1 Značka COURRÈGES produkuje netradiční módu i vůně. Znáte ji?

RAST  |  7. 7. 2014  |  Přidat komentář

courreges

Zakladatelem této značky je André Courrèges, módní tvůrce, architekt a sochař. Svůj vlastní salon otevřel v Paříži roku 1961 po zkušenostech, které nasbíral v modelovém domě slavného španělského návrháře Cristobala Balenciagi.

Módní tvorba

Velkým zlomem v jeho kariéře byl rok 1964, kdy uvedl na trh svoji módní kolekci SPACE AGE. Jeho styl byl na tehdejší poměry v módním průmyslu více než šokující. V prvních kolekcích používal k tvorbě modelů vinyl, papír, plasty a další netradiční materiály. Do módy vnesl neotřelé prvky jako například bílé holínky, plastové minisukně, pláštěnky zdobené kovem a plastem a mnoho dalších nových trendů. Ovlivnil celou generaci návrhářů včetně Yvese Saint Laurenta, který prohlásil: „Klesal jsem stále hlouběji do tradiční elegance a Courrèges mě z té propasti vytáhl“.  

V roce 1994 spojil Courrèges své síly s Charlesem de Castelbajac, se kterým vytvořil společnou kolekci, za kterou sklidili obrovský úspěch. Dále se pak věnoval vlastní tvorbě, architektuře a designu interiérů.

Vůně a parfémy

Roku 1970 vstoupil André Courrèges do světa kosmetiky a postupně uvedl vůně jako Empreinte, Eau de Courrèges, Courrèges In Blue, Sweet Courréges, Courréges 2020, Generation, Rose Courrèges, pánskou vůni Niagara a další. Představím Vám dvě nejznámější vůně od Courrèges  a jednu novinku z roku 2012. První vůní je Empreinte (stopa). K vytvoření vůně Andrého, jakožto velkého futuristu, inspirovalo přistání  na měsíci v roce 1969. Proto navrhl pro vůni jednoduchý flakon zlaté barvy s vrškem ve tvaru koule, která měla evokovat jak měsíc tak helmu skafandru astronautů. Vůně byla v době svého vzniku uvedena jako moderní chypré a těšila se velké oblibě v Evropě i za Oceánem, kde značka v té době expandovala. Ve stejném tvaru flakonu jako Empreinte se dnes prodávají všechny vůně Courrèges .V osmdesátých letech byla nejprodávanější vůně značky In Blue, která měla jako jediná dámská vůně od  Courrèges jiný tvar flakonu. Plochý flakon s obdélníkovým brusem, typickým logem AC a zlatým vrškem.

produkt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parfemovaná voda pro ženy Courrèges Empreinte

První vůní, kterou vám představím, je dnes již legendární Empreinte z roku 1970, která byla reformulována v roce 2012. Původní verze patří do skupiny klasických, poctivých chypré vůní. V Empreinte se po původním suchém chypré tónu rozvine výrazný akord kůže a přidají se květinové tóny podkreslené bylinami. Z květin je v srdci cítit hlavně růži a trochu pudrového kosatce. Po rozležení se vůně zjemní a z pozadí vystoupí trochu dřevitých tónů dodávajících vůni jemný kouřový nádech. Zkoušel jsem taky novou verzi a musím uznat, že i po reformulaci se původní kouzlo Empreinte nevytratilo. Ubralo se trochu aldehydů a přidalo více pačuli, která se krásně naváže na květinové a dřevité tóny. Pro mě je Empreinte elegantní chypré vůně s perfektní výdrží, vhodná jak na denní nošení tak na večer.

produkt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parfemovaná voda pro ženy Courrèges In Blue

Druhou velmi známou vůní je Courrèges In Blue z roku 1983, která byla také reformulována a to v roce 2013. In Blue je označována jako květinově-aquatická vůně, ale já bych ji spíše označil jako květinově-bylinnou. Začátek je hlavně o aldehydech a měsíčku, přesně takovém, jak ho známe z mastiček a různých kosmetických přípravků. Po rozležení svrchních tónů se přidají květy, nejvýraznější je fialka a jemná růže. Poté se přidá výrazný tón černého rybízu, jenž později doplní akord dřeva a zemitého vetiveru. Vůně, i když je ze začátku hodně květinová, krásně zjemní. In Blue je podle mě dobře propracovaná a jednotlivé složky se krásně překrývají. Courrèges In Blue je velmi ženská vůně vhodná na denní nošení.

produkt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parfemovaná voda pro ženy Courrèges Rose

Třetí vůní je ne tolik známá novinka z roku 2012, Rose de Courrèges, která by mohla zaujmout hlavně mladší ročníky a dámy preferující moderní, čisté květinově-ovocné vůně. Rose jsem zkoušel letos na jaře 2014 a musím přiznat, že mě v záplavě nových vůní velmi zaujala. Začátek je šťavnatý a prim hraje především růžový grep, ke kterému se po pár minutách přidá svěží tón bambusu, známý ze sprchových gelů. Někde v pozadí je cítit tón sladkého ovoce, ale i když je v oficiálním složení uvedena broskev, dal bych svůj nos za to, že tam jsou maliny. Posléze se přidají tóny květin, kde je nejvýraznější složkou jemná fialka. V základu se později objeví akord pižma a ambry dodávající vůni trochu plnější výraz. Rose de Courrèges je čistá, veselá, mladistvá letní vůně.

A jakou vůni od Courrèges máte rádi vy?

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Lenka  |  9. 7. 2014 10:13:55
Mně se hodně líbí Courréges Genaration - je skvělá :-)
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nejlepší samoopalovací krémy na obličej, které vás nezklamou

Nejlepší samoopalovací krémy na obličej, které vás nezklamou

Možná se vám to po několika šedivých měsících nezdá, ale sluneční paprsky už se k nám dostávají čím dál častěji a léto je za chvíli tady! Jestli si ...

Celý příspěvek

CK ONE SUMMER: LETNÍ ATMOSFÉRA

 CK ONE SUMMER: LETNÍ ATMOSFÉRA

CK ONE od značky Calvin Klein je známá citrusová aromatická vůně pro ženy i muže. Ztělesňuje univerzálního ducha v různorodém světě. Tento ikonický ...

Celý příspěvek