léta?

SUMMER BLACK FRIDAY: Co si pořídit v největší slevové akci léta?

Když se řekne Black Friday, všichni si asi vybavíme velké slevy, ale i předvánoční šílenství a shánění dárků. Není ale škoda, že při honbě za dárky ...

Celý příspěvek